Сторінка
10
Рахва : дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.9]
Центр рахви займає композиція перехрестя утвореного чотирма «ружами» з ромбами і центральної «ружі», навколо квадрат з трикутником.
По діагоналях квадрати з «кучерями». Навкруги кучерів зелений бісер. «Ружі» також навкруги про інкрустовано червоний бісером. По краях кришки рахви трикутники, між ними «півружі». Тло рахви цьокане.
Рахва : дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.10]
Основу композиції займає інкрустований квадрат утворений чорною широкою лінією, кути якого закінчуються квадратиками із вставленим перламутром. В центрі велика «ружа» у вигляді квітки. Сторони квадрату прикрашені трикутниками із «слізками». До країв рахви прилягають «півзірочки».
Бра : дерево, різьба, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром, точіння [рис.11]
Форма бра у вигляді факела. Верхня частина про різьблена трикутником з «ільчатим письмом», нагадує форму квітки. Підставка у верхній частині прикрашена «кочелками» та точеними дзвіночками. Середня частина оздоблена «ружами» із ромбиків, між ними квадратики з перламутру та білого бісеру. Закінчення підставки інкрустовано «кочелками» і бісером. Пристінна частина інкрустована «гачками» із перламутру та «кочелками».
Плакетка «Т. Г. Шевченко» : дерево, суха різьба, інтарсія, «жировання» металом [рис.12]
Плакетка восьмикутної форми. По центру зображено інтарсією портрет Т. Г. Шевченка, внизу стрічка з пам’ятною датою «1814-1964». Навколо портрету орнаментальний мотив «слізок». Підставка плакетки точена, декорована смугою трикутних «копаничок» з «січеними зубцями».
Панно «Ісус Христос» : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.13]
Панно овальної форми. В центрі зображено Ісуса Христа, виконаного в техніці інтарсії кольоровим шпоном. Навкруги віночок із «кочелок» і білого бісеру. По краю панно чергуванням мотиву «гачки» та «ружі». Трикутні площини гачків заповнені «пшеничками». Навпроти руж інкрустовані кучері. Навкруги «ружі» оточує білий бісер.
Патериця із зображенням Ісуса Христа : дерево, точіння, різьба, інкрустація бісером [рис.14]
Кругла форма патериці, по центру образ, навколо різьблений край, композиція якого складається із чергуванням «кучерів» і «руж» з хрестиком в середині. «Кучері» і «ружі» прикрашені голубим бісером. По краях патериці прорізані трикутники з «кучерями». У верхній частині точений хрест, в нижній точена основа для древка прикрашена «кочелками» та бісером.
Декоративна рамка : дерево, різьба, інкрустація бісером [рис.15]
Рамка прямокутної форми, по кутах рамки вирізьблено «ружі», що утворені елементом «пшеничка». «Ружі» з’єднанні між собою рядом трикутників з «копаничками» в середині. Між трикутничками «кучері». Цьокане тло рамки. «Кучері» інкрустовано білим бісером.
Декоративна рамка : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером [рис.16]
Рамка прямокутної форми, зовнішні кути рамки заокруглені. По кутах рамки скомпоновано «ружі», утворені чергуванням чорних «трикутників» і білих «пшеничок». Внутрішній край рамки скісний, інкрустований чорною лінією. «Ружі» з’єднанні між собою інкрустованою «кривулькою» двох кольорів – чорного і коричневого. В утворених трикутниках по три голубих бісерини, ззовні між трикутниками «кочелка» з жовтим бісером.
Декоративна рамка : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.17]
Рамка прямокутної форми, по кутах рамки утворено хрестик із чотирьох ромбиків і кружечка із перламутру. По центру кожної сторони рамки утворено «зірочку» із чотирьох «слізок» та «пшеничок». Вся інша площина інкрустована «ланцюжком» із ромбиків, у центрі яких «кочелка». Між ромбиками з двох сторін «кучері». Ланцюжок прикрашений білим бісером. По периметру зовнішній і внутрішній край рамки обрамлений інкрустацією лінією світлого дерева.
Декоративна рамка : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.18]
Прямокутна форма рамки, по кутах рамки «сонечко», що утворено із чергуванням трикутників в яких білий бісер та пшеничок, в центрі «кочелко» із перламутру. Площини між «сонічками» інкрустовані композиційним орнаментом: в центральній частині квадратик, в ньому «хрестик» із перламутру. До квадратика з двох сторін прилягають «кочелка» та трикутники із перламутровою «слізкою». Інкрустований орнамент прикрашено білим, голубим і червоним бісером.
Декоративна таріль «Несе Галя воду коромисло гнеться» : дерево, суха різьба [рис19]
По центру тарілки виконано барельєфне зображення жінки, що несе коромислом воду. Берег тарілки прикрашений трикутниками із «копаничкою» та «копаницями». Тло тарілки – цьокане.
Декоративна таріль : дерево, суха різьба [рис.20]
В центрі тарілки скомпоновано малий герб України – тризуб. Кайма тарілки прикрашена чергуванням «гачків» та мотиву «пшеничка» на вибраному цьоканому тлі.
Декоративна таріль «Сопілкар» : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, інтарсія шпоном, «жировання» металом [рис.21]
У центрі тарілки скомпоновано сопілкаря в національному гуцульському одязі, по боках дві смереки. Композиція виконана в техніці інтарсії кольоровим шпоном. Навколо віночок утворений чергуванням «кружків» і «пшеничок». Берег тарілки інкрустовано мотивом «гачки», між «гачками» квадратики з «пшеничками» і «кружками». Трикутні площини утворені гачками заповнені трикутником з «кочелками».
Декоративна тарілка «Т. Г. Шевченко» : дерево, інкрустація кольоровим деревом, бісером, перламутром [рис.22]
Центр тарілки займає портрет Т. Г. Шевченка виконаний в техніці інтарсії. Берег тарілки прикрашений чергуванням мотивів «гачки» і «ружі». «Ружі» утворені ромбиками світлого і коричневого кольору дерева, навколо «ружі» голубий бісер. «Гачки» заповненні «слізками» і «пшеничками» з перламутру. Від країв до «гачків» відходять «кучері».