Сторінка
19

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області

На перспективу, згідно рішення сільської ради, проектуються передати у власність громадянам земельні паї на полях, які ще не закриті та на кращих землях, що розташовані поближче до села, так як не всі громадяни мають техніку, а також землі фермерського фонду передати фермерам для фермерського господарства, а землі резервного фонду - громадянам для розширення особистих селянських господарств. На основі проекту використання земель збільшаться надходження коштів у сільську раду.

Проект використання земель наведено в таблиці 3.5.9

Таблиця 3.5.9.

Використання земель

с.Городниця (площа, га)

с.Передівання (площа, га)

Землі, які знаходяться у власності громадян (паї)

92,4

20,9

Землі, які проектуються передати у власність громадян

75,8

15,8

Землі надані для фермерських господарств

150,1

38,5

Землі, які проектуються для передачі Фермерським господарствам

127,5

111,1

Землі, які проектуються надати громадянам для ведення особистого селянського господарства

75,6

32,1

Землі, які знаходяться у користуванні СВК "Надія" та ПС(Ф)Г "Колос"

305,4

114,2

3.6. Бонітування ґрунтів

Бонітування ґрунтів - це характеристика ґрунтів, що проводиться на основ даних про їх природні властивості, що мають сталий характер та істотно впливають на урожай сільськогосподарських культур.

Бонітування ґрунтів сільськогосподарських угідь, сільськогоспо­дарських підприємств та організацій проведено в 1993 році. Отримані по­казники використано при грошовій оцінці земель сільськогосподарського призначення. Значно ширше використання даних бонітування забезпе­чувало б проведення внутрішньогосподарського бонітування ґрунтів, що дало б можливість оцінити кожну окрему земельну ділянку за об’єктив­ними сталими природними властивостями.

Бонітування ґрунтів є продовженням комплексних обстежень земель і передує їх економічній оцінці. Основна мета бонітування ґрунтів по­лягає у визначенні відносної якості ґрунтів за їх родючістю, тобто встано­влення, в скільки разів один ґрунт кращий від іншого за своїми природними і стихійно-побутовими властивостями. Об’єкт бонітування - ґрунт, виражений суворо визначеними таксономічними одиницями, встановленими за матеріалами детального ґрунтового обстеження.

У зв’язку з цим бонітування ґрунтів проводять за ґрунтовими різно­видностями або групами ґрунтів, рівноцінних за господарською достойні­стю, які залягають на одних і тих же елементах рельєфу, подібних за умо­вами зволоження і внаслідок цього, близьких за агрофізичними і агрохі­мічними та іншими природними властивостями, які впливають на урожай­ність сільськогосподарських культур.

При бонітуванні ґрунтів необхідно брати до уваги урожайність на різних виробничих групах ґрунтів у межах земельно оціночного району при порівняльному рівні агротехніки і інтенсивності землеробства.

Однакові групи ґрунтів при бонітуванні повинні одержати однакові показники бонітету. Щоб визначити ці показники складається шкала бо­нітування ґрунту, яка являє собою систему цифрових даних, що відпові­дають певним значенням природних показників на різних групах ґрунтів.

Бонітування ґрунтів і економічна оцінка земель тісно пов’язані між со­бою спільністю мети, опираються на єдині дані реєстрації землеволодінь, облі­ку кількості та якості земель, матеріали обстеження і джерела статистичної ін­формації про виробничі показники використання оцінюваних земель. Еконо­мічна оцінка дає кількісну характеристику ґрунтової родючості, яка об’єктивно склалася за економічними показниками. Під економічною оцінкою розуміється оцінка якості землі як природного ресурсу і головного засобу виробництва у сільському господарстві. Основна відмінність економічної оцінки землі від бонітування ґрунтів полягає в тому, що бонітування вивчає ґрунт як природне ті­ло, без врахування економічних умов ведення сільськогосподарського виробництва. Вона встановлює відносну їх придатність за основними факторами природної родючості для вирощування сільськогосподарських культур, забезпечує виділення груп ґрунтів, які підлягають економічній оцінці. При економічній оцінці земля розглядається як головний засіб вироб­ництва у сільському господарстві. Економічна оцінка землі має велике призначення для розвитку народного господарства країни. Дані оцінки використовуються як нормативні і нормативно-утворювальні фактори при вирішенні таких завдань, як науково обґрунтований розподіл земельного фонду для планомірного і пропорційного розвитку всіх галузей народного господарства, економічне обґрунтування об’ємів виробництва.

3.7. Економічна оцінка земель

Бонітування ґрунтів і економічна оцінка земель - це єдиний оціноч­ний процес визначення їх продуктивної здатності. Це обумовлено тим, що цілі і завдання бонітування ґрунтів і економічної оцінки земель співпа­дають і спираються на єдині дані обліку кількості і якості земель, матері­али спеціальних обстежень і джерела економіко-математичної інформації про виробничі показники використання оцінених земель.

У межах сільської ради земельно-оціночні роботи полягають в уза­гальненні матеріалів оцінки земель, проведеної в конкретному господарс­тві і визначенні середньозважених показників оцінки у сільській раді в ціло­му.

Отож, оцінка земель за природними властивостями ґрунтів прово­диться за даними суцільних обстежень ґрунтів. При цьому за показника­ми природних властивостей ґрунту складається 100-бальна шкала, за якою оцінюється відповідний тип ґрунту на території кожної земельної ділянки власників землі і землекористувачів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: