Сторінка
17
1.Проектування навчальної теми дисципліни - це вид професійної діяльності вчителя, в якому визначається результат навчання, його зміст, структурно-смислова модель і обґрунтовується дозування цього змісту.
2. Проектування змісту теми і її дидактичного забезпечення, що вимагає від вчителя практично всієї системи дидактичних, методичних, методологічних, наочних і інших знань.
3.Головними особливостями проектування як виду педагогічної діяльності є творчий і індивідуальний характер проектування.
4.Логічна структура проектування теми навчальної дисципліни:
- Аналіз початкових даних, розробка результатів навчання.
- Підбір необхідної літератури і комплектування інформаційного поля по темі.
- Визначення базового учбового матеріалу, засобів його актуалізації і повторення.
- Розробка структурно-смислової теми.
- Дозування учбового матеріалу.
- Документальне оформлення проекту.
Під час аналізу початкових даних було визначено дидактичні цілі (що повинні уміти) навчання з даної теми, рівень їх сформованості та відповідні дидактичні задачі (що для цього необхідно знати).
Відбір змісту навчального матеріалу теми «Проектування одягу в художній системі «колекція» дисципліни «Художнє проектування одягу» проводився у відповідно до дидактичних задач.
Розробка структурно-смислової моделі навчального матеріалу проводилася графоаналітичним методом, що дало змогу отримати єдину правильну логічну послідовність вивчення теми «Проектування одягу в художній системі «колекція» дисципліни «Художнє проектування одягу».
На основі дозування навчального матеріалу теми сформовано одне лекційне заняття теоретичного навчання та розроблено їх дидактичне забезпечення, що включає унаочнення навчального процесу вивчення теми та завдання контролю засвоєння навчального матеріалу і сформованості необхідних умінь.
Основним етапом роботи над курсовою роботою є розробка системи уроків з теми «Проектування одягу в художній системі «колекція», а саме урок засвоєння нових знань, урок формування умінь і навичок, урок узагальнення і систематизації, урок контролю та корекції знань.
Необхідність навчання майбутніх вчителів проектуванню освітнього процесу обґрунтована вимогами державного освітнього стандарту, складністю проектувальної діяльності, а також утрудненнями вчителів в її реалізації.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Методика організації різнопланової діяльності школярів
Дидактичне проектування підготовки фахівця і технологій навчання по одній із тем спеціального теоретичного або практичного курсу
Що таке навчальний проект
Формування художньо-конструктивного мислення у молодших школярів
Збагачення словникового запасу першокласників на уроках розвитку мовлення