Сторінка
2
При формуванні землеволодінь нового типу необхідно розробити механізм обґрунтування оптимальних розмірів нових агро формувань. У найближчий час, коли формуються нові організаційні структури сільськогосподарських підприємств, необхідно негайно зайнятися внутрігосподарською організацією території, яка повинна спрямовуватися на детальну організацію раціонального використання і охорони земель.
Поруч з організацією використання землі на орендних засадах без контурного виділення таких земель конкретних громадян, які стають реальними власниками землі з видачею їм Державних актів на право власності на землю.
З метою належного регулювання земельних відносин слід впроваджувати такі важелі економічного стимулювання раціонального використання і охорони земель, як ціна, купівля-продаж землі, плата за використання землі, застава (іпотека) землі, земельні аукціони. Це потребує налагодження роботи органів інфраструктури ринку землі (податкова інспекція, банки, біржі тощо) з участю кваліфікованих землевпорядних органів.
Державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визначення факту виникнення або припинення власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів, про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів. Державний земельний кадастр є основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів.
Основними завданнями ведення державного земельного кадастру є: забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки; застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок; запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.
Державний земельний кадастр включає: кадастрове зонування; кадастрові зйомки; бонітування ґрунтів; економічну оцінку земель; грошову оцінку земельних ділянок; державну реєстрацію земельних ділянок; облік кількості та якості земель.
Державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Порядок ведення державного земельного кадастру встановлюється законом.
Ринок землі передбачає добре налагоджену інфраструктуру, тобто таку систему підприємств і організацій, які забезпечували б вільний обіг землі в товарно-грошових відносинах. Це стосується насамперед земельного банку, страхових компаній, інформаційно-маркетингових бірж. Останні практично є товарними біржами, де купівля-продаж землі проводиться за допомогою посередників-маклерів без представлення земельної ділянки.
Не можна обминути і такого важливого питання, як забезпечення ринку землі кадастровими даними. Зокрема у нас функціонує система державної реєстрації землеволодінь, землекористувань і об'єктів нерухомості, згідно з якою оформляється право власності на землю з видачею Державних актів громадянам.
Враховуючи важливе значення земельного кадастру в сучасних умовах, мною була вибрана тема дипломної роботи: „Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області ".
При розробці дипломної роботи використані наступні матеріали:
1. Проект формування території і встановлення меж Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
2. Проект роздержавлення і приватизації земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
3. Технічний звіт по користуванню матеріалів крупномасштабного обстеження ґрунтів Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
4. Річні звіти СВК "Надія" Городенківського району Івано-Франківської області.
Дипломна робота представлена у вигляді пояснювальної записки і планово-картографічних матеріалів:
1. План існуючого використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
2. Карта агровиробничих груп ґрунтів Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
3. Проект використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
4. Індексна кадастрова карта Городницької сільської ради.
1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ.
Реформування земельних відносин в Україні базується на всесторонніх даних про землю, які містить державний земельний кадастр. Земля, виконує багато різних функцій (включаючи і функції основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та об'єкта нерухомості в народному господарстві в цілому). Є в сучасних умовах одним із важливих ресурсів і факторів функціонування економіки територій. Земельний кадастр як наука вивчає загальні відомості, принципи і закономірності формування і функціонування земельних ділянок як об'єктів земельно-правових відносин, просторового базису, головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві та природного ресурсу.
Земельний кадастр, як система відомостей і документів є сукупністю земельно-кадастрової документації, матеріалів та інформацій про правовий режим земельного фонду, його розподіл серед власників землі, землекористувачів, про кількісні характеристики і народногосподарську цінність земель.
Земельний кадастр, як система організаційно-управлінських дій і заходів - це сукупність конкурентних земельно-кадастрових заходів, дій робіт з реєстрації, обліку й оцінки земельних ділянок. Отже, перш ніж розкрити напрями розвитку державного земельного кадастру, потрібно мати чітке уявлення, на які питання повинна відповісти система земельного кадастру. Постає декілька питань:
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Гірські річки Карпат.Безповоротне водоспоживання
Вишукувальні роботи по коригуванню планово-картографічних матеріалів. Внутрішньогосподарський землеустрій
Аналіз існуючих підходів до районування водосховищ та пропозиції по його удосконаленню
До побудування нової нормативної бази в галузі максимального стоку на річках України
Обґрунтування параметрів формули швидкості руслового добігання весняного стоку в басейні р.Сейм