Сторінка
15
Під час цього процесу необхідно координувати дії з іншими службовцями.
Начальник бюджетного управління прагне досягти кількох цілей :
- вирішити якомога більше детальних бюджетних питань, що стосуються окремих управлінь і відділів, особливо по відношенню до постійних програм;
- пристосуватися до будь – яких оцінених змін надходжень включаючи пробне асигнування будь – яких зарезервованих коштів ( не асигнованих на час встановлення бюджетних лімітів ) для фінансування найбільш вартих запитів щодо додаткового фінансування;
- забезпечити відповідність загальної суми запланованих
видатків актуалізованій структурі;
- зробити підсумок основних нерозв’язаних питань на які керівник місцевого фінансового органу повинен звернути увагу.
Це може бути складний процес, що включає проведення нарад з відповідальними експертами з бюджетних питань, обговорення з економістами галузевих управлінь, проведення додаткових розрахунків та додаткового обговорення з начальниками відділів, тощо.
Наприкінці цього процесу начальник бюджетного управління подає письмовий висновок керівнику місцевого органу стосовно своїх розрахунків і рекомендацій.
На спільному засіданні, що проводиться керівником місцевого фінансового органу, висвітлюються такі теми:
Загальна бюджетна ситуація.
Фінансові питання, що виникають між різними структурами виконавчої влади.
Розподіл видатків бюджету за пріоритетами та між галузями.
Пропозиції стосовно витрат бюджету розвитку.
Зведення та проблеми окремих відділів та управлінь.
Пропозиції щодо фінансування депутатських запитів.
Після прийняття керівником фінансового органу рішення стосовно бюджету, який він рекомендуватиме виконавчому комітету відповідної ради, бюджетному управлінню доручається коригування бюджетних таблиць і розробка короткого викладу пропозицій.
Закритий короткий виклад рекомендованого органу місцевого бюджету подається керівником місцевого фінансового органу міському голові. Це може здійснюватися шляхом подання пояснювальної записки. Міський голова, голова місцевої державної адміністрації перш за все буде цікавитися структурою бюджету, рівновагою між галузями, важливими фінансовими питаннями.
Представлення бюджету.
Фактичні види діяльності та цілі органу влади повинні мати чіткий зв’язок з бюджетною пропозицією з метою кращого розуміння реальних наслідків змін, здійснених під час процесу виділення асигнувань, полегшення аналізу та визначення підзвітності.
Для участі громадян у демократичному бюджетному процесі необхідно, щоб громадянам була доступна адекватна фінансова інформація у зрозумілій формі.
Не існує єдиного або правильного способу представлення бюджетної пропозиції відповідній раді та громадськості. Існує проте низка загальних документів, які часто використовуються з цією метою :
- бюджет територіальної громади;
- економічний і аналітичний додаток до бюджету;
- місцеві програми за управліннями та рахунками;
- проект рішення про бюджет на відповідний рік;
- обґрунтування бюджетів управлінь;
- детальний виклад бюджету капіталовкладень;
- інформацію з питань бюджету для громадян;
- пропозиції та проекти рішень ( про зміни ставок податків, надання пільг );
- інші документи.
Економічний і аналітичний додаток до бюджету.
У деяких країнах використовується додатковий документ, який включає аналітичні та загальні пояснення з більшим ступенем деталізації ніж сам бюджет. Цей документ може включати таблиці та інформацію стосовно таких питань, як борги та запозичення, кредитні операції та гарантії, оцінки поточних послуг, звіти використання власних надходжень бюджетних установ і організацій, а також іншу детальну фінансову інформацію у вигляді таблиці.
Державні програми за управліннями та рахунками.
Цей документ включає детальні таблиці бюджетних оцінок і результатів, розписаних за управліннями, асигнуваннями, програмами або функціями, видом видатків і джерелом надходжень. Як правило, такі таблиці складаються за минулий рік, на поточний рік, на бюджетний рік і принаймі на три роки, що настануть після бюджетного року.
Обґрунтування бюджетів управлінь.
Кожне велике управління складає детальні пояснення видів діяльності, які воно здійснює, запропонованих обсягів фінансування і очікуваних результатів його діяльності у бюджетному році. Включається також інша інформація . Ці обґрунтування стають основою для обговорень бюджету та прийняття рішень.
Бюджет капіталовкладень.
В окремому документі часто обговорюються важливі пропозиції стосовно капіталовкладень, фінансування, запозичення, багаторічні зобов’язання та подібні теми. Причиною цього є міркування, які виникають у процесі аналізу та прийняття рішень і які відрізняються від міркувань стосовно складання кошторисів.
Необхідно видати підсумковий документ для того, щоб громадськість розуміла бюджетну пропозицію, а також для того, щоб отримати підтримку своєї пропозиції з боку представницького органу влади. Виконком може подавати пакет проектів рішень, які необхідно прийняти для запровадження деяких пропозицій.
Затвердження місцевих бюджетів.
Відповідно до частин 8 та 9 статті 75 Бюджетного Кодексу, Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні ради при затвердженні місцевих бюджетів повинні враховувати обсяги між бюджетних трансфертів та інші документи, необхідні для формування місцевих бюджетів, що були затверджені Верховною Радою України при прийняті проекту закону про Державний бюджет України в другому читанні.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Модель ринку цінних паперів України
Фіскальні платежі за користування землями лісогосподарського призначення: нові підходи
Сутність оподаткування підприємств і податкова система
Моделювання кредитного ризику за допомогою імовірнісних автоматів
Фінансові відносини суб’єктів господарювання та організація їх фінансової діяльності