Сторінка
14
г) затвердження щорічних кошторисів, штатного розкладу і посадових окладів працівників товариства (крім членів органів управління);
д) організація ведення бухгалтерського обліку і звітності товариства, подання щорічної фінансової звітності на затвердження загальних зборів акціонерів;
є) організація скликання і проведення загальних зборів акціонерів, затвердження порядку денного зборів (після узгодження із спостережною радою) та інші повноваження.
Рішеннями загальних зборів акціонерів правлінню можуть передаватися повноваження загальних зборів, окрім повноважень, що становлять виключну компетенцію зборів.
Статутом може закріплюватися інше співвідношення компетенції голови правління як одноособового керівника товариства і правління як колегіального виконавчого органу. При цьому важливо пам'ятати, що голова правління не є органом управління товариства, а тому йому не може бути передана від правління так звана "делегована компетенція", тобто на його вирішення не можуть передаватися питання, що законом віднесено до компетенції загальних зборів чи спостережної ради і які передані до компетенції правління товариства.
Рішення і розпорядження правління, видані в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання всіма працівниками товариства.
Організація роботи правління
Правління є постійно діючим органом, члени якого виконують покладені на них функції в окремих сферах управління діяльністю товариства і зобов'язані брати участь у чергових і позачергових засіданнях правління. Рішення правління приймаються тільки на його засіданнях.
Засідання правління можуть проходити шляхом безпосереднього зібрання членів правління в одному місці або з використанням конференц-телефону або інших засобів зв'язку, шо дають можливість учасникам засідання чути одне одного.
На першому засіданні правління обираються заступник голови і секретар правління.
Порядок проведення засідань правління, визначення порядку денного, кворум, необхідний для прийняття рішень, порядок голосування мають бути докладно визначені в статуті товариства або іншому його нормативному акті.
Під час голосування кожен із членів правління має один голос. Рішення приймаються звичайно простою більшістю від числа осіб, що беруть участь у засіданні.
Секретар правління веде протокол засідання, що підписується ним і головою правління і підшивається до книги протоколів засідань правління. Книга протоколів або засвідчені виписки з неї повинні надаватися для ознайомлення акціонерам товариства в порядку, визначеному статутом або іншим нормативним актом товариства [84, с. 209 — 211].
Використана література
- Акціонерні товариства. Залучення інвестицій.-Київ, “Українська інвестиційна газета”,1997р.
- Беренс В.,Хавранек П.М. Руковоцтво по оценке эффектиности инвестиций.-Москва, “ИНФРА - М”,1995р.
- Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент.-Киев, “ИНТЕМ ЛТД”,1995р.
- Королько В.Г. Основи паблік рілейшнз: Посібник.-Київ: Інститут соціології НАН України, 1997р.
- Пересада А.А. Основы инвестиционной деятельносты.-Киев, “Либра”,1996р.
- Управление проектами. Учебник для вузов./Под ред. Шапиро В.Д./- Москва, С пб “ДваТРИ”,1996р.