Сторінка
12
Термометри встановлюються вряд зі Сходу на Захід по мірі наростання глибини.
Література
1. Атлас Волинської області. – К., ˝Вища школа˝, 1985.
2. Бшиоф Э.А. ˝Гидрометрические наблюдения на осушительных системах˝ - М., ˝Колос˝, 1972.
3. Вознюк С.Т. ˝Меліоративне рослинництво˝ - Х., УМКВО,1992.
4. Вознюк С.Т., Гончаров С.М., Ковальов С.В. ˝Основы научных исследований гидромелиорации˝ - К., ˝Вища школа˝, 1985.
5. Грушко И.М., Сиденко В.М. ˝Основы научных исследований˝ - Х., ˝Вища школа˝, 1985.
6. Доспехов В.А. ˝Методика полевого опыта˝ - М., ˝Колос˝, 1973.
7. Лісовал А.А. ˝Методика агрохімічних досліджень˝ - К., ˝Вища школа˝, 2001.
8. Мариныч А.М. ˝Геоморфология южного Полесья˝ - К., Издательство Киевского университета, 1963.
9. Михайленко В.М. ˝Основы агрометеорологических наблюдений˝ - К., ˝Вища школа˝, 1982.
10. Ясинецкий В.П. ˝Организация гидромелиоративных работ˝ - М., Агропромиздат, 1986
Висновок
Об’єкт дослідної ділянки розташований у північно-західній частині області, за 22 км від залізничної станції Заболоття Волинсько їобласті у селищі міського типу Ратне. З метеостанцією у м.Ковель.
Клімат Волинської області помірно-континентальний з м’якою зимою і теплим вологим кліматом. Пересічна температура січня – 4,9º , липня +18,2º. Опадів 900 мм на рік, найбільше їх випадає влітку, найменше – взимку. Висота снігового покриву 12 – 14 см. Дослідна ділянка належить до вологої, помірно теплої агро кліматичної зони. Літо завжди тепле, нежарке, з достатнім зволоженням. На території району воно починається в третій декаді травня, коли середня добова температура повітря стає вище 15°. Влітку бувають зливи з грозами, іноді — град.
Геоструктурну основу території складають кілька технічних елементів південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи: Ратнівський горст, на Південному-Заході від нього – Ковельський виступ, решта території – Волино-Подільська монокліаль і Львівський палеозойський прогин. Для геологічної будови характерні два структурних поверхи: нижній, утворений дисковимипротерозойськими і палеозойськими породами і верхній – складений монокліальними верствами крейдового, місцями – палеогенового віку. Корінні породи в межах низовинної частини області повністю перекриті антропогеновими водно-льодовиковими піщаними і льодовиковими піщано-галечними відкладами, на вододілах і схилах Волинської височини – лесовидними породами.
Поверхня області рівнинна з загальним похилом у північному напрямку. Максимальна висота 292 м у південно-східній частині, мінімальна – 139 м на межиріччі Стоходу і Прип’яті.
Поверхневі води Волині представлені річками і озерами. Частина річок бере початок на території області, витоки інших знаходяться далеко за її межами. Всі річки належать до рівнинного типу і характеризуються незначними швидкостями течії (0,1-0,3 м/с). Геологічна будова і походження Волино-Подільського плато і поліської території області різні.
Волино-Подільське плато складене з осадочних відкладів палеозойської ери і більш різких (тобто близьких до нас) відкладів. На великій глибині під Волинським плато залягає вгнута вниз кристалічна основа, заповнена осадочними і континентальними відкладами – пісковиками, глинами, пісками, шарами кам’яного вугілля, крейдою та іншими відкладами різних періодів, починаючи з силурійського і до наших днів.
Переважають на Поліссі дерново-слабопідзолисті і дерново-підзолисті ґрунти. Вони займають 60% площі зони. Розповсюдженні ці ґрунти на моренних горбах і грядках, зандрових і терасових рівнинах. Як дерново-слабопідзолисті, так і дерново-підзолисті – ґрунти різної степені оглеєння і різного механічного складу являються бідними на поживні речовини. вони мають незначну кількість гумусу, мають виключно низьку ємність поглинання, до того ж поглинаючий комплекс їх насичений здебільшого іонами водню.
На даній дослідній ділянці залягають дерново-підзолисті глеєві піщані ґрунти. Розповсюдженні на пониженнях слабостічних терасових і зандрових рівнинах, в окремих міжрядних пониженнях з глибоким заляганням ґрунтових вод. Ґрунтові води приховані на глибині 1,8м.
Ґрунтову вологу вимірюють вимірюють на відстані 0-10, 20-30, 30-50 см 1-2 рази в місяць в 3 разовій повторно Спостереження за температурою ґрунту здійснювалося під час вегетаційного періоду. Для вимірювання температури ґрунту на глибині 5, 10, 15, 20 см використовували термометри Савінова, а в більш глибоких горизонтах - витяжні термометри.
Вцілому , природні умови , що характеризують об’єкт дослідження є типовими для данної фізико-географічної обстановки.
Для встановлення оптимальних параметрів дренажу на об’єкті закладається 10 варіантів досліду
- при глибині закладання дрен 0,9 , 1,1 , 1,3 м.
- базова відстань між дренами 17, 22, 27 м.
- контрольним варіантом- є варіант без дренажу.
Метою польового досліду є оптимізація параметрів дренажу в дерново-підзолистих глеєвих піщаних ґрунтах Західного Полісся. Для реалізації поставленої мети слід вирішити наступні задачі:
-встановити ступінь впливу параметрів дренажу на дренажний стік, вологість ґрунту та режим рівня ґрунтової води;
-визначити вплив інтенсивності осушення на температурний режим та агрохімічні властивості ґрунту;
-вивчити вплив міждренних відстаней на глибині закладання дрен на урожайність сільськогосподарських культур.
У данній курсовій роботі представлені такі методики проведення досліджень, як:
1. агрометеорологічні спостереження
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Селеві потоки завершальної стадії льодовикових періодів гірських країн Карпатсько-Балканського регіону
Активізація пізнавальної діяльності учнів під час вивчення географії
Правила ведення польових журналів при нівелюванні І, ІІ, ІІІ, IV класів
Умови формування та розрахунки мінімального стоку річок басейну Дніпра (в межах України)
Водно-болотні угіддя Косівщини