Сторінка
15

Реорганізація як специфічний напрям фінансової діяльності підприємства (ВАТ “Інгулецький хлібзавод”)

5. Державна реєстрація знов створеної юридичної особи.

Особливу увагу при реорганізації підприємства слід приділяти передавальному акту, бо у випадку неправильного його складання новому товариству може бути нанесено збиток. Виходячи із закону про бухгалтерський облік, а також з економічного змісту господарської операції, в цей документ доцільно включити наступне:

- відомості про стан майна та про всі зобов’язання у відношенні кожного боржника та кредитора за розділами балансу, у тому числі про використання прибутку;

- бухгалтерську звітність на останню звітну дату (дату реорганізації);

- вичерпний перелік прав та обов’язків: вказуються не тільки права, які можуть бути реалізовані, але і ті, строк яких ще не настав;

- зобов’язання, які заперечуються третіми особами;

- зобов’язання з недоїмки і платежам до бюджету;

- податкові розрахунки звітного періоду;

- ліцензії товариства;

- результат інвентаризації.

Правоприємець реорганізованої компанії (створене товариство) в цілях закріплення за собою спеціального права повинен не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про перетворення надати заяву про переоформлення документу, який підтверджує наявність ліцензії. До цієї заяви прикладаються документи, які підтверджують факт реорганізації. Також необхідно надати документ про сплату про (за) переоформлення документу.

При переоформленні документа, який підтверджує про наявність ліцензії, ліцензуючий орган вносить відповідні зміни у реєстр ліцензій (на протязі 10 днів). У результаті реорганізації права та обов’язки реорганізованих юридичних осіб можуть переходити у повному обсязі тільки до одного правонаступника.

Таким чином, для покращення фінансового стану підприємства, що досліджується, системи його керівництва, раціоналізації його фінансових ресурсів пропонується провести наступні заходи:

1. Розробити фінансову стратегію приросту власних фінансових ресурсів за рахунок оптимізації товарного асортименту та зниження собівартості випускаємої продукції.

2. В організаційно-управлінській структурі підприємства виокремити фінансово-економічний відділ, розробити положення про відділ та посадові інструкції.

3. Організувати теоретичну перепідготовку кадрів усіх економічних служб, включаючи бухгалтерських робітників з управління фінансовими ресурсами підприємства або за будь-якою іншою програмою аналогічного змісту.

4. Провести інвентаризацію основних засобів з метою виявлення технічно непридатного обладнання.

5. Розробити графік планових попереджувальних ремонтів основних засобів. Покращити контроль за їх використанням.

6. Розробити платіжний календар. Контролювати стан розрахунків з постачальниками та замовниками.

7. Ввести в практику на постійній основі проведення економічного аналізу діяльності підприємства. Сформувати інформаційно-аналітичну базу.

8. Розробити амортизаційну політику підприємства, включаючи самостійне визначення строків використання основних фондів та відповідно норм амортизаційних відрахувань, вибір методів нарахування амортизації, вибір строків та методів переоцінки основних фондів у відповідності з бухгалтерським стандартами.

9. З метою зниження витрат на зберігання та забезпечення безперервної діяльності підприємства провести інвентаризацію виробничих запасів, виявити неліквідні, зіпсовані, дефіцитні запаси, визначити оптимальний об’єм виробничих запасів.

10. Укласти договори з виробниками сільськогосподарської продукції на закупівлю нового врожаю.

11. Здавати виробничі цехи, які простоюють в оренду.

Першочерговим заходом на підприємстві повинна стати оптимізація товарного асортименту випускаємої продукції та зниження її собівартості.

ТОВ „Інгулецький хлібзавод” є заводом з повним технологічним циклом, який повністю забезпечений енергоресурсами та водою. Середній коефіцієнт зносу технологічного обладнання дорівнює 0,7, що свідчить про необхідність вкладення масштабних інвестицій у реконструкцію та розвиток виробництва.

Підвищення рівня дохідності ТОВ „Інгулецький хлібзавод” визначається передбаченим інвестиційним проектом розвитку підприємства при збільшенні обсягів виробництва та реалізації продукції (графік реалізації наведений у табл. 2.4.)

Таблиця 2.4 – Графік реалізації проекту ТОВ „Інгулецький хлібзавод”

на протязі 2006-2016 років

№ п/п

НАЙМЕНУВАННЯ

СТРОКИ РЕАЛІЗАЦІЇ

 

ЕТАПИ

2006 рік

2007 рік

2008 рік

2009 рік

2010 рік

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

2016 рік

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

1.

Закупівля обладнання

2.

Транспортування

3.

Монтажні роботи

4.

Організація служби маркетингу

5.

Організація виробничої діяльності

6.

Організація фінансової діяльності

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35  36  37  38 


Інші реферати на тему «Фінанси»: