Сторінка
7

Організація роботи професійної та психологічної студії в закладах нового типу з метою формування професійної компетентності педагогічних працівників та соціальної компетентності школярів

Все-таки самий дійовий засіб стимулювання роботи учня і підтримання дисципліни - покарання його незадовільною оцінкою.

Як би я була упевнена, що він не може вчитися, то поставила б йому вищий бал. Але я переконана, що він може, але не хоче навчатися, то чи потрібно його заохочувати.

Я вчитель і повинна бути об'єктивною…

Етап 3. Як можна спростувати наші думки та переконання?

Пригадаймо В.О. Сухомлинського:" Я не можу без болі думати про те, що в багатьох школах сидять за партами знехтувані похмурі , роздратовані або байдужі до всього невстигаючі учні. Не можна допустити, щоб вони пішли зі школи озлоблені та байдужі до знань . Якщо нормальна людина в жодному предметі не досягла успіхів , якщо у неї немає улюбленого предмету , це означає , що школа не справжня. "

Часто погані, нехай навіть заслужені оцінки послабляють у школярів віру в себе, в свої сили і можливості. Учень стає байдужим до двійок. Він примирюється з положенням невдахи . І часто стає ним на все подальше життя.

Оцінка не має бути джерелом тривоги і побоювань. Учні підуть на заняття з більшою охотою та бажанням, якщо їм не загрожуватиме небезпека бути викликаним задля покарання "двійкою". Оцінка це –винагорода за працелюбство, за рівень здобутих знань, сформованих навичок.

Шлях пошуку істини - це, безперечно, шлях спроб та помилок. Вчитель повинен пам'ятати про право учня на помилку, яку слід вчити виправляти.

Етап 4. Як скорегувати свою поведінку, а також нерозумні думки, переконання?

Чи ставили ви перед собою запитання: "Як же все-таки оцінювати тих, для кого навчання є досить складною справою?"

Учні, які відчувають певні труднощі в навчанні, майже завжди мають і "сильні риси". Так учень, що робить багато помилок у творі, вміє логічно викладати , аналізувати або узагальнювати матеріал.

При поточному обліку доцільно як можна менше використовувати незадовільні оцінки. Краще вкажіть на недоліки в роботі , наголошуючи , що учень чогось не знає , щось не вміє . Невдачі учня не є підставою для оцінки його особистості в цілому.

В кожному конкретному випадку глибоко вникайте в причини незнання. Що це?

Методичні промахи, невміння налагодити дружні стосунки з учнем, донести в доступній формі для них інформацію, або це особливості самого учня? Не можна негативною оцінкою прикривати його незнання і своє небажання працювати з окремими учнями.

Завдання 5.

На закінчення засідання професійної студії я пропоную вам оцінити свій настрій використовуючи запропоновані вам варіанти відповідей.

Візьміть кольорові фішки та покладіть їх до відповідного сектору .

Сектор 1- зображення сонечка.

Сектор 2- зображення хмарки через яку пробивається світло сонця.

Сектор 3- зображення дощової хмари.

Дати оцінку емоційного ставлення колег до проведеного заняття . Рекомендувати відповідні вправи для визначення емоційного стану дітей в учнівських колективах школи.

Професійна студія

Заняття з елементами тренінгу на тему

" Режисура шкільного спілкування".

Обладнання:

набір карток із запитаннями до педагогів;

кольорові картки для визначення емоційного ставлення педагогів;

два м'яча різного кольору;

набір карток із зображенням дітей;

набір схем "Вплив педагога на дитину", "Емоції в стосунках дорослого та дитини.";

дошка, крейда, магнітофон та записи інструментальної музики.

Примітка: при підготовці до студії використовуються результати соціально-педагогічних та психолого - педагогічних досліджень серед учнів школи.

Завдання 1. "Вивчення емоційного стану педагогів школи."

За допомогою кольорових карток дати відповіді на поставлені запитання. Червона картка-негативне ставлення, жовта картка-позитивне ставлення. Результати занести до таблиці, яка зображена на дошці.

Аналізуючи результати в словесній формі, необхідно визначити та фіксувати увагу на подібності труднощів педагогів і учнів - утома, нестача часу, перевантаження.

Запитання

Жовта (позитивне ставлення)

Червона (негативне ставлення)

Для мене цей семестр був…

Для моїх учнів цей семестр був…

Протягом семестру мій настрій переважно був…

   

Емоційний стан педагога----Емоційний стан учня--- Формування взаємин у системі "Вчитель-Учень".

На дошці закріпити схему

2. Педагогіка співробітництва.

Сучасна школа все частіше нагадує про необхідність використання у навчально-виховному процесі принципів толерантної педагогіки. І якщо гуманістична педагогіка своєю метою визнає становлення особистості духовно багатої, активної, здатної до творчої реалізації, а тактикою обирає особистісно орієнтовану взаємодію , тоді педагогічний процес неможливо оцінювати за показниками лише успішності учнів (навіть при 12-бальній системі оцінювання).Тому що, по-перше, успішність не охоплює всіх сторін педагогічного процесу, вона фіксує лише проміжні або кінцеві результати , а, по-друге, успішність може бути досягнута і при авторитарній системі.

Від процесу взаємодії дитини і дорослого народжуються стосунки, новою якістю яких є педагогіка співпраці, саме вона дає реальну можливість виконати головне завдання в змісті освіти – навчає дитину будувати стосунки з іншими людьми .

Щоб проаналізувати освітнє середовище нашого навчального закладу давайте проведемо невелике дослідження.

3. Діагностична Гра "Ятак думаю…" Провести в ігровій формі діагностичне опитування педагогів, з метою вивчення виховного середовища освітнього закладу. Застосувати методику векторного моделювання. Використовуючи кольорові картки для відповіді на запитання.

На дошці креслимо систему координат для векторного моделювання освітнього середовища. Поряд таблицю для занесення результатів анкетування педагогів.

Запитання "На мою думку…"

А-червоний

Воля

Б- жовтий

Залежність

Вектор "Воля-Залежність"

1.На першому місті завжди повинні стояти інтереси:

А) особисті

Б) суспільні (групові)

2. В процесі взаємодії вчителя та учня, хто до кого повинен пристосовуватись?

А) вчитель до учня

Б) учень до вчителя

3. Освітній заклад повинен застосовувати форми виховання :

А) індивідуальні;

Б) колективні(групові)

   

2. Вектор"Активність-Пасивність"

Червоний

Активність

Жовтий

Пасивність

Систему покарань необхідно практикувати :

А) Да

Б) Ні

2. Мені подобаються різного виду ініціативи з боку дітей

А)Да

Б)Ні

3. Стимулюю та допомагаю учням втілювати їхні творчі задуми

А)Да

Б)Ні

   

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: