Сторінка
10
Методика визначених типів уроків складається з трьох частин:
— організація роботи — 1—3 хв.;
— основна частина (формування знань, навичок і вмінь; їх засвоєння, повторення, закріплення і контроль; застосування на практиці тощо) — 35—40 хв.;
— підведення підсумку уроку і повідомлення домашнього завдання — 2—3 хв.
Творчі педагоги постійно вдосконалюють методику проведення класичного уроку, в результаті чого в навчальний процес впроваджуються нестандартні уроки.
Нестандартний урок — це імпровізоване навчальне заняття, що має нетрадиційну структуру. Назви уроків дають деяке уявлення про цілі, завдання і методику проведення таких занять. Найпоширеніші серед них — уроки-прес-конференції, уроки-аукціони, уроки—ділові ігри, уроки-занурення, уроки-змагання, уроки типу КВК, уроки-консультації, комп'ютерні уроки, уроки-консиліуми, уроки-твори, уроки-винаходи, уроки-заліки, театралізовані уроки, уроки взаємного навчання учнів, уроки творчості, уроки-сумніви, уроки-конкурси, уроки-фантазії, уроки-концерти, уроки-екскурсії, інтегральні уроки тощо.
Нестандартні уроки спрямовані на активізацію навчально-пізнавальної діяльності учнів, бо вони глибоко зачіпають емоційно-мотиваційну сферу, формують дух змагальності, збуджують творчі сили, розвивають творче мислення, формують мотивацію навчально-пізнавальної та майбутньої професійної діяльності. Тому такі уроки найбільше подобаються учням і викликають у них творчий інтерес.
Отже, форма організації навчання є важливою дидактичною проблемою, яка безпосередньо впливає на результатів ний компонент навчального процесу. Вона тісно пов'язана з методами і засобами навчання, бо кінцевий результат визначається комплексом дидактичних умов, серед яких важливе місце посідають організаційні форми навчання.
Дидактичні проекти занять уроків теоретичного навчання
Поурочно тематичний план
Урок № 30
Тема: Муфти. Постійні. Зчіпні муфти
Мета: навчити загальним поняттям про муфти;вивчити різновиди муфти;розвивати просторову уяву;виховувати інтерес до даної теми;виховувати вміння до самостійної роботи
Матеріали і обладнання: посібники, технічна література, плакати.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Методи:словесний, проблемно-пошуковий,наочно-демонстраційний .
Між предметні зв’язки: деталі машин.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1. Аналіз контрольної роботи по вивченій темі.
ІІІ. Активізація нового матеріалу:
1. Визначення теми, мети та завдань уроку.
2. Зв'язок теми уроку з деталями машин.
IV. План вивчення нового матеріалу:
1. Загальні відомості про муфти.
2. Постійні муфти.
3. Жорсткі та компенсаційні муфти
4. Розсувні та пружні мути
5. Зчіпні муфти
6. Кулачкові та зубчасті муфти
7. Фрикційні муфти
V. Самостійна робота на уроці:
1. Мотиваційна робота з підручниками.
VI. Закріплення нового матеріалу.
1. Фронтальне опитування по вивченій темі.
2. Інтегроване тестове опитування по темі уроку.
VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):
Вивчити тему уроку та підготуватися до опитування на наступний урок.
VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.
Урок № 31
Тема: Гальма
Мета: навчити загальним відомостям про гальма;вивчити класифікацію гальм;розвивати просторову уяву та спостережливість;виховувати відповідальність та самостійність
Матеріали і обладнання: посібники, технічна література,плакати.
Тип уроку: комбінований.
Метод: словесний, проблемно-пошуковий,наочно-демонстраційний .
Між предметні зв’язки: деталі машин
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1Опитування по матеріалу пройденої теми.
2.Вибіркове тестове завдання для слабких учнів.
ІІІ. Активізація нового матеріалу:
1Визначення теми,мети, завдань уроку.
2.Зв'язок теми уроку з деталями машин.
IV. План вивчення нового матеріалу:
1.Загальні відомості про гальма
2.Колодкове гальмо та його характеристика
3.Стрічкове кероване гальмо
V. Самостійна робота на уроці:
1. Робота з підручниками за варіантами.
VI. Закріплення нового матеріалу.
1. . Робота з картками.
2. Фронтальне опитування нового матеріалу
VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):
Вивчити тему уроку та підготуватися до опитування на наступний урок.
VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.
Урок № 32
Тема: Коробки передач та механізми реверсу .
Мета: Навчити учнів основним теоретичним поняттям про коробки передач та механізми реверсу;розвивати логічне мислення та просторову уяву;виховувати вміння самостійної роботи.
Матеріали і обладнання: Посібники, технічна література, плакати, картки-завдання.
Тип уроку: комбінований.
Метод: словесний, практичний, проблемно-пошуковий.
Між предметні зв’язки: Деталі машин, основи автоматизації машин.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Фронтальне опитування по пройденій темі.
3. Робота біля дошки для слабких учнів.
ІІІ. Активізація нового матеріалу:
1. Визначення теми,мети, завдань уроку.
2.Визначення зв’язку теми уроку з деталями машин та основами автоматизації машин.
IV. План вивчення нового матеріалу:
1. Коробки передач
2. Механізми реверсу
V. Закріплення нового матеріалу.
1. Технічний диктант
2. Робота з картками.
2. Фронтальне опитування нового матеріалу.
VI. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):
Пояснити виконання домашнього завдання.
VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.
Урок № 33
Тема: Вантажні лебідки .
Мета: навчити учнів загальним поняттям про вантажні лебідки;дати поняття про класифікацію вантажних лебідок;розвивати уяву, увагу, логічне мислення.
Матеріали і обладнання: Посібники, технічна література, плакати.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Метод: словесний, наочно-демонстраційний, проблемно-пошуковий.
Між предметні зв’язки: деталі машин.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1. Опитування по матеріалу пройдених тем.
2. Вибіркове тестове завдання для слабких учнів.
ІІІ. Активізація нового матеріалу:
1. Визначення теми,мети, завдань уроку.
2.Визначення зв’язку теми уроку з деталями машин.
IV. План вивчення нового матеріалу:
1. Загальні відомості про вантажні лебідки.
2. Класифікація вантажних лебідок
3. Фрикційні та гідравлічні лебідки
4. Електричні лебідки
V. Самостійна робота на уроці:
1.Самостійна робота з підручником за варіантом.
VI. Закріплення нового матеріалу.
1. Бліцопитування.
2. Фронтальне опитування нового матеріалу.
VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):
Мотивоване пояснення домашнього завдання.
VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розвиток творчих здібностей молодших школярів шляхом використання української народної казки на уроках читання
Організація самостійної роботи студентів у вищих навчальних закладах
Естетичне виховання підлітків в процесі навчальної діяльності
Впровадження сучасних інформаційних технологій в процес викладання правничої іноземномовної лексики
Особливості розвитку самостійності підлітків підліткового віку в навчально-виховному процесі