Сторінка
13

Формування мотиваційної готовності дітей до школи

Я весь день ловлю жучків

Уплітаю черв'ячків.

В теплий край не відлітаю

Тут, під дахом мешкаю.

ЧИК- цвірінь! Не бійся!

Я бувалий.

Педагог ставить на стіл іграшкового горобця. Звичайно, це горобець. Зараз разом з ним перевіримо, як ви розклали кольорові фігури. Хто виконав завдання правильно, бере «уламок» картинки з свого стаканчика. Ці «осколки» - частинки чарівної сили, яка допоможе врятувати Ваню.

Разом з горобцем ми вийшли на поляну. Він хоче, щоб ви записали його пісеньку на своїх листах . Записати пісеньку можна, використовуючи наступні умовні позначення:

Коротке слово «Чик»- риска в одну клітинку, слово подовше «Чирик»- риска в дві клітинки. Між словами- рисками - відстань в одну клітинку.

Отже, слухайте пісеньку і записуйте її за допомогою рисок:

«Чик- цвірінь – чик – чик

Чик –чирик – чик – цвірінь

Чик – чик – цвірінь – чик – чик».

(Діти виконують завдання. Педагог показує на своєму листі правильно записану пісеньку).

Поки ми записували пісеньку, пустунка Шишимора забралася в дупло до білки і розкидала всі горішки, припасені на зиму. Давайте допоможемо білці зібрати горішки. «пострибайте» фломастером по «горішках», намальованих на ваших листах, не пропускаючи жодного і торкаючись їх тільки один раз – неначе курочка клює зернятка.

Ось ми і дісталися до воріт, де стоїть Варта. Вам потрібно перетворити їх на своїх помічників, звільнивши від чар їх портрети. Для цього пригадаєте, з яких овочів, фруктів, ягід і інших рослин вони складені. Напишіть в два стовпчики перші букви назв рослин на своєму листі.

Хто звільнив від чар Вартових, бере по одному «уламку» за портрет.

Щоб відімкнути Ворота, треба підібрати ключ до замка. (Виставляю на набірному полотні картку із зображенням ключів. Потрібний нам ключ недомальований. На які два ключі повинен бути схожий цей ключ? Закрийте очі і покажіть на пальцях їх номера. Пам'ятайте, що зараз не можна розмовляти і розплющувати очі. Будь-який звук може привернути Шишимору, яка перешкодить вам.

Той, хто вгадав, що ключ схожий на четвертий і восьмий, бере «уламок». Ми пройшли через ворота і побачили Ваню. Але Шишимора ще не повернула йому здатність відрізняти їстівні гриби від неїстівних. Вона приготувала для вас саме останнє завдання-випробування: підібрати слова, відповідні по значенню до даних слів. За кожну правильну відповідь ви берете «уламочок» картинки.

Коза-капуста, білка-

День-обід, вечір-

Молоко-масло, м’ясо-

Літак-аеропорт, корабель-

Чай-печиво, суп-

Магазин-продавець, лікарня-

Риба-річка, птах-

Палець-каблучка, вухо-

Тепер всі разом зберіть картинку з «осколків», і ви звільните від чар Ваню: він знову зможе відрізняти їстівні гриби від неїстівних.

Заняття «космічна подорож»

Матеріал: іграшка Каркуша, картки з намальованими інопланетянами, на кожну дитину – ракета, вирізана з кольорового картону завдовжки близько 35 см. з дев'ятьма намальованими віконцями-квадратами 9х9 див., розташованими в три ряди, і цифрою, відповідною порядковому номеру одного з днів тижня; простий олівець, шість квадратів, вирізаних з картону (9х9 див., один з них розлініяний в клітку), надувні кульки.

Хід заняття.

Педагог. Сьогодні ми відправимося в космічну подорож на ракетах. Кожний з вас – капітан свого космічного корабля. В подорожі вам допомагатиме Каркуша, познайомтеся з нею (виставляю іграшку). Капітанам треба бути дуже кмітливими і уважними. Ми з Каркушей зараз перевіримо, наскільки ви уважні за допомогою загадок-обманок.

