Сторінка
11

Розробка мультимедійного навчального комплексу з дисципліни "Теорія кольору"

Для запобігання впливу на людей небезпечних чинників пожежі передбачена можливість швидкої евакуації людей з відділу через евакуаційний вихід, зображений на схемі евакуації (рис. 5.1), і є самим безпечним варіантом евакуації службовців з відділу.

Рис. 5.1. Схема евакуації на ТОВ «Ватерпас-препрес»

На основі проведеного аналізу санітарно-гігієнічних умов праці, техніки безпеки та пожежної профілактики, можемо зробити висновок, що відділ ДДП на ВАТ «Ватерпас Препресс» практично в усьому відповідає нормам, але є деякі недоліки.

До переваг можна віднести:

тепло у приміщенні. У холодну пору року досить тепло (+20 +30), тому що двох батареї вистачає для нормального обігрівання приміщення;

також у приміщенні є 2 вогнегасники типу ВВ-3, якими можна користуватися для гасіння електроприладів під напругою. У приміщенні де присутні горючі матеріали та електроприлади це є перевагою.

встановлена автоматична пожежна сигналізація, яка спрацьовує на густий дим;

на поверсі також є 2 пожежних крани діаметром 77мм; вода з яких має 3 властивості гасіння вогню: охолоджує зону горіння, розводить горючі речовини, ізолює горючі речовини від зони пожежі, але вода неприродна для гасіння електроустановок, які знаходяться під напругою;

на стінах у приміщенні розташовані 2 схеми евакуації, по одній з кожної сторони коридору;

для захисту людей існує два виходи під час евакуації з будівлі, ширина яких 1,2м. Розташовані один від одного у 10 метрах навпроти.

Недоліки:

у приміщенні недостатньо попадає природного освітлення, що не відповідає нормі (0,13);

вентиляція приміщення також не відповідає нормам.

Рекомендації:

для відповідності освітлення нормативним параметрам, необхідно встановити додаткові настільні лампи;

для підтримки мікроклімату та чистоти повітря в приміщенні необхідна механічна вентиляція.

Розрахунок точки беззбитковості

Важливим завданням контролінгу (управлінського обліку) є калькуляція ціни, планування прибутку підприємства та асортименту продукції. Дійовим інструментом виконання цього завдання є розрахунок точки беззбитковості та необхідної суми покриття. Цей метод контролінгу зводиться до визначення мінімального обсягу реалізації продукції (за стабільних умовно постійних витрат), за якого підприємство може, з одного боку, забезпечити беззбиткову операційну діяльність у плановому періоді, з іншого – створити умови для самофінансування підприємства.

Складовим елементом аналізу точки беззбитковості є розрахунок суми покриття (маржинального прибутку). Маржинальний прибуток – це показник, який характеризує частину виручки, що спрямовується на заміщення умовно постійних витрат і формування прибутку від реалізації. Розрізняють одноступінчастий (спрощений) та багатоступінчастий розрахунок суми покриття. За спрощеною схемою сума покриття дорівнює різниці між виручкою від реалізації продукції та умовно змінними витратами

Аналіз беззбитковості ґрунтується на ряді припущень:

по-перше, витрати можна поділити на постійні та змінні. Змішані витрати (до них найчастіше належать витрати на електроенергію, транспорт, утримання та експлуатацію обладнання) підлягають диференціації на постійну та змінну частини;

по-друге, залежність між обсягом реалізованої продукції та змінними витратами – лінійна;

по-третє, залишається незмінним асортимент виробів;

по-четверте, обсяг виробництва та обсяг реалізації в прогнозованому періоді однакові.

Дані припущення відповідають умовам масового виробництва з досить нетривалим виробничим циклом, що дає можливість широко застосовувати аналіз беззбитковості на таких підприємствах. Основною складовою аналізу беззбитковості є визначення «точки беззбитковості» («порогу рентабельності», «мертвої точки»). Точка беззбитковості – це такий обсяг реалізації, за якого виручка покриває всі витрати підприємства, пов’язані з виробництвом і реалізацією продукції. При розрахунку точки беззбитковості треба враховувати, що в моделі лінійної залежності точка беззбитковості може бути одна, тоді як на практиці функція витрат носить нелінійний характер і може перетинати лінію обсягів виробництва в кількох місцях. Тому аналіз повинен точно окреслювати межі зростання обсягів виробництва, коли припущення лінійного характеру залежності виправдані виробничими умовами. Точка беззбитковості характеризує обсяг реалізації продукції за якого прибуток підприємства дорівнює нулю, тобто виручка від реалізації продукції відповідає валовим затратам на її виробництво та реалізацію. Точку беззбитковості називають також точкою «порогового» прибутку чи точкою рівноваги. Розглядуваний метод побудований на тезі, що із збільшенням обсягів реалізації величина умовно постійних витрат на одиницю продукції зменшується.

Розрахунок переліку витрат підприємства ТОВ «Ватерпас Препрес» за місяць наведений у табл. 5.1.

Таблиця 5.1 Перелік витрат підприємства ТОВ «Ватерпас Препрес»

Показник

Величина

1

2

Заробітна плата

Працюючих

3*2 200=6 600

Нарахування на з/п

1*450=450

Всього

9 050

Офісні витрати

Оренда приміщення під офіс

1 500

Комунальні послуги: електроенергія, вода,

опалення

400  

Таблиця

1

2

Витрати на офіс

350

Канц. товари

600

Телефон/Факс + Інтернет

500

Офісне встаткування

25000 (комп)+2500(мфу)+150(тел)=27650

Офісні меблі

9000 (стіл)+1000 (стільці)+50 (вішалка) = 9 050

Прибирання приміщення

100

Всього

40 150

Маркетинг і піар

Online ЗМІ

500

Offline ЗМІ

1200

Всього

1700

Відрядження

Транспорт

700

Витрати

1 210

Всього

1 910

Розвиток персоналу

1 550

Амортизація

7663,9

Всього

55489

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: