Сторінка
9
Назвіть чисельник і знаменник кожного дробі.
- Запишіть у вигляді звичайного дробі:
а) три шостих;
б) одна третина;
в) половина;
г) три чверті;
д) сім десятих;
е) одинадцять сотих;
ж) одинадцять сорок восьмих.
- Прочитайте дробі , , , , , , , , , , . Назвіть чисельник і знаменник.
- Яка із крапок лежить лівіше на координатному промені:
а) А ( ) або В ( ); б) А ( ) або В ( ) ?
- чи вірно, що:
а) менше , б) більше ?
- Виконаєте дії:
а) + ; б) + ; в) + ; г) + ; д) х - ; е) - ;
ж) - ; з) -
- Вирішите рівняння: а) х - = ; б) - в = ; в) z + = ;
г) + p = .
Корисними були вправи на запис у вигляді неправильного дробі числа:
- Напишіть всі неправильні дроби із чисельником 5.
- При яких значеннях буде неправильним дробом?
- Запишіть п'ять дробів, у яких чисельник в 3 рази більше знаменника.
- Знайдіть всі значення х, при яких дріб буде неправильною?
- Назвіть 3 неправильні дроби, знаменник яких більше, ніж 200.
Для себе ми винесли чимало корисного в плані організації й проведенні практичного дослідження введення й формування математичного поняття дробі на уроках математики. Таким чином, відзначаючи ефективність проведених уроків, ми прийшли до наступних результатів: підвищення активності й зацікавленості дітей на уроках математики, поліпшення успішності і якості робіт з математики.
Після проведення формуючого експерименту ми провели контрольний експеримент, метою якого було з'ясування ефективності використання практичного дослідження введення й формування математичного поняття дробі на уроках математики в 5 класах. Для цього ми провели аналогічну роботу тієї, котра проводилася на етапі експерименту, що констатує.
Як контрольний експеримент ми провели тестування по запропонованих діагностичних тестах Т.Д. Гончарової «Навчання на основі технології повного засвоєння». Тести включали завдання на визначення поняття частки числа за допомогою штрихування, визначення поняття звичайних дробів, правильних і неправильних дробів, засвоєння способів знаходження дробі від числа й числа по його дроби, знання формул додавання й вирахування дробів з однаковими знаменниками.
За підсумками експерименту було проведене зіставлення даних експерименту, що показують, що число учнів, що впоралися із завданням і допустили 1-2 помилки, на контрольному етапі збільшилося. На основі отриманих даних робимо висновок про те, що завдання на формуючому етапі були посильні основному й просунутому рівню учнів, тому відбувся перехід з основного рівня в просунутий.
При зіставленні результатів ми відзначили значний ріст числа учнів в експериментальному 5 «А» класі, що впоралися із завданнями. Поліпшенню успішності і якості робіт учнів в експериментальному класі сприяли проведені розроблені уроки з використанням завдань творчого характеру.
При зіставленні контрольного експерименту, проведеного в контрольному 5 «Б» класі, у якому уроки були розроблені й проведені на основі звичайної методики, ми прийшли до такого висновку, що ріст числа учнів, що впоралися із завданнями, відбувся, але на відміну від експериментального класу, виявився незначним.
Зіставивши результати що констатує й контрольного експерименту, ми відзначили підвищення активності й зацікавленості учнів, поліпшення якості робіт і успішності дітей в 5 класах. Це є практичним підтвердженням висунутої нами гіпотези.
1. В експерименті брали участь учні 5 «А» класу в кількості 14 чоловік і учні паралельного 5 «Б» класу в кількості 14 чоловік.
2. На цьому етапі експерименту, що констатує, нашою метою є з'ясування вихідного стану проведення уроків математики в 5 класах.
3. На етапі формуючого експерименту нашою метою є проведення практичного дослідження введення й формування математичного поняття дробі на уроках математики в 5 класах.
4. На етапі контрольного експерименту нашою метою є з'ясування ефективності використання практичного дослідження введення інформування математичного поняття дробі на уроках математики в 5 класах.
5. Зіставивши результати експерименту, ми відзначимо підвищення активності й зацікавленості учнів, поліпшення якості робіт і успішності дітей в 5 класах. Це є практичним підтвердженням висунутої нами гіпотези.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами інформаційних технологій
Технологія використання підручників на уроках у початковій школі
Теоретичні основи вивчення дослідницьких здібностей дітей старшого шкільного віку
Становлення релігійного виховання у школи європейських країн
Діяльність дошкільника