Сторінка
1
Зміст
Вступ.
Розділ 1. Суть та послідовність здійснення зовнішньо-економічної діяльності .
Розділ 2. Характеристика ВАТ “Lara”.
Розділ 3. Оцінка ефективності ЗЕД ВАТ “Lara”
Розділ 4. Підготовка і укладання зовнішньо-економічного контракту.
4.1. Встановлення контактів з іноземним партнером.
4.2. Пророка базисних та валютно-фінансових умов контракту.
4.3. Підготовка контракту.
4.4. Проведення переговорів та укладання контракту.
Висновок
Список літератури
Додатки
Вступ
На початку ХХІ сторіччя визначною особливістю функціонування світового господарства є інтелектуальний розвиток міжнародних економічних наук. Одним із найважливіших моментів механізму управління міжнародними економічними відносинами, що здійснюються шляхом проведення комерційних операцій, є зовнішньоекономічна діяльність. (1)
Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) – це діяльність суб’єктів господарської діяльності України й іноземними суб’єктами господарської діяльності, побудова на взаєминах між ними, що має місце як на території України та і за її межами територій. Зовнішньоекономічна діяльність являє собою сукупність міжнародних комерційних операцій, які спрямовані на організацію проведення, а також регулювання процесу обміну товарами, результатами товарної діяльності, послугами.
В Україні розвиток ринкових відносин, необхідність її входження в світовий інтелектуальний процес, лібералізація зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), надання підприємством і організація, що випускають конкурентноздатну продукцію, права виходу на світовий ринок вимагають нових підходів до управління ЗЕД. Тому вивчення різноманітних аспектів управління ЗЕД, особливо на рівні підприємства як основної так і першочергової ланки зовнішньоекономічного комплексу країни, викликає сьогодні велику практичну цікавість.
На думку спеціалістів, поняття “зовнішньоекономічна діяльність” з’явилась в Україні з початком економічної реформи, в 1987 р. Одним з нейтральних напрямів даної економічної реформи була децентрація зовнішньої торгівлі, надаються підприємствам права безпосередньо виходу на зовнішній ринок і стимулювання розвитку ЗЕД на рівні господарських суб’єктів.
ЗЕД висловлює зовнішньоекономічну діяльність на рівні вироблених структур (організацій, фірм, підприємств та об’єднань). ЗЕД можна визначити як сукупність виробничо-господарських, організаційно-економічних та оперативно-комерційних функцій підприємства, пов’язаних з його виходом на зовнішній ринок та участю в зовнішньоекономічних операціях.
Основними мотивами розвитку ЗЕД на рівні підприємства можуть бути:
– розширення ринку збуту своєї продукції за національні межі з метою максималізації прибутку.
– закупка необхідної сировини, комплектуючих виробів, нових технологій і обладнання.
– залучення інжимірингових та інших послуг для потреб виробництва із урахуванням їх унікальності, більш вищої якості і низьких цін в порівнянні з внутрішнім ринком.
– Залучення іноземних інвестицій з метою модернізації виробництва, зміщення експортного потенціалу і конкурентних позицій на світових товарних ринках .
– Участь в міжнародному розподілі праці, спеціалізації і кооперування виробництва з метою успішного розвитку своєї економіки.
Потрібно підкреслити, що роль ЗЕД як зовнішнього сектора економічного росту в сучасних умовах постійно зростає. Посилюється її вплив на соціальноекономічний розвиток не тільки країни, але й кожного господарського суб’єкта.
ЗЕД – багатогранне поняття. Воно включає наступні види діяльності:
· зовнішню торгівлю;
· виробниче міжнародне кооперування;
· міжнародне науково-технічне співробітництво;
· міжнародне інвестиційне співробітництво, валютно-фінансові і кредитні операції.
Кожен із видів ЗЕД здійснюється в певних формах. Форми виробничої кооперації – спільне виробництво на основі спеціалізації, спідні підприємства двох чи більше іноземних партнерів, підрядна кооперація.
Важливим завданням в розвитку зовнішньоекономічного комплексу країни виявляється об’єднання виробничих і зовнішньоекономічних видів діяльності в єдину органічну, успішно функціонуючу систему. Умовами успішного розвитку зовнішньоекономічного комплексу сьогодні являється:
1. зміцнення і нарощування експортного потенціалу;
2. активна участь в різних формах міжнародного спільного підприємства;
3. Підвищення конкурентноздатності підприємств і виробничо-господарського комплексу;
4. Розширення самостійної діяльності підприємств, фірм регіонів країни в здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.
Державне регулювання ЗЕД підприємства в умовах переходу до ринкової економіки повинно полягати в створенні умов і сприяння розвитку його зв’язків із зарубіжними партнерами. (3)
1. Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій.
Міжнародна практика проведення зовнішньоекономічних операцій припускає здійснення певних видів комерційної діяльності (таблиця. 1), що складається з окремих етапів і стадій на кожному з яких вирішуються конкретні задачі і виконуються формальності, що пов’язані з оформленням, пересиланням і обробкою документації, необхідної для забезпечення виконання угоди.