Сторінка
11
Урок № 34
Тема: Механізми повороту кранів .
Мета: навчити загальним відомостям про механізми повороту кранів;вивчити основні класифікації механізмів повороту кранів;розвивати просторову уяву та спостережливість; виховувати вміння самостійної роботи.
Матеріали і обладнання: посібники, технічна література;плакати
Тип уроку: комбінований.
Метод: словесний, проблемно-пошуковий, наочно - демонстраційний.
Між предметні зв’язки:деталі машин.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1. Взаємоперевірка домашнього завдання.
2. Фронтальне опитування по пройденій темі.
ІІІ. Активізація нового матеріалу:
1. Визначення теми, мети та завдань уроку.
2. Зв'язок теми уроку з деталями машин.
3. Техніка безпеки
IV. План вивчення нового матеріалу:
1. Загальні відомості про механізми повороту кранів.
2.Механізми повороту кранів з механічним приводом.
3Механізми повороту кранів з електричним приводом.
4.Механізми повороту пневмоколісних і гусеничних кранів
5.Механізми повороту баштових кранів.
V. Самостійна робота на уроці:
1.Тестові завдання.
VI. Закріплення нового матеріалу.
Робота з підручником над проблемним питанням.
VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):
Вивчити тему уроку та підготуватися до опитування на наступний урок. Індивідуальне завдання: замалювати механізми повороту кранів.
VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.
Урок № 35
Тема: Механічна силова передача автонавантажувача .
Учбова ціль: перевірка дії розподільної коробки з реверсом; практичне вивчення приладу і взаємодії деталей розподільної коробки з реверсом.
Матеріальне забезпечення уроку:розподільна коробка з реверсом; ключі гайкові, воронка для злиття мастила, слюсарний молоток, пасатижі, викрутка.
І. Організаційна частина(3-5хв)
1. Перевірка явки учнів, їх зовнішнього вигляду.
2. Розподіл робіт між учнями та розміщення їх на робочих місцях
ІІ. Вступний інструктаж(30-40хв)
1. Визначення цілі уроку.
2. Ознайомлення з обладнанням та інструментами.
3. Пояснення та демонстрація прийомів виконання робіт.
4. Перевірка засвоєння учнями прийомів виконання робіт.
5. Розбір з учнями правил техніки безпеки
Зміст вступного інструктажу
1.Фронтальне опитування по пройденому матеріалу.
2.Повідомлення теми, мети та завдань уроку
3.Показ дії розподільної коробки з реверсом
4.Часткове розбирання і збирання приладу
5.Розбір типового ускладнення під час виконання роботи
6.Вивчення правил техніки безпеки в майстерні під роботи розподільною коробкою з реверсом.
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж(5-6 годин)
1.Обхід робочих місць майстром.
2.Перевірка організації робочих місць учнів та дотримання ними правил техніки безпеки на робочому місці.
3.Перевірка виконання робочих прийомів розбирання і збирання приладу.
4.Розяснення та показ прийомів роботи по відділам два відділу по 10 учнів у кожному.
5.Перевірка щоденників та виставлення оцінок підведення підсумків практичної роботи та прийоми виконання завдань
IV Заключний інструктаж (25хв.)
1.Підведення підсумків роботи за день.
2.Об’явлення оцінок учням.
3.Розбір типових помилок.
4.Ознайомлення учнів з темою наступного виробничого навчання.
5.Завдання додому.
6.Виховна робота.
Урок №36
Тема уроку: Система керування колесами.
Виробнича робота: Вивчити систему керування колесами.
Мета: Навчити учнів загальному розумінню про систему керування колесами.
Формувати вміння застосовувати раніше вивчений матеріал на практиці.
Розвивати технічне мислення, мову, грамотність викладу думок.
Виховувати любов до праці, бережливе ставлення до інструменту.
Матеріали і обладнання: механізм для системи керування колесами,плакати та підручники.
Тип уроку: Виробниче навчаня.
Метод: демонстраційний, словесний, практичний.
Міжпредметні зв’язки: деталі машин, охорона праці.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Матеріально-технічне забезпечення уроку:
1) Механізм для системи керування колесами.
2) Необхідні плакати та підручники.
ІІІ. Хід дня:
1) Темою уроку є «система керування колесами»
2) Метою є навчити учнів загальному розумінню про систему керування колесами
3) Ознайомитись з планом виробничого навчання.
4) Проведення попереднього інструктажу.
5) Проведення поточного інструктажу.
6) Проведення заключного інструктажу.
IV. Культура праці майстра та учнів.
1) Підтримувати зразкову поведінку учнів.
2) Зацікавити учнів поданою темою.
3) Слідкувати за правильністю виконання учнями завдання роботи.
4) За виконану роботу виставити відповідні оцінки.
V. Висновки по уроку:
Мету уроку досягнуто.
Урок № 37
Тема: Гальмівна система .
Практична робота: розрахунок основних параметрів гальмівних пристроїв
Мета: навчити розраховувати основні параметри гальмівних пристроїв, розвивати вміння застосовувати формули розрахунку роботи механізму, виховувати вміння самостійно працювати з підручником.
Обладнання: схеми, типові формули, макети.
Наочність, матеріали в схемах та таблицях.
Між предметні зв’язки: деталі машин
Об’єкт праці: розрахунок за формулами.
Тип уроку: практична робота.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
- перевірка наявності учнів;
- перевірка готовності до уроку.
ІІ. Активізація опорного матеріалу.
Визначення понять вивчених в темі.
IІІ. Мотивація навчальної діяльності:
Навчити розраховувати основні параметри гальмівних пристроїв.
ІV. Повідомлення теми уроку.
V. Постановка задач учням на урок (знати, вміти)
Учні повинні знати як розрахувати гальмівну систему
Учні повинні вміти визначати основні параметри гальмівних пристроїв
VI. Формування умінь та навичок (80% уроку)
Практична робота.
1. Вступний інструктаж
2. Забезпечення матеріалами та схемами.
3. Правила техніки безпеки, санітарії і гігієни при виконанні практичної роботи.
4. Самостійне виконання роботи за інструкційно-технічними картами.
5. Контроль вчителя з метою виявлення недоліків в знаннях та умінні учнів
6. Поточний інструктаж: індивідуальний, ґрунтовий
7. Контроль та взаємоконтроль учнів
8. Підвищення підсумків практичної роботи
VII. Підвищення підсумків уроку:
1. Індивідуальний контроль.
2. Мотивація оцінок за заняття
VIІ.Оголосити, що потрібно принести на наступний урок.
ІХ. Прибирання робочого місця та приміщення.
Урок № 38
Тема: Колеса і шини,рама.
Мета: Навчити учнів теоретичним основам про колеса, шини, рами. Розвивати логічне мислення, виховувати відповідальність та самостійність.
Матеріали і обладнання: Плакати, підручники, ілюстрації.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Метод: лекція диспут
Між предметні зв’язки: деталі машин.
Хід уроку:
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Гуцульське народне виховання
Методи стимулювання поведінки і діяльності вихованців. Діалектика розвитку колективу
Методика роботи соціального педагога з профорієнтації вихованців
Шляхи підвищення ефективності занять з фізичного виховання дітей дошкільного віку
Використання диференційованого підходу на уроках у початкових класах