Сторінка
17

Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні

Пільговий торговий патент видається суб'єктам підприєм­ницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозді­лам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з викорис­танням таких видів товарів вітчизняного виробництва:

• поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара з дерева, паперу та картону, що використовується для пош­тових відправлень підприємствами Державного комітету зв'язку України, і фурнітура до них;

• періодичні видання друкованих засобів масової інформації (незалежно від країни їх походження);

•• проїзні квитки;

• товари народних промислів (крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, який встановлюється Міністерством культури України);

• готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медика­менти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя) та вітаміни для населення; ветеринарні препарати, папір туалетний, зубні паста та порошки, косме­тичні серветки, дитячі пелюшки, тампони, інші види сані-тарно-гігієнічних виробів з целюлози або її замінників, термометри, індивідуальні діагностичні прилади (незалежно від країни їх походження);

• вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, газ освіт­лювальний і газ скраплений, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню;

• мило господарське, сірники (незалежно від країни їх поход­ження);

• насіння овочевих, баштанних, квіткових культур» кормових коренеплодів та картоплі (незалежно від країни його поход­ження).

Не потребує патентування:

• реалізація суб'єктом підприємницької діяльності продукції власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення цього суб'єкта;

• діяльність суб'єктів підприємницької діяльності із закупівлі у населення продукції (заготівельна діяльність), якщо по­дальша реалізація такої продукції відбувається за розрахун­ками у безготівковій формі (пункти приймання склотари, макулатури, відходів паперових, картонних і ганчіркових; заготівля сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки).

Відповідно до п. 20 Положення про виготовлення, зберігання та реалізацію торгових патентів від 13.07.98 p., у разі коли суб'єкт підприємницької діяльності в одному окремому приміщенні, будівлі або в їх частинах надає два і більше видів побутових послуг, що підлягають патентуванню, він повинен придбавати один торговий патент за максимальною вартістю, установленою відповід­ним органом місцевого самоврядування з урахуванням місцезна­ходження цього пункту і виду побутових послуг.

Спе­ціальний торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподатковування відповідно до Закону "Про патентування .".

Спеціальний торговий патент може бути придбаний суб'єктом підприємницької діяльності, який займається торговельною діяль­ністю та діяльністю з надання побутових послуг, що потребують патентування.

Суб'єкт підприємницької діяльності самостійно приймає рішення про придбання спеціального торгового патенту.

Вартість спеціального торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування, щорічно після затвердження міс­цевого бюджету залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів і асортиментного переліку товарів або місцезнаходження об'єкта з надання побутових послуг та виду побутових послуг.

Вартість спеціального торгового патенту не обмежується гра­ничними рівнями, зазначеними Законом.

Плата за спеціальний торговий патент установлюється за єдиною методикою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності - окремо для фізичних і юридичних осіб - суб'єктів підприєм­ницької діяльності. Забороняється установлювати вартість спеці­ального торгового патенту для окремого суб'єкта підприємницької діяльності.

ВИСНОВОК

Державне регулювання підприємницької діяльності не є достатнім для створення сприятливого оточення підприємництва. Необхідне формування комплексу організаційно-правових заходів для створення макросередовища підприємницької діяльності, включаючи розвинену інфраструктуру підтримки підприємницт­ва, правові механізми стимулювання розвитку підприємницької діяльності та ефективні системи захисту прав і законних інтересів підприємців, а також суспільних і державних інтересів у сфері підприємництва.

Легітимація суб'єктів підприємницької діяль­ності - це підтвердження державою законності входження суб'єк­тів у відносини у сфері підприємництва.

Легітимація суб'єктів підприємницької діяльності в Україні може включати: один елемент - державну реєстрацію (для заняття видами діяльності, що не потребують ліцензування або патенту­вання); два елементи — державну реєстрацію і ліцензування (для заняття видами діяльності, що потребують ліцензування); три елементи - державну реєстрацію, ліцензування і патентування (для заняття видами діяльності, що потребують ліцензування і патентування).

Для заняття легітимною підприємницькою діяльністю суб'єкт підприємництва має пройти державну реєстрацію, а для здійснен­ня деяких, зазначених у законодавстві, видів діяльності - також ліцензування і патентування.

Якщо державна реєстрація є загальною умовою здійснення підприємницької діяльності будь-яким суб'єктом, незалежно від його організаційно-правової форми і виду здійснюваної діяльнос­ті, то ліцензування і патентування є спеціальними умовами здійснення деяких видів підприємництва, що відображено в такій схемі:

- Державна реєстрація - обов'язкова для всіх суб'єктів підприємництва

- Умови здійснення підприємництва

- Ліцензування - обов'язкове стосовно видів діяльності, зазначених у Законі "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: