Сторінка
16
8. Підсумок уроку. Повідомлення оцінок за виконання практичних робіт і їх аргументація за 12-бальною системою. Загальний підсумок результатів тестів, мотивація оцінок. Відзначаю кращі роботи.
Аналізую типові помилки. Важливим засобом підвищення якості та ефективності навчання з основ креслення є педагогічно обґрунтована система обліку знань і умінь учнів. Об’єктивне оцінювання навчальних досягнень учнів сприяє їх більш активній трудовій та пізнавальній діяльності, а також допомагає вчителю вирішувати цілий ряд завдань навчання і виховання школярів. Видача завдання додому. Прибирання робочих місць виконують чергові.
Методичне забезпечення уроку
Рис. 3.1. Невизначеність форми предмета за однією проекцією
Рис. 3.2. Проекціювання предмета на дві площини проекцій; суміщення фронтальної і горизонтальної площин проекцій
Рис. 3.3. Взаємне розміщення Рис. 3.4. Креслення предмета, фронтальної і горизонтальної що містить дві проекції проекцій
Рис. 3.5. Завдання
Завдання для вправи
Наочне зображення |
Проекція |
А |
2 |
Б |
3 |
В |
1 |
Продуктивне мислення є важливим елементом графічної підготовки школярів, має свою специфіку і потребує усестороннього розвитку.
Визначено, що основними шляхами формування продуктивного мислення для профільного навчання учнів 11-го класу на уроках креслення є введення під час засвоєння матеріалу елементів проблемного навчання, реалізація принципів індивідуалізації і диференціації, забезпечення оптимального поєднання різних видів розумової діяльності.
Аналіз навчального матеріалу дозволяє стверджувати про те, що розвиток продуктивного мислення передбачає спеціальний відбір і структурування нового матеріалу.
Результатом проведеної роботи є декілька рекомендацій до вивчення навчальної дисципліни «Креслення», зокрема:
– з метою вдосконалення викладання креслення доцільна подальша розробка нових методик використання нестандартних задач;
– систематично використовувати на уроках креслення завдання, що сприяють формуванню в учнів пізнавального інтересу і самостійності;
– здійснювати цілеспрямоване навчання школярів вирішенню графічних задач за допомогою спеціально підібраних вправ, вчити їх спостерігати, користуватися аналогією, порівняннями і робити відповідні висновки;
– враховувати індивідуальні особливості учнів, диференціацію пізнавальних процесів у кожного з них, використовуючи завдання різної складності.
5. Проведене дослідження дає підстави стверджувати, що робота над формуванням навичок продуктивного мислення в учнів на уроках креслення є важливою і необхідною умовою і потребує подальшого вивчення.