Сторінка
13
Показ трудових прийомів
Але перед початком роботи, дляприкладу розглянемо алгоритм вставки зображення з файла. З меню Вставка вибираємо підменю Рисунок, а з нього – пункт З файлу. Відкриється діалогове вікно Добавить рисунок, схоже на звичайний діалог відкриття файлу з тією лише різницею, що зображення вибраного файлу зразу відображається в області перегляду справа. Вибравши рисунок для вставки, натискаємо Вставити і він з’явиться в документі втому місці, де був курсор.
Закріплення теоретичного матеріалу
А зараз для закріплення отриманих знань дайте відповідь на такі запитання:
1. Яке підменю з меню Вставка необхідно обрати для вставки зображення?
2. Чим відрізняється звичайний діалог відкриття файлу від діалогу відкриття зображення в текстовому редакторі?
3. В якому місці документа вставиться зображення?
Повторення трудових прийомів
«А тепер виконайте вставку зображення за тією послідовністю, яку я вам щойно показала.»
Видача інструкційних карт
А зараз я видам вам завдання, які ви будете виконувати протягом заняття.
Інструкційна карта
Тема.Застосування пункту меню «Вставка» при роботі з документами. Використання об’єктів в документі
Завдання 1. Вставка графічних об’єктів
Створіть новий документ. Для цього в меню Файл клацніть на рядку Створити.
Встановіть курсор в потрібне місце. Вставте в це місце документа який-небудь малюнок.
Для вставки малюнка зверніться до меню Вставка, клацніть на рядку Малюнок, а потім на рядку Зображення або рядку З файлу. Виберіть рисунок або файл (наприклад, який-небудь файл з одним із розширень bmp, gif, wmf з будь-якої папки, яка містить такий файл), клацніть на ньому, а потім на кнопці Додати. Файл, що містить малюнок буде уставлений у документ.
Переміщення малюнка. Клацніть на малюнку. Навколо нього з'явиться обрамлення з 8-ми квадратиків, а курсор миші прийме форму хреста зі стрілками. Тепер натисніть клавішу миші і повільно ведіть її разом з малюнком до місця, де ви бажаєте помістити малюнок.
Зміна розмірів малюнка. Клацніть на малюнку. Підведіть курсор до одного їх обрамляють квадратиків. Коли курсор прийме вид двонаправленої стрілки натисніть ліву клавішу миші і переміщайте її. Малюнок буде деформуватися. Клацніть на документі поза малюнка. Обрамлення зникне.
Міняти контраст і яскравість малюнка можна за допомогою відповідних кнопок панелі Формат:
Виконайте вищеописані операції. Поекспериментуйте з іншими кнопками панелі і малюнком. Дійте сміливо, тому що у разі невдалої операції над малюнком у вас завжди є можливість відразу скасувати небажану дію клавішею Скасувати.
Завдання 2. Вставка надписів та текстових об’єктів
Для нестандартної вставки невеликих текстів можна використовувати об'єкт Надпис. Кнопка із зображенням тексту і буквиці , знаходиться на панелі Малювання або Формат. Перевагою цього об'єкта є можливість розташовувати текст, який він містить, в будь-якому місці сторінки, без дотримання інтервалів, поверх будь-якого об'єкта або його частини, з різною орієнтацією тексту і т.д.
На панелі Формат міститься кнопка , яка дозволяє організувати трансформовані ажурні написи. Такі написи називаються об'єктами WordArt. Для організації цього об'єкта натисніть кнопку, виберіть мишею його вид, внесіть зміни в текст, встановіть шрифт і його розмір. Потім, після появи на екрані розташуєте його на сторінці, як розташовували малюнок або напис, поверніть його за допомогою кнопки Вільне обертання і т.д.
Панель Малювання містить ряд інших корисних кнопок, за допомогою яких можна малювати прямокутники, відрізки прямих ліній, стандартні фігурки, створювати обрамлення, тіні, встановлювати кольори, заливання цих елементів і т.д. Потренуйтеся з кнопками цієї панелі.
Поекспериментуйте з панеллю WordArt, яка з'являється на екрані при виділенні об'єкта. Деформуйте об'єкт за допомогою жовтого квадратика. Якщо панель заважає роботі, натисніть на її заголовок і пересуньте в інше місце.
Завдання 3. Творче завдання
В MS Word вбудовані також цікаві вставки з символів.
Введіть в Word код Q33 NYC (номер рейсу літака, який врізався в хмарочоси) і перевдіть на шрифт Wingdings.
В MicrosoftWord надрукуйте = rand (), натисніть еnter і утримуйте кілька секунд. Зверніть увагу на зміни в документі.
В Microsoft Word наберіть текст: «Правоздатність-здатність особи мати цивільні права і нести обов'язки» і натисніть після клавішу enter. Зверніть увагу на зміни в документі.
Повторення правил техніки безпеки
Впевнена, що ви ознайомилися з тим, як треба себе поводити під час роботи за комп’ютером. Але все ж я нагадаю вам основні положення.
Не розбирати комп'ютер.
Не торкатися до кабелів та роз’ємів.
Сидіти від монітора на відстані 60 см.
Акуратно користуватися клавіатурою та мишкою.
Не затуляти вентиляційний отвір комп'ютера.
Не запускати програмне забезпечення, яке не передбачене навчальним процесом.
Не видаляти з комп'ютера інформацію.
Пояснення роботи за інструкційною картою
«Погляньте, будь-ласка, інструкційні карти. Там завдання розділені на 3 блоки відповідно до складності. Спочатку ви виконуєте перший блок. Після виконання піднімаєте руки, я підходжу до вас і ви захищаєте виконане завдання. Після захисту ви виконуєте наступний блок і так до кінця. Всім зрозуміло?»
ІІІ. Поточний інструктаж
1 обхід (Мета: поглянути чи всі учні приступили до виконання завдання).
2 обхід (Мета: перевірити, чи всі учні продовжують працювати).
3 обхід (Мета: переглянути результати виконання робіт).
4 обхід (Мета: допомогти тим учням, які не встигають ).
5 обхід (Мета: винести на обговорення питання, що виникають у ході виконання роботи).
6 обхід (Мета: ознайомитися з ходом виконання завдань).
7 обхід (Мета: ознайомитися з ходом виконання завдань).
8 обхід (Мета: приймати захист робіт тих учнів, що виконали завдання).
ІV. Заключний інструктаж
На цьому етапі проводиться аналіз роботи учнів тазвертається увага на завдання, які викликали труднощі. Оголошуються результати діяльності.
V. Підведення підсумків заняття
Ви сьогодні дуже плідно попрацювали. Звичайно, виникли деякі труднощі з виконанням певних завдань, але в цілому ви чудово виконали завдання.
Домашнє завдання
І насамкінець, запишіть, будь-ласка, домашнє завдання.
Вам необхідно буде створити власну брошуру на вільну тему, яка повинна містити певну інформацію та відповідне зображення. Відформатувати матеріал та надати йому естетичного вигляду.
В умовах реалізації інноваційних перетворень в освіті особливо значущою є проблема підготовки вчителів до усвідомленого вибору, адаптації та впровадження інновацій у навчально-виробничий процес. Як показує практика, педагоги не сприймають інновації як засіб вирішення конкретних проблем у професійній роботі, застосовують їх обмежено. Така ситуація обумовлена недостатньою розробленістю технологічного підходу щодо підготовки вчителів до застосування нововведень. Вирішенню цієї проблеми і присвячені запропоновані рекомендації.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Реформаторська педагогіка зарубіжних країн кінця XIX — XX ст.
Мовлення вчителя як засіб педагогічної праці
Психологічні проблеми розвивального навчання молодших школярів
Проектування технологій навчання за темою "конструювання боді" курсу "конструювання швейних виробів"
Реферат як форма роботи з науковою літературою