Сторінка
13
«Екслібрис М. Грепиняка» [рис.47]
В центральній частині скомпоновано декоративну тарілку з силуетним зображенням профілю Тараса Шевченка в обрамленні «півкіл». Над тарілкою напис «Exlibris»,а під нею «М. Грепиняка».
«Екслібрис Оксани Мінтенко» [рис.48]
В центральній частині зображено молодого хлопця, який несе відра води з криниці. На задньому фоні показано захід сонця над смереками. Зліва від сонця в овалі силует профілю Тараса Шевченка. Вверху напис «Exlibris», внизу в обрамленні «кривульки» напис «Оксани Мінтенко».
Філателістичний знак на конверт
а). «Печеніжин Космач Олекса Довбуш». [рис.49]
По центру скульптура голови з підписом «Олекса Довбуш», по обидва боки дати 1700 і 2000. Вверху напис «Печеніжин Космач». Посередині по колу від скульптури орнамент із «слізок» і «кочел».
б). Печатка погашення.
Зображено топірець, пістоль, порохівниця і напис «300 років від дня народження Олекси Довбуша 21.05.2000.
Печеніжин, відділення зв’язку , Коломийський район, Івано-Франківська обл »
Філателістичний знак на конверт [рис.50]
а) «Марко Черемшина 1874-1999».
В овалі портрет Марка Черемшини. Від портрета по центру зліва і справа смуга орнаменту і дати «1874-1999».
б) Печатка погашення.
В крузі портрет Марка Черемшини. Навкруги напис «125-річчя від дня народження Марка Черемшини». Внизу відкрита книга і в ній напис «Кобаки – відділення зв’язку, Косовський район, Івано-Франківська обл ».
Ескіз поштової листівки,
Філателістичний знак на конверт
«Загибелі О. Довбуша». [рис.51]
По центру зображення церкви і напис «Космач». Вверху по колу навколо церкви напис «250 років загибелі О. Довбуша». Вверху, у правому і лівому кутах, по «ружі з кучерями», з’єднаних «кривулькою». Внизу під написом «Космач», орнамент «кривулька» і «слізки».
«Церква села Лючки». [рис.52]
На цілий формат зображено хрестоподібну дерев’яну церкву з однією великою банею і двома малими. На передньому плані – вхід із сходами. Центральна баня двохярусна. З лівого боку підпис «М. Грепиняк 2007».
«Церква села Слобода» [рис. 53]
Зображено цегляну церкву з однією великою і трьома меншими банями. Баня над центральним входом трохи більша від двох бокових бань. Куполи цих двох бань триярусні. На задньому плані, по сторонах від церкви, дерева.
«Церква с. Середній Березів» [рис.54]
По центру велика хрестоподібна дерев’яна церква з однією великою банею і двома маленькими. Зображено два входи до церкви: центральний із сходами і боковий. На задньому плані дерева.
«Церква села Брустури» [рис.55]
Центральне місце займає хрестоподібна церква з двома ґанками і великою центральною банею та трьома маленькими. На задньому плані, зліва, велика смерека і огорожа, з правої сторони дерево і кущі на фоні гір.
«Космацька церква св. Параскеви». [рис.56]
На передньому плані каміння і старий цвинтар, на задньому плані хрестоподібна дерев’яна церква під гонтою, з однією великою банею. З двох сторін – дерева . Зображено зимовий пейзаж.
«Хата-пустка Гаврилюкова» [рис.57]
Виконана в теплій жовто-коричневий гамі. Центральне місце займає хата під гонтою з прибудовою, деревом. На передньому плані трава жовто-зеленого яскравого кольору. Дерево, що позаду хати, в оранжевих тонах, світло голубе небо . Тіні виконані в холодній гамі.
«На околиці Косова» [рис.58]
На передньому плані з лівого боку фрагмент стога сіна, жовто-сірого кольору, дерево і подвір’я в коричневих тонах. На задньому плані огорожа і дві хати під гонтою в світло сірій гамі.
«Снідавка зажурилась» [рис.59]
На передньому плані схил гори, з двома стогами сіна, деревами. На задньому плані смерековий ліс і тільки контуром лінією гори. Все небо в снігових хмарах.
Тематична композиція «На полонині Бубійській Брустурська трембіта грає » [рис.60]
На передньому плані трембітар в гуцульському одязі, біля нього пасуться восьмеро овець, далі вориння (гуцульська огорожа). На задньому плані колиба до якої наближається гуцул з відрами, смереки.
Живопис :
«Гуцульський пейзаж» [рис.61]
На передньому плані схил гори, по центру якої смерека, в охристо-зеленій гамі кольорів; збоку невеличка береза. На задньому плані дві гори від темно-сірого до сіро-голубого кольору.
«Весна в Брустурах» [рис.62]
По центру картини розміщені постать жінки в сорочці і запасці серед квітучих яблунь біло-сірого кольору. Передній план у світлій жовто-зеленій гамі з введенням синього відтінку. Огорожа біля дороги коричневого кольору, на задньому плані якої смереки темно-зеленого кольору з холодним відтінком. Гори вдалині – фіолетового, небо – світло-жовтого кольору.
«Церква села Акришори» [рис.63]
По центру картини у верхній частині церква села Акришори, з однією великою банею і двома малими, та вербами. Церква написана в біло-голубій гамі кольорів, на задньому плані гора і дерева. На передньому плані зображено верби в теплій жовто-зеленій гамі. Небо голубе з хмарами оранжевого кольору.
Фотографія :
«Мальовничий куток Лючки» [рис.64]
Зафотографовано русло річки Лючки з розмитими берегами. На лівому березі виступає гірське каміння поміж пожовклих дерев. На задньому плані правого берега кущові дерева, позаду яких затінений ліс.
«Осінь. Весільна пара» [рис.65]
Зафотографовано весільний обряд. На передньому плані молодого з дружбами в національному весільному одязі верхи на конях.
«Осінь багряна у Верхнім Березові» [рис.66]
Зафотографовано пейзаж з багряним убранням дерев. Небо з важкими дощовими хмарами. На передньому плані висохла трава.
«До зимівлі корівок запасає» [рис.67]
Зафотографовано обійстя хати, два великі стоги з сіном, між ними менший стіг. На передньому плані вориння.
«Вид на гору Ігрень » [рис.68]
На передньому плані на схилі гори хата, стоги сіна, внизу туман між горами. На задньому плані сама гора Ігрень.
«П.Ф. Харінчук в оселі» [рис.69]