Сторінка
15
На основі таблиці 2.3 і 2.4 можна сказати, що гіпотезу дослідження доведено.
Розроблена технологія покращила обізнаність старших дошкільників з трудового виховання, покращилась взаємодія у колективі.
Зміст соціально-педагогічної діяльності розкривається в соціальній адаптації, профілактиці, корекції, соціально-культурній анімації певних вікових, соціальних груп і конкретних особистостей, у системному вивченні індивідуальних особливостей дітей, установленні контактів і взаємодії з ними, в управлінні процесом самореалізації особистості, підтримці особистості у кризових ситуаціях тощо.
Мета діяльності досягається за допомогою реалізації принципів:
соціально-політичних (законності та прав людини, державного підходу до завдання діяльності, зв’язку змісту і форм соціально-педагогічної діяльності);
психолого-педагогічних (сприяння самореалізації людини, індивідуального підходу, спрямованості, системності);
організаційних (компетентності, інтеграції, контролю, перевірки);
специфічних (гуманізму, незалежності, клієнтоцентризму, толерантності, конфіденційності).
Основними функціями діяльності соціального педагога є:
комунікативна;
організаторська;
прогностична;
охоронно-захисна;
діагностична;
попереджувально-профілактична;
соціально-терапевтична.
Соціально-педагогічна діяльність – це цілеспрямовані послідовні дії соціального педагога, котрі забезпечують найбільш оптимальне досягнення певної соціально-педагогічної мети в соціальному розвитку, вихованні (перевихованні, виправленні), оволодінні вміннями й навичками в самообслуговуванні, навчанні й професійній підготовці об'єкта.
Соціально-педагогічна діяльність в умовах ДНЗ виконується методистами та вихователями дитячого садка, тому що в наш час не в кожному ДНЗ є соціальний педагог.
Таким чином, сутність соціально-педагогічної діяльності полягає у цілеспрямованій спільній діяльності соціального педагога, вихователів ДНЗ, з метою повноцінного виховання та навчання дошкільників, у яке входить моральне, естетичне, соціальне, фізичне та трудове виховання. Цей процес має бути взаємопов'язаний, тому що кожний етап у виховання, дуже важливий і має бути реалізованим, а саме за допомогою соціально-педагогічної діяльності.