Сторінка
9

Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні

Орган державної реєстрації подає:

• у п'ятиденний термін з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності до органу державної статистики та органу державної податкової служби - копії реєстраційної картки з відміткою про державну реєстрацію, до органів Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування - інфор­маційне повідомлення;

• у п'ятиденний термін по закінченні календарного місяця до органу державної статистики - відомості про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності - юридич­них осіб.

Підставою для взяття суб'єкта підприємницької діяльності на облік в органах державної податкової служби є копія реєстрацій­ної картки, свідоцтво про державну реєстрацію та копія установ­чих документів (для юридичної особи).

• Термін взяття на облік суб'єкта підприємницької діяльності органами державної податкової служби, за наявності цих доку­ментів, не повинен перевищувати двох днів.

Для одержання дозволу на виготовлення печаток та штампів суб'єкт підприємницької діяльності (уповноважена ним особа) подає відповідному органу внутрішніх справ копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток та штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печаток і штампів.

Протягом п'яти робочих днів з дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов'язаний видати дозвіл на виготов­лення печаток і штампів або письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.

На печатках і штампах повинен зазначатись ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи.

Свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та копія документа, що підтверджує взяття його на облік у органі державної податкової служби, є підставою для відкриття рахунків у будь-яких банках України та інших держав; за вибором суб'єкта підприємницької діяльності і за згодою цих банків у порядку, що встановлюється Національним банком України.

Повідомлення про відкриття або закриття рахунків у банках суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний надіслати дер­жавному податковому органу, в якому він обліковується як платник податків і зборів (обов'язкових платежів). Таке повідом­лення протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунка (включаючи день відкриття або закриття) подається особисто або надсилається на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення. Форма і зміст повідомлення про відкриття або закриття рахунків у банках встановлюється центральним податковим органом України.

Органу державної реєстрації (для проведення державної реєс­трації суб'єкта підприємницької діяльності), органу державної податкової служби (для взяття суб'єкта підприємницької діяль­ності на облік), органу внутрішніх справ (для видачі дозволу на виготовлення печаток і штампів) забороняється вимагати від суб'єкта підприємницької діяльності документи, не передбачені Положенням.

Підрозділи суб'єкта підприємницької діяльності - філії (відді­лення), представництва без створення юридичної особи не потре­бують державної реєстрації.

Суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний повідомити про створення та ліквідацію зазначених підрозділів за місцем своєї державної реєстрації шляхом внесення відповідних додаткових відомостей до реєстраційної картки суб'єкта підприємницької діяльності.

Орган державної реєстрації зобов'язаний у 10-денний термін подати відомості щодо створення та ліквідації зазначених підроз­ділів відповідному органу державної статистики та органу дер­жавної податкової служби за місцезнаходженням цих підрозділів.

Орган державної реєстрації веде облік суб'єктів підприємниць­кої діяльності починаючи з дати державної реєстрації або дати взяття їх на облік органом державної реєстрації за новим місце­знаходженням відповідно до Положення.

Скасування державної реєстрації суб'єкта підприємництва.

У Положенні деталізовано підстави та порядок скасування державної реєстрації. Скасування державної реєстрації можливе як у добровільному, так і в примусовому порядку.

На відміну від скасування державної реєстрації в добровільно­му порядку (за особистою заявою суб'єкта) скасування державної реєстрації в судовому порядку є санкцією, правоохоронним засо­бом примусового впливу, спрямованим на припинення дій, що порушують право.

У ст. 8 Закону України "Про підприємництво" перераховані підстави скасування державної реєстрації суб'єкта підприємниць­кої діяльності.

Підстави скасування державної реєстрації суб'єкта підприєм­ницької діяльності різні залежно від того, фізична чи юридична це особа.

Якщо суб'єктом підприємницької діяльності є юридична особа, то скасування його державної реєстрації здійснюється органом державної реєстрації за заявою власника (власників) або уповно­важеного ним (ними) органу, а також на підставі рішення арбіт­ражного суду в разі:

• визнання недійсними або такими, що суперечать законодав­ству, установчих документів;

• провадження діяльності, що суперечить установчим доку­ментам та законодавству;

• несвоєчасного повідомлення суб'єктом підприємницької ді­яльності про зміну його назви, організаційної форми, форми власності та місцезнаходження;

• визнання суб'єкта підприємницької діяльності банкрутом (у випадках, передбачених законодавством);

• неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством.

Зазначений перелік підстав скасування державної реєстрації має вичерпний характер і не підлягає розширювальному тлума­ченню.

Якщо суб'єктом підприємництва є фізична особа, то його державна реєстрація скасовується органом державної реєстрації .за заявою підприємця-громадянина, а також на підставі рішення суду (арбітражного суду) у разі:

• провадження діяльності, що суперечить законодавству;

• несвоєчасного повідомлення підприємцем-громадянином про зміну свого постійного або тимчасового місця прожи­вання;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: