Сторінка
11

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області

3.3. Застосування даних державного земельного кадастру при:

3.3.1. Купівлі-продажу земельних ділянок

Відповідно до указу Президента України „Про заходи щодо розвитку та регулювання ринку земель населених пунктів, інших земель сільськогосподар­ського призначення” від 4 лютого 2000 р., розроблено положення про порядок продажу земельних ділянок. Відповідно до цього предметом продажу є земель­на ділянка, або право її оренди з установленими межами і правовим режимом використання.

Об’єктом купівлі-продажу є:

· земельні ділянки, або правоїх оренди на яких знаходяться об’єкти не­завершеного будівництва, законсервовані об’єкти, що підлягають приватизації згідно законодавства України;

· земельні ділянки, які вільні відзабудови та розміщені у межах населе­них пунктів, а також земельні ділянки сільськогосподарського призначення по­за їх межами.

Продавцями земельних ділянок, або праваїх оренди є місцеві ради, дер­жавні адміністрації, які здійснюють продаж через місцеві державні органи зе­мельних ресурсів. Продаж земельних ділянок, що є у комунальній власності здійснюється за рішенням сільських, селищних, міських рад.

Продажу земельної ділянки, її визначення до переліку ді­лянок,якіготуються на продаж, здійснюється після погодження місця розташу­вання об’єкту, розміру ділянки та правового режиму її використання. Матеріали погодження місце розташування земельної ділянки включають:

· акт вибору земельної ділянки;

· викопіювання із топографічного плану масштабу не дрібніше 1:2000 в межах населених пунктів, 1:10000 поза їх межами з нанесеними розмірами і формою та площею земельної ділянки, наявними комунікаціями;

· план земельної ділянки;

· письмові висновки районного відділу земельних ресурсів, районного відділу містобудування та архітектури, представлення інспекції державного управління екологічної безпеки, головного державного санітарного лікаря ра­йону, землекористувача, із земель якого вилучається земельна ділянка, у випад­ках вилучення земель державної власності У разі наявності землевпорядної та містобудівної документаціїпо зонуванню земель населених пунктів, акт вибо­ру земельної ділянки не складається і погодження проводиться тільки із земле­користувачами і місцевими державними органами земельних ресурсів.

При підготовці купівлі-продажу земельних ділянок проводиться визна­чення ціни земельної ділянки та встановлюється технічний паспорт земельної ділянки. Визначення оцінки земельної ділянки проводиться за експертною гро­шовою оцінкою. Нормативними та інструктивними (методами) документами, що регламентують порядок проведення експертної оцінки, у якості основних визначені такі методи оцінки:

1. Метод зіставлення цін продажу подібних ділянок.

2. Метод, що враховує витрати на спорудження об’єктівнерухомого май­на.

3. Метод капіталізації чистого доходу, який ґрунтується на капіталізації грошових коштів одержаних власником земельної ділянки.

4. Метод грошової оцінки земельної ділянки.

5. Узгодженнята інтенсифікація результатів визначення розміру (діагно­зу) вартості ділянки на основі співставлення різноманітних результатів, утворе­них у процесі виконання процедур оцінювання різноманітними методами.

Розробка технічного паспорта на земельні ділянки, які підлягають прода­жу, проводиться за указом Президента України від 19 січня 1999 р. № 32 „Про продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення”. Технічний паспорт розробляється місцевими органами земельних ресурсів на основі земельно кадастрових даних.

Технічний паспорт земельної ділянки включає:

· дані про місце розташування ділянки;

· кадастровий план земельної ділянки з описом суміжних землеволодінь та землекористувань;

· правовий режимземельної ділянки;

· розмір земельної ділянки, склад земельних угідь, якісну характеристику ґрунтів, інженерну Інфраструктуру, шляхи сполучення;

· цільове призначення земельної ділянки і можливі зміни;

· обмеження на використання земельної ділянки;

· документи, які підтверджують право власності на нерухоме майно, що знаходиться на ділянці.

· експертну грошову оцінку земельної ділянки та передбачуваний розмір земельного податку;

· технічну документацію із складання і видачу державних актів.

Для складання технічного паспорта крім технічної інформації з даних державного земельного кадастру додатково можуть використовуватись матері­али землевпорядної та містобудівної документації, санітарно-гігієнічних, гео­ботанічних та інших обстежень.

Усі матеріали та інформація, які були використані при складанні техніч­ного паспорта (експертні висновки та розрахунки, план земельної ділянки, з матеріалами узгодження меж, копії держакта, відомості обмеження площ, ката­логи координат товарних точок зовнішньої межі тощо) формуються вокрему справу, яка зберігається в місцевому органі земельних ресурсів.

3.3.2. При обґрунтуванні розміру земельного податку і

орендної плати

Згідно із статтею 206 Земельного Кодексу України „Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю спра­вляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Земельний податок - це обов’язковий платіж передбачений За­коном України „Про систему оподаткування”, який сплачується до бюджету власниками землі та землекористувачами (крім орендарів, які сплачу­ють орендну плату), у терміни, встановлені законодавством.

Основна форма, яка поширена в Україні - це встановлення об’єктом оподаткування ставок залежно від родючості ґрунтів та місця знаходження ділянки. Ці показники інтегровано враховує величина земельної ділянки.

Базою для оподаткування є грошова оцінка земель. Основою за­провадження земельного податку для усіх землекористувачів України є нормативна оцінка землі.

Ставка земельного податку для 1 га земель сільськогосподарсь­кого призначення встановлюється у відсотках від грошової оцінки від­повідних сільськогосподарських угідь і їхній розмір не залежить від розташування у межах населеного пункту чи за його межами.

У межах населених пунктів ставки земельного податку для 1м встановлюється у відсотках від грошової оцінки земельних ділянок.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: