Сторінка
15
Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності (усне опитування).
Перелік питань:
1. Які особливості проектування моделей виробів, як автономних художніх систем в промисловому виробництві?( Проектування одиночних виробів в промисловому виробництві відбувається для великих і малих серій, воно орієнтовано на типову фігуру споживача, будуються за єдиною методикою конструювання і повинно відповідати потребам масового попиту. Також враховуються умови виробництва, можливості обладнання і визначається процес технологічної обробки).
2. Основні принципи при проектуванні художньої системи «сімейство»? (Сімейство проектується на одні базовій основі, відмінності можуть бути у вигляді матеріалу, оздоблення і декоративних елементів. Підчас розроблення базової форми перш за все враховують модний напрямок, в конструкції базової форми закладаються особливості лінії плеча, прибавки, форма і об’єм рукава, загальне розширення або завуження, довжина виробу).
3. Що таке художня система «колекція»?( Колекція в моделюванні одягу – це серія моделей різного призначення, які об’єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)
4. Які основні відмінності комплекту і ансамблю, як художніх систем проектування одягу?( Комплект відкритий комплекс одягу, що складається із взаємозамінних елементів, для яких характерна багатофункціональність при самостійності кожного виробу. Натомість ансамбль є закритою художньою системою, в якому всі елементи взаємопов’язані між собою, більше того підпорядковуються один одному і єдиному художньо-композиційному задуму).
5. Яка послідовність розроблення колекцій?( Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:
1. Формування концепції колекції, визначення основної ідеї колекції, при цьому загальна концепція колекції може будуватися на декількох принципах.
2. Розроблення програми колекції, яка визначається концепцією колекції, асортиментом, сировинною базою, призначенням моделей і всієї колекції.
3. Створення сценарію колекції, тобто композиційна побудова колекції, яка залежить від типу колекції, способу вираження основної ідеї колекції.
Які основні принципи створення промислових базових колекцій? (Промислові базові колекції пропонують концепцію асортименту для безпосереднього впровадження в виробництво. В них втілюються актуальні напрямки моди, вони призначені для масового виробництва. Для промислових колекцій характерні „пом’якшені” форми, вже випробувані рішення. Модні тенденції в цих колекціях, переважно втілюються в конкретних структурах матеріалів і кольоровій гамі).
V Перевірка глибини усвідомлення учнями знань і ступеня узагальнення їх
Мета діяльності: перевірка ступеня узагальнення знань з контрольної теми.
Форма організації: індивідуальна
Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності
Викладач роздає студентам картки завдання, при цьому стежачи за дисципліною на занятті.
VІ Застосування учнями знань в стандартних умовах
Мета діяльності: перевірка учнями знань у стандартних умовах.
Форма організації: індивідуальна
Методи навчання: контролю і самоконтролю за ефективністю навчально-пізнавальної діяльності.
Дивитись картки завдання.
VІІ Аналіз і оцінювання
Мета діяльності: проаналізувати і оцінити знання учнів по темі: «Проектування художньої системи «колекція».
Форма організації: фронтальна
Методи навчання: за джерелом знань і вмінь – словесні (бесіда).
Перевіривши і проаналізувавши ваші роботи, можна зробити висновок, що основна частина учнів добре засвоїла сьогоднішню тему заняття і має гарний результат. Але, все ж таки давайте розберемо ваші помилки і спробуємо зрозуміти які були недоліки.
Оцінювання проводилося згідно типових критерій навчальних досягнень студентів.
VІІІ Підсумок уроку
Мета діяльності: підвести підсумок уроку.
Форма організації: фронтальна
Методи навчання: за джерелом знань і вмінь – словесні(бесіда).
На сьогоднішньому занятті контролю і корекції знань основна частина впоралася зі своїм завданням і показала задовільний результат.
Картка-завдання
Варіант І
1. Дайте характеристику колекції за: стильовим рішенням, асортиментним напрямком, кольоровою гамою, аксесуарами, сезонністю, віковими категоріями, призначення.
Картка-завдання
Варіант ІІ
1. Дайте характеристику колекції за: стильовим рішенням, асортиментним напрямком, кольоровою гамою, аксесуарами, сезонністю, віковими категоріями, призначення.
Орієнтовні відповіді:
Варіант І
Колекція спортивного стилю, складається з костюмів. Колекція виконана в ахроматичній кольоровій гамі, з вкрапленнями споріднених теплих кольорів. В якості аксесуарів виступають: головні убори, шарфи, окуляри, сумки, пояси, галстуки і взуття. Колекція сезону осінь-зима. Моделі повсякденного призначення для молодіжної і середньої вікових груп.
Варіант ІІ
Колекція спортивного стилю, складається з костюмів. Колекція виконана в ахроматичній кольоровій гамі. В якості аксесуарів виступають: браслети, буси, сережки, шарфи, сумки-клач, пояси, панчохи і взуття. Колекція сезону осінь-зима. Моделі повсякденного призначення для молодіжної і середньої вікових груп.
Картка-завдання
Варіант І
Дайти характеристику ансамблю за:
- стильвим рішенням;
- кольоровою гамою;
- призначенням;
- аксесуарами;
- віковими категоріями.
Картка-завдання
Варіант ІІ
Дати характеристику ансамблю за:
- стильовим рішенням;
- кольоровою гамою;
- призначенням;
- аксесуарами;
- віковими категоріями.
Орієнтовні відповіді:
Варіант І
Ансамблю спроектовано в стилі «канрі», пастельної кольорової гами теплих тонів: жовтих, жовто-пісочних, коричневих.
В якості аксесуарів виступають: хустина, сумка-клач, пояс і взуття, які відповідають ансамблю за стилем і кольоровим вирішенням. Ансамбль повсякденного призначення, враховуючи кольорову гаму і довжину сукні може користуватися попитом у молодіжної і середньої вікових груп.
Варіант ІІ
Ансамблю в спортивно-романтичному стилі, елементом спортивного стилю виступає трикотажний джемпер. Кольорова гама моделі пастельних тонів: білого, бежевого, бежево-золотистого.
В якості аксесуарів виступають: сумка, пояс, взуття, які відповідають ансамблю за стилем і кольоровим вирішенням. Ансамбль повсякденного призначення, молодіжної вікової групи.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Причини неуспішності студентів
Роль практичних методів у навчально-виховному процесі
Бесіда, як форма організації позакласної виховної роботи з молодшими школярами
Методи і форми роботи соціального педагога з прийомною сім'єю
Педагогічні основи використання самостійних робіт у малокомплектній початковій школі