Сторінка
12

Методика використання особистісно-орієнтованої технології у навчально-виробничому процесі ПТНЗ на матеріалі підготовки операторів комп'ютерного набору

особливе завдання. Талановиті учні отримують право виконання особливо складного завдання. (Учитель всіляко підкреслює свою повагу до зваження учня скористатися цим правом). Виконується воно у спеціальному зошиті. Складається з тренувальних і творчих задач підвищеної складності;

учні виконують творче домашнє завдання – розробляють дидактичний матеріал до теми.

Отже, всі завдання виконані, оцінки виставлені, урок закінчений. Але ще одним важливим елементом є зворотній зв’язок від учнів про нашу роботу на уроці: що сподобалося, а що ні? Що хотілося б повторити і на наступному уроці, хто себе почував впевнено, а кого образили? Таким прийомом рефлексії на уроці може стати завершальна фраза «Сьогодні на уроці мені…», яку можна проговорити, можна й написати для вчителя. Самі учні не були пасивними учасниками уроку – що вони виконали зі своєї мети, яку ставили на початку уроку. Цей прийом дає можливість стати учню не лише об’єктом навчально-виробничого процесу, а його активним суб’єктом.

Усвідомлення та засвоєння учнями знань шляхом використання особистісно-орієнтованих технологій навчання становить значну частину його особистісної освіти й може бути перенесено в будь-яку освітню галузь, є інструментом безперервного пізнання.

Кожен викладач обирає свій власний шлях у викладанні предмету. Але при цьому необхідно пам’ятати про слова В. Сухомлинського «Творчість народжується там, де створюється сплав глибоких і міцних знань з досвідом практичної діяльності, який склався в процесі самостійної роботи».

Отже, способів та прийомів використання особистісно-орієнтованої технології в навчально-виробничому процесі ПТНЗ існує багато, а саме: прийом «спіймати помилку», складання опорного конспекту уроку чи теми, прийом мозкового штурму, використання трьох рівнів домашнього завдання, особливого завдання, творчого домашнього завдання тощо, але вони потребують тривалої підготовки з боку вчителя. Тому ця технологія застосовується частково, лише окремі елементи.

Методична розробка плану-конспекту уроку на тему: «Застосування пункту меню «Вставка» при роботі з документами. Використання об’єктів в документі»

Дата 12.12.2012 Група ПН-09

Курс 4

Спеціальність: Оператор комп’ютерного набору

Тема за програмою: Застосування пункту меню «Вставка»

Тема заняття: Застосування пункту меню «Вставка» при роботі з документами. Використання об’єктів в документі

Мета:

освітня: сформувати в учнів практичні вміння щодо використання об’єктів в документі, виконання різних типів вставки об’єктів;

виховна: сприяти вихованню сумлінності, відповідальності, організованості, культури праці учнів, уваги, охайності, дисциплінованості.

розвиваюча: сприяти розвитку логічного мислення, уваги, почуття смаку, ергономічної доцільності виконання роботи.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.

Наочність: презентація на тему «Виконання вставки об’єктів у текстовому редакторі Microsoft Office Word».

Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютери, дошка, інструкційні картки.

Міжпредметні зв’язки: математика, англійська мова.

Час проведення: 6 год. (в ПТНЗ при підготовці кваліфікованих робітників урок такий триває 6 годин. Це ми тренуємося в аудиторії 1 го 20 хв )

Місце проведення: комп’ютерна аудиторія.

Хід заняття:

І. Організаційний момент

Вітання з учнями, перевірка присутніх, налаштування дітей на робочий лад.

«Доброго дня діти, мене звуть Світлана Володимирівна і я буду проводити сьогоднішнє заняття з Інформатики. Ну що ж, зараз давайте познайомимося ближче і зробимо перевірку присутніх».

ІІ. Вступний інструктаж

Аналіз помилок попереднього заняття

«На минулому занятті ви разом з Павлом Олеговичем вивчали різноманітні символи та їх коди для вставки в текстовий редактор Microsoft Office Word. Під час виконання завдань, як мені відомо, було допущено багато помилок, а саме запам’ятовування кодів кожного з символів які вам необхідно було вставити. Тож сьогодні ми розглянемо способи вставки цих символів без застосування кодів та в таких комбінаціях, які дозволяють легко запам’ятати алгоритм дій.»

Перевірка вивченого матеріалу

«Додому вам було задано індивідуальне завдання, тож в кінці пари покладіть свої звіти до мене на стіл.»

Актуалізація опорних знань

Отже, давайте пригадаємо з минулих занять, які основні можливості має текстовий редактор Microsoft Office Word? Як можна змінити розмір шрифту? Скільки типів вирівнювання існує в Microsoft Office Word? Назвіть їх.

Мотивація пізнавальної діяльності учнів

На сьогодні дуже важливо вміти не тільки використовувати текст в текстових редакторах, а й вставляти різноманітні допоміжні об’єкти. Ця функція дозволяє систематизувати та угрупувати інформацію (вставка таблиць), виділити головні аспекти використаного тексту (за допомогою вставки фігур ворд-арт), швидко показати суть написаного (вставка зображення), найбільш точно показати послідовність та суть описаних алгоритмів виконання певних дій (вставка блок-схем), а також оформити документ ергономічно правильно та зі смаком.

Повідомлення теми та мети заняття

Отже, тема нашого сьогоднішнього заняття – застосування пункту меню «Вставка» при роботі з документами. Використання об’єктів в документі. Ми з вами розглянемо види об’єктів в документі, а також різні способи їх вставки. В кінці заняття, користуючись отриманими знаннями, ви підготуєте текстовий документ, який буде містити різні види вставки.

Викладення теоретичного матеріалу

Вставити в документ ворд будь-який об’єкт можна кількома способами. Можна просто скопіювати та вставити об’єкт за допомогою правої кнопки миші, пункт меню Вставка на панелі швидкого доступу, за допомогою комбінації клавіш на клавіатурі Ctrl+C/Ctrl+V.

Існує безліч об’єктів для вставки в документ. Ми розглянемо найбільш використовувані. До них відносяться: формули, спеціальні символи ворд-арт, блок-схеми, таблиці, зображення, та інші. Зупинимося конкретніше на вставці зображень. Джерелом зображення може бути файл на ПК, веб-сторінка та рисунок з гіперпосиланням на сторінку.

Для вставки зображення з веб-сторінки необхідно просто перетягнути його з веб-сторінки у відкритий документ. Зверніть увагу, необхідно впевнитись, що вибране зображення не зв’язане з іншою веб-сторінкою, інакше буде вставлено не зображення, а посилання на нього.

Для вставки зображення, що містить посилання на веб-сторінку, необхідно скопіювати зображення за допомогою правої кнопки миші, перейти до документу, поставити курсор в те місце, де повинно розміщуватись зображення та вставити знову ж таки за допомогою правої кнопки миші.

Тепер перед нами постало питання, де розмістити наш об’єкт. Утекстовому редакторі ворд існує декілька способів розміщення. Після вставки об’єкта відкривається додатковий пункт меню Формат. Обираємо Формат – Положение та встановлюємо наш об’єкт у відповідності до певного макету. Для взаємного розміщення тексту та зображення використовуємо меню Обтекание текстом.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: