Сторінка
24
організацію співпраці з науковцями вищих навчальних закладів, координацію взаємодії наукових та просвітницьких установ і школи у справі навчання й виховання підростаючого покоління;
покладання основного навантаження щодо організації науково-дослідницької роботи з учнями на вчителів-предметників, класних керівників, психологів із зростаючою роллю керівника навчального закладу нової формації, який повинен надати цій роботі характеру системності, цілеспрямованості, координації дій всіх структурних підрозділів та ланок;
створення в навчальному закладі організаційно-педагогічних, морально-психологічних, матеріально-технічних, санітарно-гігієнічних та інформаційних умов щодо підвищення якості роботи за визначеним напрямком.
Впровадження теоретичних положень щодо організації науково-дослідницької роботи з учнями частково апробовано на базі Харківській гімназії № 23 Харківської міської ради Харківської області. Було проведено аналіз якості управлінської діяльності керівника щодо організації наукової роботи з учнями.
З метою вдосконалення організації науково-дослідницької роботи з учнями в закладі освіти було розроблено комплексно-цільову програму, яка отримала позитивну експертну оцінку (0,94), та надано методичні рекомендації і фінансово-економічне обґрунтування щодо її впровадження.
Основним висновком дослідження є підтвердження гіпотези про те, що якість науково-дослідницької діяльності учнів ймовірно підвищиться, якщо впровадити комплексно-цільову програму, яка розроблена на діагностичній основі, отримала позитивну експертну оцінку належне ресурсне забезпечення.