Сторінка
14

Формування лексичних навичок японської мови за допомогою казок

Результати експерименту показали, що систематичний та творчий підхід до організації навчальної діяльності, що забезпечується запропонованим комплексом вправ, сприяє кращому та глибшому засвоєнню прикметників студентами. Крім того, експериментальним шляхом було доведено, що використання широкого кола різноманітних вправ у комплексі є більш ефективним, ніж застосування завдань, які традиційно пропонуються для формування лексичних навичок. Не зайвим буде зазначити, що вибір типів вправ обумовлюється завданнями окремого заняття.

Отже, висунута гіпотеза підтвердилась.

Метою нашого дослідження був аналіз процесу формування лексичної компетенції студентів за допомогою казок (на матеріалі прикметників) та обґрунтування доцільності застосування казок при вивченні японської мови.

У ході нашого дослідження ми розглянули поняття, зміст мовної та лексичної компетенції студентів, розглянули казку як засіб навчання, проаналізували прикметники, застосовані у японських народних казках, як матеріал для збільшення лексичного запасу студентів, розробили методичний комплекс вправ з формування лексичних навичок студентів та експериментально обґрунтували доцільність використання казок при вивченні японської мови.

У XIX столітті японські казки стали відомі за межами своєї країни, і виявилось: вони зрозумілі кожному й говорять тією ж мовою серця, що й кращі казки інших народів світу.

За останні роки японські казки не одноразово виходили великими тиражами і у збірках, для дітей та дорослих.

Японські казки створені народом, завжди готовим до тяжкої, старанної боротьби з неподатливими силами природи у своїй острівній, гористій країні, де вузькі смуги плодючої землі стислі у тісних долинах або відсунуті камінним плечем гори до бурливого прибою.

Казка – це поетична картина світу в тому неповторному особливому баченні, що притаманні кожному народу. Японські казки – це міст, перекинутий у глибини далекої давнини, і той, хто пройде по цьому чародійному мосту, дізнається, в яких трудах, муках і радощах народжувалось сьогодення Японії.

Тож казка є прекрасним матеріалом для рішення розвиваючих завдань, тому що вони є необхідним підґрунтям для розвитку особистості студентів, розвитку у них інтересу до життя народів інших країн при вивченні іноземної мови.

Вивчення японських казок ми вважаємо обґрунтованим і необхідним при вивченні мови тому, що ознайомлення з ними є засіб глибше пізнати психологічні та культурологічні особливості світосприйняття японців, засвоїти багато граматичних явищ та збагатити лексичний запас студентів.

Таким чином, під час дослідження був запропонований автентичний комплекс вправ для формування лексичних навичок за допомогою казок, згрупованих за етапами засвоєння знань, що орієнтований на україномовну аудиторію, та сформульовані методичні вказівки щодо застосування цього комплексу вправ з метою поглиблення знань.

Шляхом експериментальної перевірки доцільності застосування та ефективності запропонованого комплексу вправ було з’ясовано, що рівень якості знань у групі, яка протягом 10 занять вивчала японські прикметники за запропонованим комплексом вправ, на 12% вище, ніж в групі, що навчалась за традиційною методикою. Це свідчить про те, що системний та творчий підхід до організації навчальної діяльності сприяє кращому та глибшому засвоєнню матеріалу студентами. Крім того, було доведено, що використання широкого кола різноманітних вправ у комплексі є більш ефективним, ніж застосування завдань, які традиційно пропонуються для навчання лексики.

Результати експерименту дозволили сформулювати методичні рекомендації щодо особливостей організації навчального процесу та ефективних способів розвитку вміння застосовувати прикметники в усному та писемному мовленні. Результати даної роботи можуть бути використані при проведенні занять з японської мови, як методичні рекомендації для викладачів японської, в якості довідкових матеріалів для студентів, що вивчають мову, та усіх зацікавлених.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: