Сторінка
9

Місцеві бюджети в складі бюджетної системи

проводяться засідання за участю різних розпорядників з метою прояснення пропозицій. Пропозиції стосовно капіталовкладень оцінюються і розподіляються за пріоритетами, як правило протягом одного і того ж періоду. Головною причиною цього є необхідність збалансувати видатки і доходи.

- Визначення і вирішення проблем. Цей стан передбачає документування основних бюджетних проблем, що випливли на поверхню завдяки аналізу бюджетних пропозицій і пропозицій стосовно капіталовкладень. Начальник бюджетного управління може зробити резюме проблем для представлення начальнику фінансового управління, який часто приймає попередні рішення і обговорює їх управліннями перед прийняттям рішень.

- Бюджетні рішення.Начальник фінансового управління приймає рішення про включення бюджетного рахунку до пропозицій проекту бюджету.

- Підготовка бюджету та відповідальних документів.Цей етап передбачає складення бюджетного документу, підготовку підтверджуючих документів, зазвичай проекту рішення про бюджет на відповідний рік і пакету пропозицій. Розпорядники бюджетних коштів представляють окремі обґрунтування своїх пропозицій бюджетним комісіям.

- Подання бюджету на розгляд часто супроводжується пояснювальною запискою стосовно змісту бюджету, аргументацією основних показників.

Формування бюджету має розглядатися як технічний процес, а також як продовження процесу здійснення політики. Це спосіб виконання державних рішень стосовно ресурсів і пріоритетів. Основним з важливих засобів успішного формування бюджету є можливість одночасного охоплення трирічного періоду : формування бюджету потребує аналізу попереднього року, управління процесом поточного року і підготовки до наступного року.

Календарний документ, який містить помісячний виклад одночасного здійснення діяльності з огляду на трирічний термін, допоможе керівникам, адміністраторам і фахівцям на всіх рівнях уряду завжди мати змогу бачити своє місце в бюджетному процесі.

Приклад можливого календарного плану заходів формування проектів місцевого бюджету наведено в додатку 2.

Аналіз і оцінка надходжень та видатків.

Аналіз фінансових даних є основою управління органів місцевого самоврядування. Ефективне управління фінансами, що включає розуміння поточної фінансової ситуації і вміння прогнозувати доходи та видатки бюджету, є найважливішим елементом оцінки фінансового стану. Існує три основних категорії аналізу :

- Контроль за видатками – витрати на подання послуг та фактори, що впливають на зростання рівня витрат.

- Забезпечення бюджетних надходжень – можливості мобілізації органом місцевого самоврядування наявних джерел доходів.

- Фінансовий баланс – планований та поточний баланс між видатками та доходами нині та тенденції на майбутнє.

На схемі1 показано ключові фактори контролю за видатками, залучення доходів та забезпечення фінансового балансу.

Відповідно до Бюджетного кодексу, місцевий бюджет містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати складають єдиний баланс відповідного бюджету. Частину схеми “Доходи”, представлену у лівій половині ілюстрації, розподілено на власні джерела та зовнішні. Основними власними джерелами доходів є закріплені за місцевими бюджетами податки і збори, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, а також доходи, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів. Зовнішні джерела включають дотації, субвенції та запозичення.

Схема 2.

Доходи Видатки

Місцеві

фактори

видатків

Фінансова стабільність

Дефіцит

бюджету розвитку

Управління місцевим боргом

Погашення основної суми боргу

Кошти, що передаються до бюджету вищого рівня

Запозичення

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18 


Інші реферати на тему «Фінанси»: