Сторінка
17

Розробка мультимедійного навчального комплексу з дисципліни "Теорія кольору"

відеоінформація або анімації повинні супроводжувати розділи, які важко зрозуміти в звичайному викладі. У цьому випадку витрати часу для користувачів в п'ять-десять разів менше в порівнянні з традиційним підручником. Деякі явища взагалі неможливо описати людині, ніколи їх не видав (водоспад, вогонь і т.д.). Відео кліпи дозволяють змінювати масштаб часу і демонструвати явища в прискореної, повільний або вибіркової зйомці;

наявність аудіо інформації, яка в багатьох випадках є основною і часом незамінною змістовною частиною підручника.

Технологій розробки мультимедійного електронного навчального комплексу (МЕНК)

Існує безліч прикладів використання мультимедійних НМК у навчальному процесі. Створення інтерактивних мультимедійних електронних підручників часто вимагає від розробників навичок програмування чи використання спеціалізованих пакетів програм для роботи з мультимедіа, а також великих витрат часу.

У той же час існує зручні і простий засіб для створення мультимедійного змісту електронних навчально-методичних комплексів з дисциплін пов'язаних з викладанням комп'ютерних технологій (інформатика, нові інформаційні технології, програмне забезпечення персонального комп'ютера та ін.) – програми, що здійснюють відео захоплення (захоплення та збереження у цифровому вигляді окремих відеокадрів). Подібні програмні засоби не вимагають від розробника НМК спеціальної підготовки. Технологія роботи з такими програмами дуже проста.

Ці програми дозволяють записувати дії, що відбуваються на екрані комп'ютера у відеоролик, при цьому за допомогою мікрофона можна записувати коментарі до того, що відбувається на екрані. Як правило, такі програми дозволяють вибирати розмір зони захоплення (екран, вікно, фіксована область) і зберігати отриманий відеоролик в «стислому» форматі. Отримані мультимедійний матеріал можна використовувати для навчання технології роботи з різними програмними засобами. Причому можна створювати як короткі відеоролики, що ілюструють виконання, якоїсь конкретної операції, так і повноцінні навчальні відеофільми (відеопрезентації), знайомлять учня з тим чи іншим програмним продуктом.

Існує досить багато програм: AutoRun Pro Enterprise, Camtasia Studio, HyperCam, VirtualDub, VideoCAP та ін Вони можуть різнитися як інтерфейсом, так і функціональними можливостями. Для створення мультимедійного матеріалу НМК, призначених для дистанційного навчання студентів дисциплін, пов'язаних з вивченням, тих чи інших програмних засобів, мною використовується програма AutoRun Pro Enterprise.

AutoRun Pro Enterprise – є мультимедійним презентаційним інструментом, який поєднує веб-сайти, файли PDF, PowerPoint презентації, відео, слайд-шоу або привабливі CD / DVD презентації (рис. 1).

Рис. 1. Робоча область AutoRun Pro Enterprise

Першим етапом створення мультимедійної оболонки є розробка його макета.

Під макетом оболонки розуміють ескіз сторінок з містяться на них структурними елементами (рис. 2):

головна сторінка;

лекції;

методичка;

список статей;

вихід.

Рис. 2. Макет оболонки

На основі розробленого прототипу макета мультимедійного комплексу за допомогою програми AutoRun Pro Enterprise був створений шаблон головної сторінки (рис. 2) і шаблон для допоміжних сторінок.

Структурні елементи шаблонів всіх сторінок, включаючи головну, передбачалося залишати незмінними, з обов'язковим включенням у кожну сторінку і розташуванням на одному і тому ж місці. Тобто змінюються елементиз основним текстом.

На кожній сторінці мультимедійного підручника розташовані наступні структурні елементи:

1) назва проекту;

2) навігація меню.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: