Сторінка
22

Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності транспортного підприємства на прикладі ТОВ”ТРАНС-ЗАФТ”

.

Кожен елемент цієї матриці характеризує тісноту зв’язку однієї незалежної змінної з іншою. Оскільки діагональні елементи характеризують тісноту зв’язку кожної незалежної змінної з цією ж змінною, то вони дорівнюють одиниці. При знаходженні добутку матриць за рахунок неточності обчислень числові значення діагональних елементів лише наближаються до одиниці. Замінимо їх одиницями.

Інші елементи матриці трактуються так:

; ; ,

тобто вони є парними коефіцієнтами кореляції незалежних змінних. На основі цих коефіцієнтів можна зробити висновок, що між змінними , , існує зв’язок. Щоб відповісти на питання, чи цей зв’язок є явищем мультиколінеаності і він буде негативно впливати на оцінку економетричної моделі, потрібно продовжити дослідження економетричної моделі на основі алгоритму Фаррара-Глобера і в результаті знайти статистичні критерії оцінки мультиколінеарності.

Крок 3. Знайдемо детермінант кореляційної матриці і критерій :

;

.

Чим ближче до нуля, тим певніше можна стверджувати, що між незалежними змінними існує мультиколінеарність. Цей висновок стверджує і критерій . При ступені свободи і рівні значущості . Оскільки , то можна зробити висновок, що в масиві існує мультиколінеарність.

Крок 4. Знайдемо матрицю, обернену до матриці :

.

Крок 5. Використовуючи діагональні елементи матриці , розрахуємо -критерії:

;

;

.

При рівні значущості і ступенях свободи і критичне (табличне) значення критерію . Оскільки , , , то незалежні змінні , мультиколінеарні відповідно з двома іншими.

Щоб визначити наявність попарної мультиколінеарності продовжимо розрахунок і перейдемо до кроку 6.

Крок 6. Розрахуємо часткові коефіцієнти кореляції, використовуючи елементи матриці :

,

де – елемент матриці , що знаходиться в -му рядку та -му стовпці, і – діагональні елементи матриці .

;

;

.

Часткові коефіцієнти кореляції характеризують тісноту зв’язку між двома змінними за умови, що третя не впливає на цей зв’язок.

Порівнявши часткові коефіцієнти кореляції з парними, які наведені вище, можна помітити, що часткові коефіцієнти значно менші парних. Це ще раз говорить про те, що на основі парних коефіцієнтів кореляції не можна зробити висновки про наявність чи відсутність мультиколінеарності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: