Сторінка
27

Реорганізація як специфічний напрям фінансової діяльності підприємства (ВАТ “Інгулецький хлібзавод”)

У третьому розділі були знайдені основні заходи по підвищенню платоспроможності підприємства шляхом зміни складу керівників підприємства та стилю управління; оптимізація дебіторської заборгованості, зниження витрат підприємства; обгрунтування необхідної чисельності персоналу; продаж зайвого устаткування, матеріалів і залишків товарів; запровадження прогресивної технології, механізації та автоматизації виробництва; удосконалення організації праці; проведення капітального ремонту, модернізації основних фондів, заміни застарілого устаткування. Також були знайдені та розглянуті заходи по збільшенні збуту продукції на ВАТ "Iнгулецький хлібзавод":

- реклама (інформаційна, переконуюча, нагадуючи, підсилююча, престижна);

- стимулювання збуту (короткострокове використання стимулів з метою заохочення споживачів);

- персональний продаж;

- паблік релейшнз;

- прямий маркетинг - безпосереднє спілкування продавця / виробника з кінцевим покупцем, розраховане на певну реакцію шляхом використання різноманітних засобів комунікації ( телефон, телебачення, реклама в Інтернеті, каталогах).

До групи синтетичних засобів маркетингових комунікацій ТОВ "Iнгулецький хлібзавод" які необхідно упровадити на підприємстві це:

- виставка-показ;

- торгово-промислова виставка;

- ярмарок;

- торговий ярмарок.

На даний момент підприємство ВАТ "Інгулецький хлібзавод" знаходиться у скрутному фінансовому становищі, пов’язаного з підвищенням конкуренції, старінням матеріально-технічної бази, нерозумної податкової політики держави. Це проявляється у зниженні майже усіх основних показників діяльності підприємства, спадає випуск реалізованої продукції, підвищується собівартість, зменшується фондовіддача, продуктивність праці.

Тому були запропоновані такі заходи для покращення фінансового стану:

1. Необхідно перебудувати маркетингову службу. На сьогодні майже всі підприємства зрозуміли необхідність маркетингу, тому практично у всіх існують відповідні служби, які в тому чи іншому ступені працюють з інформацією і роблять на її основі деякі висновки. Але не часто на підприємстві маркетинг є визначальною службою. А в теперішніх тяжких умовах, як це не дивно, головна служба – це служба збуту та маркетингу.

2. Головою фінансової служби такого крупного підприємства як ВАТ "Інгулецький хлібзавод", необхідно поставити такого спеціаліста, який прекрасно розуміється в аспектах організації руху капіталу на сучасному ринку, володіє методами забезпечення платоспроможності, ліквідності, дохідності, вміє розробляти та реалізовувати фінансову стратегію підприємства.

3. В організаційно-управлінській структурі підприємства необхідно виокремити фінансово-економічний відділ, розробити положення про відділ та посадові інструкції.

4. Провести інвентаризацію основних засобів з метою виявлення технічно непридатного обладнання.

5. Розробити графік планових попереджувальних ремонтів основних засобів. Покращити контроль за їх використанням.

6. Розробити платіжний календар. Контролювати стан розрахунків з постачальниками та замовниками.

7. Ввести в практику на постійній основі проведення економічного аналізу діяльності підприємства. Сформувати інформаційно-аналітичну базу.

8. Розробити амортизаційну політику підприємства, включаючи самостійне визначення строків використання основних фондів та відповідно норм амортизаційних відрахувань, вибору методів нарахування амортизації, вибору строків та методів переоцінки основних фондів у відповідності з бухгалтерським стандартами.

9. З метою зниження витрат на зберігання та забезпечення безперервної діяльності підприємства провести інвентаризацію виробничих запасів, виявити неліквідні, зіпсовані, дефіцитні запаси, визначити оптимальний об’єм виробничих запасів.

10. Укласти договори з виробниками сільськогосподарської продукції на закупівлю нового врожаю.

11. Здавати виробничі цехи, які простоюють в оренду. Організувати теоретичну перепідготовку кадрів усіх економічних служб, включаючи бухгалтерських робітників з управління фінансовими ресурсами підприємства або будь-якій іншій програмі аналогічного змісту.

І в заключення, можна відмітити, що проблема реформування та реорганізації підприємств складна та багатогранна. Важливою передумовою для успішної реорганізації є готовність уряду створювати умови, які були б привабливими для інвестування в реальний сектор економіки.

Список використаної літератури

1. Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” //Відомості Верховної Ради.-1999.-№42,№43.

2. Закон України „Про підприємства в Україні”// Голос України. -1991. -27 березня.

3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”: Затв. Наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999р. № 87 // Вісник України, 2002.

4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”: Затв. наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87 // Вісник України, 2002.

5. Положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств: Затв. Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.12.98р. № 221 // Українська інвестиційна газета. -1999.-26.

6. Фінансова діяльність підприємства: Підручник / О.Н.Бандурка, М.Я.Коробов, П.І.Орлов, К.Я.Петрова .- К.: Либідь, 2003.

7. Економіка підприємства: Навч. посібник/ І.М.Бойчик. - К.: Атіка, 2004.

8. Финансы: Учебник / А.М. Бабич, Л.Н. Павлова. - М.: ИД ФБК-Пресс, 2000.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35  36  37  38 


Інші реферати на тему «Фінанси»: