Сторінка
14
Вправа розвиває просторово-відтворюючі уяву, дискурсивну мову, вольові процеси, здатність бути переконливими і настирними у відстоюванні своєї точки зору.
Гра «виключи зайве поняття». Запропонувати дітям розглянути картки із зображенням 4 предметів на кожній і сказати, який з предметів зайвий, пояснити, чому вони так вважають.
На подальших заняттях запропонувати словесні варіанти цього завдання: спочатку прості, а потім складні. В завершенні запропонувати дітям придумати аналогічні завдання один для одного.
Вправа розвиває аналітико-синтетичну діяльність мозку, функцію узагальнення, дискурсивну мову.
Гра піктограма (лист у вигляді малюнка).
Запропонувати дітям послухати слова і словосполучення і запам'ятати їх: розум, здоров'я, веселе свято, перемога, важка робота, любов, розлука, мороз і т.д. Щоб це було легше зробити, дозвольте до кожного слова виконати простий малюнок, який потім допоможе пригадати це слово (буквами і цифрами користуватися не можна. Малюнок може бути реалістичним, символічним, схематичним). Коли замальовані всі слова і словосполучення, діти по порядку згадують кожне з них, пояснюють, чому до цього слова виконали саме такий малюнок, а якщо допущена помилка, то аналізують, чому малюнок не відобразив найістотніше в понятті, мав зайві деталі або був дуже символічний, що ускладнило запам'ятовування слова.
Вперше можна запропонувати 5-6 понять, а на подальших заняттях поступово збільшувати їх кількість.
Піктограми розвивають абстрактне мислення, зв'язну мову, опосередковане запам'ятовування.