Сторінка
9
Недоліками у діяльності є також відсутність орієнтації на кінцевий результат, прямі втрати інформації, її спотворення при передачі, неузгоджені дії функціональних відділів, надмірна тривалість процедур узгодження рішень, дублювання функцій тощо. Численні причини саме такого стану справ маємо у сфері фінансового планування і контролю.
Проблеми, пов'язані з організацією системи фінансового планування на сучасних українських підприємствах, можна відокремити за ступенем важливості (рис. 1.2)
Рис. 1.2. Типові проблеми при організації фінансового планування на підприємстві
Майже третина проблем пов'язана з нереальністю фінансових планів, що викликано, як правило, необґрунтованими даними щодо збуту, питомої ваги коштів у розрахунках, заниженими термінами погашення дебіторської заборгованості, надмірними потребами у фінансуванні. Одна з головних причин такої ситуації — функціональна роз'єднаність підрозділів, що беруть участь у формуванні фінансових планів.
Іншою проблемою є оперативність складання планів. Економічні служби й досі готують значну кількість непридатних для фінансового аналізу документів, а відсутність чіткої системи підготовки і передачі планової інформації з відділу до відділу, необхідність тривалих процедур їх ітераційного узгодження, недостовірність інформації призводять до того, що навіть добре опрацьований план стає непотрібним, бо спізнюється до планового терміну.
Дві попередні проблеми неминуче викликають третю — "непрозорість" планів для керівництва. Це природний наслідок відсутності чітких внутрішніх стандартів формування фінансових планів. Дуже важливо, щоб укладачі бюджету брали участь у прийнятті його остаточного варіанта, а керівник не переглядав бюджету без ретельного аналізу міркувань підлеглого.
Порушення послідовності операцій планування може призвести до відриву довгострокових фінансових планів від короткострокових. Останні формуються за своїми законами і потребують розподілу дефіцитних оборотних коштів підприємства за напрямами і проектами. Звичайно, зараз є підприємства, де ця проблема значною мірою розв'язана, але для більшості з них — вона й надалі лишається актуальною.
Існує ще дві проблеми — реалізація планів та їхня комплексність. Під реалізацією планів маємо на увазі ступінь їх виконання з точки зору забезпечення {необхідними фінансовими і матеріальними ресурсами, відсутність дефіцитів. Комплексність планів означає, що, крім фінансових розділів плану за доходами (і витратами, необхідні також реальні плани за прибутками і збитками, рухом заборгованості, плановим балансом). Усі вони повинні складатися у формі, зручній для керівників.
Крім того, доцільно використовувати інструменти факторного аналізу, щоб оцінити можливі варіанти розвитку подій при зміні ключових планових показників. Для більшості українських підприємств такими показниками під час складання річного плану є виручка, собівартість і прибуток. Водночас не аналізуються такі показники, як рентабельність власного капіталу, рентабельність активів, оборотність активів, запас фінансової міцності, темп економічного зростання компанії. Дуже часто на підприємствах не формується плановий баланс і не аналізується його структура, не прогнозується динаміка зміни фінансової стійкості й ліквідності. Відсутність такого аналізу на етапі довгострокового планування істотно знижує його ефективність як інструменту управління підприємством [82, с. 201].
Фінансовий план лише тоді стане реальним інструментом управління компанією, коли його виконання можна буде оперативно контролювати.
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ ГОСПОДАРЮЮЧОГО СУБ`ЄКТА
2.1. Фінансово-економічна характеристика виробничого об'єднання “Електроконтакт”
Полтавське учбово – виробниче об'єднання “Електроконтакт” українського товариства сліпих / УТОС / створене постановою президії Центрального правління УТОС від 11.12.1972 року № 31 і засноване на колективній власності громадської організації УТОС.
Підприємство створене у відповідності з законами України "Про господарські товариства" [3, с.458] , "Про Власність" [4, с. 232], "Про підприємства в Україні" [5, с. 15] , конституцією України [1, с. 24] та іншими державними нормативними актами України. Місце знаходження об'єднання: м. Полтава, вул. Фурманова , 6.
Засновником і власником об'єднання є всеукраїнська добровільна громадська організація - Українське товариство сліпих (УТОС) в особі Центрального правління. Центральне правління УТОС, як власник, безпосередньо здійснює керівництво об'єднанням через призначених генеральних директорів.
Основною метою діяльності об'єднання є :
—працевлаштування інвалідів по зору І та II груп з врахуванням охорони залишкового зору, слуху, дотику та інших компенсаторних можливостей сліпих шляхом розробки спеціальної технології та впровадження тифлотехнічних засобів промислового та культурно-побутового призначення;
—навчання інвалідів по зору І та II груп всім посильним для них професіям та технологічним операціям;
—працевлаштування інвалідів по зору у відповідності з рекомендаціями, розробленими науково-дослідним й інститутами та іншими компетентними установами і організаціями;
—організація надомної праці для інвалідів по зору;
—створення умов для зацікавлення кожного працівника в ощадливому та господарському використанні матеріалів, обладнання та майна;
—розвиток та підвищення ефективності виробництва, його інтенсифікація, збільшення прибутку на основі використання досягнень науки і техніки, зростання продуктивності праці, збереження ресурсів, створення умов для закріплення кадрів, удосконалення форм та систем оплати праці, матеріального та морального заохочення;
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінансування освіти в Україні
Управління фінансовою санацією підприємства (ДП “Криворізька терплоцентраль”)
Податкові надходження до бюджетів, їхня характеристика, роль і місце у доходах бюджетах
Муніципальні облігації як інструмент фінансування місцевих бюджетів
Інвестиції. Суб'єкти і об’єкти інвестиційної діяльності