Сторінка
10

Розробка мультимедійного навчального комплексу з дисципліни "Теорія кольору"

Тоді, Асон ~ 0.

Зайшовши всі надходження від різних джерел тепла можемо знайти сумарні тепловиділення:

∑Атепловиділень = Аоб + Алюдей + Алн +Асон (4.6)

∑Атепловиділень = 900+417+450= 1767,0 Вт.

Знаходимо тепловтрати через світові отвори, Вт:

Аот = (ко»×So + кф»×Sф) ×(t1-t2) (4.7)

де ко» , кф» – відповідно коефіцієнти теплопередачі віконних отворів та ліхтарів, (Вт/ м2 ×К);

t1, t2 – відповідно температури , при яких повітря видаляється і потрапляє в приміщення, приймаємо за 3 К.

Аот = (2,4 ×2,67 + 1 ×5,82) ×3 = (6,4 + 5,82) ×3 = 120,8 Вт.

Сума тепловтрат складається з сум витрат тепла:

∑Атепловитрат = Аорг +Аот , (4.8)

де – тепловтрати через огорожу, в нашому випадку тепловтратами можемо знехтувати, так як відділ кадрів знаходиться у будівлі.

∑Атепловитрат = 120,8 Вт.

Знайшовши сумарні тепловиділення і сумарні тепловтрати можемо знайти кількість збитковості тепла:

Азбит = ∑Атепловиділень - ∑Атепловитрат, (4.9)

Азбит =1768,7 - 120,8 = 1646,2 Вт.

Знаходимо кількість повітря необхідне для боротьби з збитковим теплом, м3/год.:

, (4.10)

,

де с – питома теплоємність повітря, дорівнює 1000 Дж/(кг ×К);

γ – питома вага повітря при відповідній температурі приміщення кг/ м3;

t =20-30 0С, γ= 1,08 кг/ м3;

t1, t2 – відповідно температури , при яких повітря видаляється і потрапляє в приміщення, приймаємо за 3 К.

Для вибору типа вентиляції необхідно визначити кратність повітреобміна в приміщені, яку визначаємо за формулою:

де n – кратність повітрообміну, Qсум – кількість повітря, яке потрібно видаляти з приміщення для забезпечення нормованих значень параметрів мікроклімату, м3 /год;

V – об’єм приміщення, м3 .

(4.12)

Після проведених розрахунків можемо зробити висновок, що треба вибрати механічний тип вентиляції, так як n=52,31. Таким чином, для підтримки мікроклімату та чистоти повітря в приміщенні необхідна механічна вентиляція, тому що n > 30.

Параметри, які характеризують санітарно-гігієнічні умови праці в приміщенні відділу підприємства, наведені в табл. 4.1.

Таблиця 4.1 Параметри санітарно-гігієнічного стана праці в приміщенні відділ до друкарської підготовки ТОВ «Ватерпас Препрес»

Параметр

Фактичне значення

Норматив по

ГОСТ 12.1.00588

і іншим державним нормативам

Відповідність фактичного значення державному нормативу

Рівень шуму, дБА

40-55

50-65

Відповідає

Освітленість, лк

310

300-400

Відповідає

Температура повітря в холодний період, °С

20-22

22-24

Відповідає

Відносна вологість, %

40-60

40-60

Відповідає

Швидкість повітря, м/с

0,1

0,1

Відповідає

Дане приміщення у відповідності з електробезпечністю можна віднести до класу «без підвищеної небезпеки». Влаштування електропроводки відповідає правилам ПУЕ. Всього у кабінеті знаходиться 7 розеток, які розташовані біля кожного робочого столу та біля комп’ютеру чотири. Вони розміщені на висоті 0,7м від підлоги, що відповідає нормативу. Всі розетки працюють під напругою 220 В.

У кімнаті розташовано 2 комп’ютери та 1 лазерний принтер фірми «HEWLETT PACKARD», які працюють під напругою 220 В. Обладнання досить нове, тому працює майже безшумно. У комп’ютер влаштована захисна поверхня, що значно зменшує електромагнітне вилучення для працівників.

Що стосується проміжків між столами, то їх відстань дещо не відповідає нормативам. Між робочими місцями є проміжок у 0,7м, у той час коли відповідно нормативу необхідно не менше 1 метру. Керівництво має переглянути план розташування меблів в відділі та переставити меблі, щоб привести приміщення до стандарту.

На підприємстві ТОВ «Ватерпас Препрес» при прийнятті на роботу проводяться вступний та первинний інструктажі із записом у відповідному журналі.

За час проходження практики, травматизму не було.

Категорію пожежної небезпеки приміщення, що розглядається можна віднести до категорії В, оскільки в ньому присутні горючі матеріали. В організації проводиться періодично пожежна профілактика при експлуатації електроприладів.

також у приміщенні є 2 вогнегасники типу ВВ-3, якими можна користуватися для гасіння електроприладів під напругою. У приміщенні де присутні горючі матеріали та електроприлади це є перевагою;

на поверсі також є 2 пожежних крани діаметром 77мм; вода з яких має 3 властивості гасіння вогню: охолоджує зону горіння, розводить горючі речовини, ізолює горючі речовини від зони пожежі, але вода неприродна для гасіння електроустановок, які знаходяться під напругою;

на стінах у приміщенні розташовані 2 схеми евакуації, по одній з кожної сторони коридору;

4) для захисту людей існує два виходи під час евакуації з будівлі, ширина яких 1,2м. Розташовані один від одного у 10 метрах навпроти.

Приміщення обладнано засобами пожежної сигналізації, інформацією з номером телефону пожежної безпеки, яка спрацьовує на густий дим, призначена для виявлення пожеж та інформування служби пожежної охорони про час та місце виникнення пожежі.

Для ліквідування пожеж у начальній стадії використовуються первинні засоби пожежогасіння: внутрішні пожежні крани, вогнегасники, ручний пожежний інструмент та пожежний інвентар.

При аналізі пожежної безпеки в відділі кадрів пожежа може виникнути в результаті короткого замикання проводки, тому що у відділі є безліч електроприладів, зокрема комп'ютери. Для запобігання пожежі необхідно уникати прямого впливу зовнішніх факторів на електричні прилади, дотримувати інструкції з їх використання, не допускати перебування легкозаймистих предметів у безпосередній близькості від розеток.

На той випадок, якщо все-таки пожежа спалахнула у даній будівлі є наступні засоби тушіння пожежі та захисту людей: у приміщенні на стелі встановлена автоматична пожежна сигналізація, яка спрацьовує на густий дим, призначена для виявлення пожеж та інформування служби пожежної охорони про час та місце виникнення пожежі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: