Сторінка
4
- без ризикової процентної ставки;
- проценту на ризик, пов'язаний з інвестиційними вкладеннями в країні;
- проценту за низьку ліквідність.
Метод зіставлення цін використовується в умовах розвинутого ринку
землі, коли достовірна інформація про продаж земельних ділянок є доступною. У відповідності з цим методом проводиться порівняння земельної ділянки, що оцінюється, з подібними за функцією використання та характером забудови земельними ділянками, що були продані в минулому.
Після встановлення ціни продажу в розрахунку на один квадратний метр робляться поправки на відмінності у характеристиках земельних ділянок: на правове відношення земельної ділянки; умови та дату продажу; місце розташування земельної ділянки; її фізичні характеристики, характер використання прилеглої території. Існуючі вимоги до використання та забудови земельної ділянки.
Складність застосування порівняльного методу полягає не тільки у відсутності розвинутого ринку земельних ділянок, але й належного обґрунтування кількісних значень коригуючих коефіцієнтів. На сьогодні з певним припущенням можна рекомендувати застосування системи регіональних, зональних та локальних коефіцієнтів при внесенні поправок на розбіжності в місцеположенні і фізичних характеристиках земельної ділянки та врахування особливостей використання прилеглої території.
Економічний метод або метод залишку для землі використовується при оцінці земельних ділянок, що освоєні або передбачається освоїти у відповідності з найбільш ефективним їх використанням.
В основу цього методу покладено принцип доданої прибутковості, що пов'язане земельними поліпшеннями. За цим методом вартість земельної ділянки розраховується як залишок між очікуваною ціною продажу забудованої ділянки та витратами на земельні поліпшення з урахуванням прибутку , який планується отримати.
Витрати на земельні поліпшення включають:
- витрати, пов'язані з відведенням земельної ділянки, розробкою та погодженням проекту її забудови;
- витрати на інженерну підготовку та облаштування земельної ділянки, будівництво;
- витрати, пов'язані зі сплатою місцевих зборів, податків та платою за кредит;
- адміністративно-управлінські витрати.
Економічний метод доцільно використовувати для оцінки земельних ділянок з відносно новою забудовою, для яких досить легко визначити витрати на земельні поліпшення без додаткових розрахунків фізичного та інших видів зносу будівель та споруд.
Метод співвіднесення або метод перенесення базується на принципі внеску, за яким вартість землі вимірюється тією частиною, яку вона привносить у вартість нерухомості в цілому. При цьому частка землі в сумарній вартості зростає по мірі підвищення ступеню містобудівної цінності територій.
Ця закономірність стала підставою для розробки таблиць ситуаційних класів, в яких кожному ступеню містобудівної цінності відповідає типове відношення вартості землі до загальної вартості забудованої ділянки. Стійкий зв'язок в межах ситуаційного класу між вартістю землі та вартістю споруд, що зведені на ній, дозволяє використовувати метод співвіднесення в умовах, коли ринок .землі не набув розвинутого стану, але є достатня кількість операцій з іншими типами нерухомості. Перевагою методу співвіднесення є відносні простота його застосування, що дозволяє використовувати цей метод для експрес-оцінки земель різного функціонального призначення в межах населеного пункту, спираючись лише на дані про ціни продажу, чи розміру оренди, які склалися на вторинному ринку конкретних типів нерухомості.
Висновок щодо оцінної вартості земельної ділянки ґрунтується на результатах порівняльного аналізу її оцінки за різними методичними підходами.
Експертна грошова оцінка земельної ділянки проводиться в такій послідовності :
- збирання інформації, необхідної для проведення оцінки;
- визначення ефективного використання земельної ділянки;
- вибір та обґрунтування методичних підходів оцінки;
- визначення варіантів значення оцінної вартості земельної ділянки за обраними методичними підходами та прийняття кінцевого значення оціночної вартості;
- складання та затвердження звіту про експертну грошову оцінку;
- подання звіту на експертизу до органу Держкомзему.
Методичні підходи, які застосовуються при експертній оцінці є розвитком основних напрямків нормативної грошової оцінки.
Якщо нормативна грошова оцінка в першу чергу оперує з рентними доходами від земельної ділянки, включаючи групу коефіцієнтів, які відображають вплив на вартість ділянки групи найважливіших рентоформуючих факторів, то експертна грошова оцінка розглядає можливість найефективнішого комерційного використання конкретної земельної ділянки з усіх факторів, що впливають на економічну ефективність комерційного використання ділянки як основного ресурсу для здійснення комерційної діяльності.
2.ОБ’ЄКТ, МЕТА, ЗАВДАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ
2.1. Характеристика об'єкту вимушувань
Місто Коломия має власну розвинуту та багатофункціональну містоутворюючу базу і виступає центром місцевої, районної та міжрайонної системи розселення, розміщене на інтенсивній автомагістралі і залізниці, що з'єднують міста Івано-Франківськ і Чернівці. Із регіональних факторів місця розташування (адміністративний статус, статус курорту, зона радіоактивного забруднення, приміська зона великих міст) для Коломиї характерний один - місто обласного підпорядкування, районний центр, центр міжрайонної системи розселення.
За період з 1995 по 1999 рік чисельність населення м. Коломия збільшилась на 0,8 тис.чол. і на 01.01.1999 рік складала 67,7 тис. чол. Територія міста становить 4149 га.
Земельна ділянка №2, що пропонується до продажу на конкурентних засадах розташована на окраїні міста Коломия, Івано-Франківської області, за адресою вул. Карпатська, 121 - Ланчинська.
Ділянка має правильну геометричну форму чотирикутника. Ділянка пропонується до продажу із земель запасу Коломийської міської ради. На земельній ділянці №2 сільськогосподарські угіддя становлять 460 м.кв. в тому числі рілля - 460 м.кв. Ділянка межує:
з північне - східної сторони - вул. Карпатська; з східної сторони - ділянка № 1, що пропонується до продажу; з південне - західної сторони - землі Коломийської міської ради; з північно - західної сторони - діл. №3, що проектується до продажу Рельєф - рівнинний. Форма володіння землею - державна власність.
Земельна ділянки підприємця Гладуняка О.Д. розташована в серединній 'зоні міста Коломия, Івано-Франківської області, за адресою вул. Валова, 36.
Ділянка має неправильну геометричну форму. Трав'яний покрий відсутній, під проходами, проїздами, площадками - 795,0 кв.м., під будівлями і спорудами - 1160,9 кв.м.
Ділянка межує:
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Аналіз існуючих підходів до районування водосховищ та пропозиції по його удосконаленню
Визначення питомої ваги твердої фази ґрунту
Суть і зміст рекультивації земель
Створення планових геодезичних мереж методом трилатерації
Селеві потоки завершальної стадії льодовикових періодів гірських країн Карпатсько-Балканського регіону