Сторінка
12

Розробка педагогічного курсу професійного виховання "Механізми та елементи трансмісії"

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

Технічний диктант.

ІІІ. Активізація нового матеріалу:

1.Визначення теми, мети та завдань уроку.

2. Визначення зв’язку теми уроку з деталями машин.

IV. План вивчення нового матеріалу:

1. Загальні відомості про колеса, та їх різновид.

2. Загальні відомості про шини. Види шин.

3. Рама.

V. Самостійна робота на уроці:

1. Самостійна робота біля дошки( з навмисне десінформованим матеріалом)

VI. Закріплення нового матеріалу.

1. Диспут про використання шин в українському та закордонному машинобудуванні.

VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):

Підготувати реферат на задану тему.

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

Урок № 39

Тема: Механізми та елементи трансмісії.

Мета: Перевірити знання учнів по темі «Механізми та елементи трансмісії», розвивати вміння самостійної роботи за індивідуальним планом, виховувати вміння самостійно розв’язувати подані завдання.

Матеріали і обладнання: схеми, типові формули.

Тип уроку: контрольна робота

Метод: фронтально-письмовий.

Міжпредметні зв’язки.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

1. Нагадати про вимоги до виконання і оцінювання контрольної роботи учнів.

ІІІ. Активізація нового матеріалу.

IV. План вивчення нового матеріалу:

1. Робота за варіантами по питаннях(4 варінанти)

V. Самостійна робота на уроці.

VI. Закріплення нового матеріалу.

VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання).

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

Розгорнутий конспект уроку теоретичного навчання

Урок № 31

Тема: Гальма

Мета: навчити загальним відомостям про гальма;вивчити класифікацію гальм;розвивати просторову уяву та спостережливість;виховувати відповідальність та самостійність

Матеріали і обладнання: посібники, технічна література,плакати.

Тип уроку: комбінований.

Метод: словесний, проблемно-пошуковий,наочно-демонстраційний .

Між предметні зв’язки: деталі машин

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

1Опитування по матеріалу пройденої теми.

2.Вибіркове тестове завдання для слабких учнів.

ІІІ. Активізація нового матеріалу:

1Визначення теми,мети, завдань уроку.

2.Зв'язок теми уроку з деталями машин.

IV. План вивчення нового матеріалу:

1.Загальні відомості про гальма

2.Колодкове гальмо та його характеристика

3.Стрічкове кероване гальмо

V. Самостійна робота на уроці:

1. Робота з підручниками за варіантами.

VI. Закріплення нового матеріалу.

1. . Робота з картками.

2. Фронтальне опитування нового матеріалу

VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):

Вивчити тему уроку та підготуватися до опитування на наступний урок.

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей

Хід уроку

І.Організаційний момент

1.Зайти, привітатися (зосередити увагу учнів)

2. Видати завдання старості подати список відсутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Опитування по матеріалу пройденої теми

1.1Що належить до основних елементів трансмісії?

До основних елементів трансмісій належать муфти, гальма, коробки передач та механізми реверсу, з яких складаються такі збірні одиниці, як лебідки (вантажні, змінення вильоту, висування секцій) та механізми повороту кранів.

1.1 Для чого призначенні муфти?

Муфти призначені для з'єднання двох валів або вала з установлюваними на ньому деталями (зубчастими колесами, зірочками, шківами тощо).

1.2 Муфти поділяються на…

За призначенням муфти поділяють на постійні, що застосовуються для постійного з'єднання валів, та зчіпні, які дають змогу з'єднувати й роз'єднувати обертові вали або деталі з валом на ходу.

1.3 Класифікація постійних муфт

За конструкцією постійні муфти бувають жорсткі, компенсаційні, розсувні та пружні

1.5Класифікація зчіпних муфт

Зчіпні муфти можуть бути: кулачкові, зубчасті та фрикційні

2.Вибіркове тестове завдання для слабких учнів

2.1 Жорсткі муфти виконуються:

А)втулковими та фланцевими;

Б) з двох пів муфт;

В) з двох зірочок-півмуфт;

Г)з рухомої пів муфти.

2.2 Чим відрізняється зубчаста муфта від кулачкової?

А)не рекомендується вмикати і вимикати, якщо елементи трансмісії обертаються і перебувають під навантаженням;

Б) замість кулачків має зубці.

ІІІ. Активізація нового матеріалу

1.Визначеня теми, мети, завдань уроку

Тема: Гальма

Мета:навчитися загальним відомостям про гальма;вивчити класифікацію гальм

Учні повинні знати:

- загальні поняття про гальма;

- різновиди гальм.

2.Звязок теми уроку з деталями машин

Ви повинні знати з курсу ДЕТАЛІ МАШИН загальні відомості про гальма.

ІV. План вивчення нового матеріалу

1.Загальні відомості про гальма

Гальмом називається механізм, який служить для зупинення елементів крана, а також для тривалого утримування вантажу, стріли, поворотної платформи та ходового пристрою в заданому положенні. У механічних трансмісіях кранів гальмо використовують для зниження швидкості пересування або для повного зупинення машини.

У трансмісіях кранів гальма встановлюють на ведучих валах редукторів або на валах двигунів, що приводять у рух механізми в разі відсутності між ними з'єднувальних муфт.

Гальма засновані на використанні сил тертя, що виникають між рухомими та тими нерухомими елементами, що притискаються до них. При цьому кінетична енергія рухомих елементів перетворюється у теплову енергію, завдяки чому можливе їх використання за будь-якої швидкості.

За способом дії розрізняють гальма нормально закриті (замкнені) та нормально відкриті (розімкнені).

Нормально закрите гальмо постійно ввімкнене за допомогою пружини. Ввімкнення механізму крана одночасно супроводжується вимкненням (розімкненням) гальма. Коли механізм припиняє роботу, негайно вмикається гальмо.

Нормально відкрите гальмо постійно вимкнене (розімкнене) і вмикається, коли потрібно знизити швидкість або повністю зупинити механізм.

За принципом дії гальмо являє собою фрикційний механізм, який використовує силу тертя колодок чи стрічок по обертовій частині механізму - шківу чи диску.

За способом керування гальма поділяються на керовані й автоматично діючі. До автоматично діючих належать переважно нормально закриті гальма, які застосовуються головним чином на стрілових кранах.

За конструкцією гальма бувають колодкові та стрічкові. На кранах використовують в основному колодкові гальма, рідше -стрічкові.

Розрізняють гальма з коротко - та довго ходовими силовими органами.

2.Колодкове гальмо та його характеристика

Колодкове гальмо (рис. 4.12) складається з гальмового шківа, двох колодок, штока, тяги, пружин і силового органа.

У ролі короткоходового силового органа застосовують однофазний електромагніт змінного струму типу МО або постійного струму типу МП. Крли вмикається механізм крана, якір електромагніту відхиляє. шток ліворуч, гальмова пружина стискується і важелі повертаються, відводячи колодки від шківа. Проміжок між колодками та шківом регулюють гайками 12, а самочинному доторканню колодок до гальмового шківа запобігають гайки 7.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: