Сторінка
14

Соціально-педагогічна реабілітація дітей з неблагополучних сімей

Неблагополучна сім'я формує неблагополучних дітей. Батьки потребують конкретної кваліфікованої методичної допомоги з урахуванням особливостей виховання дитини в кожній неблагополучній сім'ї її потенціальних виховних можливостей, індивідуально-психологічних особливостей дитини. Цього можна досягти, якщо взаємостосунки соціальних працівників з батьками будуються на основі співробітництва, взаємодопомоги, взаєморозуміння.

Так, як проблему утворення неблагополучних сімей одноразовою допомогою вирішити неможливо, то краще працювати над тим, щоб такі сім'ї не виникали взагалі, над чим і працює ряд вчених, психологів, соціальних педагогів, вчителів, вихователів починаючих ще з дошкільних, шкільних, позашкільних закладів, що допоможе сформувати у дітей, які потім будуть створювати сім'ї, позитивне ставлення до членів сім'ї і навчити самостійно вирішувати проблеми, не допускаючи їх ускладнення.

Опрацювавши літературу з даної тематики ми ознайомились з типологією сімей, функціями сім'ї, проблемами, які виникають, та напрямками роботи, які використовуються для вирішення проблеми.

В ході роботи над проблемою соціально-педагогічної реабілітації з неблагополучною сім'єю нами було розкрито її роль у вирішенні проблем дітей з неблагополучних сімей. Вивчили форми і методи соціально-педагогічної реабілітації неблагополучної сім'ї у вихованні дітей. Розробили та впровадили програму по наданню комплексної допомоги дітям з неблагополучних сімей.

Працюючи над виконанням завдань, поставлених перед написанням роботи, стало зрозуміло на скільки соціальна допомога неблагополучним сім'ям є «тонкою», відповідальною, важливою і, в свою чергу, важкою роботою.

Проаналізований сучасний стан проблеми неблагополуччя можна констатувати, що ця проблема дуже актуальна, число таких сімей нестримно збільшується, з'являються нові види неблагополучних сімей в сучасному суспільстві, що посилюється нестачею висококваліфікованих фахівців в цій області, а саме соціальних педагогів. Нерозвиненість соціальної сфери і недолік освічених фахівців, орієнтованих на проблемах сім'ї, що негативно відбивається на ситуації в суспільстві.

Були залучені фахівці різних сфер діяльності для вирішення проблем в роботі з неблагополучною сім'єю.

Вирішенням проблеми соціалізації дитини з неблагополучної сім'ї відбувалися за умовами здійснення комплексу заходів, спрямованих на:

раннє виявлення і постановка на облік дитини з неблагополучної сім'ї;

визначення причин неблагополуччя сім'ї;

здійснення інформаційної допомоги сім'ї;

організація профілактики порушень виховання в сім'ях "групи ризику", при координаційно-організаційній допомозі з боку соціального педагога.

Для вирішення проблеми успішної соціалізації дитини з неблагополучної сім'ї, ми розробили програму "Соціально педагогічної реабілітації з неблагополучною сім'єю" з урахуванням того, що в основі виникнення соціального неблагополуччя лежить порушення взаємодії в системі "Сім'я - дитина".

Метою програми було створення умов для успішної соціалізації дитини з неблагополучної сім'ї. Програма була апробована на базі Харківської середньої загальноосвітньої школи № 64 і показала, що в ході її реалізації покращала успішність і знизилося число прогулів у дітей "групи ризику", що стоять на внутрішньо-шкільному обліку, а так само в ході роботи з батьками частина їх проявила зацікавленість в шкільному і громадському житті своїх дітей.

Підсумком стало зниження показників соціального неблагополуччя в частині сімей, а так само підвищення батьківського інтересу до взаємодії з соціальним педагогом і спільної роботи над усуненням внутрісімейних проблем. Що і підтвердило поставлену перед дослідженням гіпотезу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: