Сторінка
39
3. Задачами проекту є розробка системи уроків, методичних і навчальних посібників, після чого – організувати вивчення математики за чотирма напрямками: загальнокультурним, природничим, економічним та фізико-математичним. Кожен учень має обрати свій напрямок вивчення математики і разом з педагогами впродовж двох років (10-11 класи) реалізувати освітню програму, створену на базі попередньо розробленого методичного комплексу.
Завдання проекту
1. Створення творчої команди для написання методичних розробок.
2. Дослідження анналів світової профільної освіти.
3. Створення методичного комплексу для викладання математики у профільних групах учнів.
4. Розробка системи моніторингу і оперативної оцінки експерименту.
5. Укладення договору з міським управлінням освіти Сумської обласної Ради про відкриття експериментальних майданчиків
6. Проведення педагогічного експерименту (апробація створеного методичного комплексу).
7. Підведення підсумків експерименту.
8. Корегування та розвиток методичних розробок.
9. Видання та розповсюдження розробок методичного комплексу.
10. Оцінка ефективності проекту.
Обґрунтування необхідності проекту
Система загальної середньої освіти України сьогодні на порозі нових суттєвих змін – впровадження профільності навчання у старшій школі. Перехід до профільного навчання розпочнеться у 2007 році, але у 2004 н.р. розпочався підготовчий період переходу до профільної старшої школи. Багато загальноосвітніх закладів впроваджують і випробовують різні механізми здійснення профільного навчання. Але аналіз сучасної педагогічної літератури показує, що однією з головних проблем при організації ефективного профільного навчання залишається брак його навчально-методичного забезпечення: література, періодика, навчально-наочні посібники, програмні продукти, педагогічні технології, методичні розробки.
У зв’язку з введенням профільного навчання на старшому ступені школи більша частина підручників, методичних та дидактичних розробок підлягає оновленню чи повній переробці. Також кожний новостворений методичний засіб, підручник, окрім отримання експертної оцінки, має пройти експериментальну перевірку в масових школах на відповідність їх змісту основним принципам дидактики.
Усунення вказаних проблем і недоліків ми передбачаємо через реалізацію відповідного проекту.
Новизна
Використовуючи можливості профільного навчання, буде здійснена спроба розробити та реалізувати методичний комплекс для роботи з профільними групами учнів.
У ході інформаційного дослідження не вдалося виявити відповідні розробки методичних систем забезпечення профільного навчання в Україні.
Новизна проекту полягає в тому, що він дає можливість забезпечити компетентний підхід до розв’язання однієї з найбільш значущих проблем, пов’язаних з організацією профільного навчання старшокласників, – проблеми забезпечення учнів і вчителів якісною літературою.
Даний курс передбачає, що з учнями працюватимуть два вчителя одночасно, передусім використовуючи діалогічні методи навчання. Це надасть можливість кожній дитині отримати компетентні відповіді на всі запитання. З іншого боку, два вчителя зможуть забезпечити інтенсивність навчання, про що свідчить досвід тренінгів "Нова Доба". Крім того, з невеликими групами учнів передбачається проведення додаткових занять, а в якості наукових керівників дослідницької роботи учнів залучатимуться викладачі вищих навчальних закладів.
Цільова аудиторія
· вчителі математики;
· учні 10-11 класів загальноосвітніх та профільних навчальних закладів;
· адміністратори освіти.
Життєздатність
Проект може мати реальне продовження, а саме:
· розробка та опис програмного забезпечення уроків математики у профільній школі;
· започаткування періодичного видання, що має забезпечити потреби профільної освіти математики;
· подальші розробки аналогічних методичних комплексів для інших наук.
Показники успіху
Проект можна вважати успішно реалізованим за умови:
1) позитивних відгуків та рецензій спеціалістів на методичний комплекс для викладання математики у профільних групах учнів;
2) підвищення зацікавленості та досягнень учнів, що беруть участь у проекті, при вивченні математики, що визначать тести, контрольні роботи тощо;
3) видання та розповсюдження розробок методичного комплексу;
4) дотримання строків та бюджету проекту.
Термін виконання проекту - 36 місяців.
План дій
У перший рік реалізації проекту планується створити творчу команду, дослідити аналоги світової практики у сфері профілювання освіти, створити методичний комплекс і необхідні додатки до нього, отримати дозвіл відповідних структур для відкриття експериментальних майданчиків у школах міста.
На другому та третьому роках проекту планується апробувати створені розробки в ході педагогічного експерименту, скорегувати і вдосконалити їх за результатами підсумків експерименту. Завершити проект планується оцінкою його ефективності.
Ассессмент
Кількісну оцінку ефективності проекту можна провести наступними методами:
· психологічне тестування учнів для оцінки мікроклімату колективу, самопочуття дитини;
· проведення контрольних робіт для оцінки якості набутих учнями знань, умінь і навиків;
· анкетування учасників проекту на предмет доцільності розробки методичного комплексу;
· бесіди з учнями та вчителями експериментальних майданчиків;
Інші реферати на тему «Математика»:
Лінійні диференціальні рівняння другого порядку з постійними коефіцієнтами
Диференціальні рівняння першого порядку, не розв’язані відносно похідної
Інтегрування з допомогою заміни змінної. Інтегрування частинами
Випуклість і вгнутість графіка функції, точки перегину. Асимптоти графіка функції
Інтегрування виразів, що містять тригонометричні функції. Приклади первісних, що не є елементарними функціями. Використання таблиць неозначених інтегралів