На заборі уранці

Кукурікав (півень)

Взимку в барлозі бачить сон кошлатий (ведмідь).

В теплій калюжці своїй голосно квакав (жабеня).

З пальми вниз, на пальму знову вправно стрибає (мавпа).

Молодці, всі капітани були уважні. Четверо з ваших пасажирів – жителі інших планет. Вони вам невідомі (виставляю на набірне полотно картку. Намалюйте бракуючого інопланетянина на квадраті з картону і помістіть його в правий кут верхнього ряду віконець ракети.

Другого пасажира ви взнаєте, якщо здогадаєтеся, яка фігура повинна бути намальована наступною (виставляю на набірне полотно картку. Намалюйте цю фігуру в квадраті з картону і помістіть в ракеті: в лівому кутку середнього ряду.

Третього пасажира вам потрібно намалювати на картонному квадраті в клітинку (виставляю на набірне полотно картку. Цифри на картках відповідають кількості кліток, які потрібно обвести, стрілки указують напрям руху олівця. Починайте з будь-якої клітки. Помістіть портрет інопланетян, що вийшов, в правий кут нижнього ряду вікон ракети.

Ще один пасажир – теж інопланетянин. Знайдіть, кого не вистачає в нижньому ряду на картці (виставляю на набірному полотні картку, і ви взнаєте, як виглядає цей інопланетянин. Намалюйте його на картонному квадраті і помістіть у верхньому лівому віконці ракети.

Ще раз перевіримо фізичну готовність до польоту командирів кораблів. Стисніть повий рукою ліве плече. Голову поверніть наліво і подивіться назад через плече. З силою розведіть плечі. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання, видих. А зараз повторите те ж саме, стискаючи лівою рукою праве плече. Молодці, ви готові до польоту.

Але не зовсім готовий до польоту наш комп'ютер. Залишилося лише перевірити, чи приєднаний важливий дріт №5, який ви бачите на схемі до клавіші (виставляю картку). Дроти не можна чіпати руками. Очима потрібно прослідити весь шлях дроту і взнати, з якою цифрою він з'єднується. Напишіть її на картонному квадраті і помістіть в будь-яке вільне віконце ракети.

У вас залишилися вільні віконця. Намалюйте там будь-які геометричні фігури. Як називаються ці фігури? В яких вікнах ракети ви їх намалювали?

Тепер все готово до польоту! Кожна ракета летить в певний день тижня. Подивіться на цифру на вашій ракеті і скажіть, хто в який день тижня летить. Якщо ви називаєте день вірно- одержуєте додатковий запас кисню. (Після виконання завдання роздаємо дітям повітряні кульки).

Гра «місто». Розглянути з дітьми схематичну карту «Міста», з розгалуженою мережею доріг, в кінці кожної – будиночок, на всіх поворотах – вліво, управо, вгору, вниз – зображення дерева, ялинки, ромашки, грибка і т.п. Пояснити: уявіть, що новий друг запросив когось з вас в гості, а щоб було легко знайти будинок, в якому він живе, запропонував картку-схему, по якій легко це зробити (показати, як по картці-схемі знайти потрібний будиночок на карті «Міста»). Запропонувати кожній дитині по 2-3 різним карткам-схемам відшукати відповідні будиночки на великій карті.

На першому занятті дозволяється користуватися супроводжуючим жестом, на другому – словами, на третьому – завдання виконується в думці, дитина знайомить всіх тільки з результатом пошуку: ось цей будиночок. На четвертому занятті запропонувати дітям самостійно підготувати картки-схеми для пошуку будиночків на карті міста їх товаришами.

Гра розвиває модельно-схематичне мислення, увагу, вольові якості.

Гра «уяви, що вийде». Показати дітям картку, у верхньому правому кутку якій намальована серветка, складена вчетверо, і на якій (вже в складеному варіанті) зроблено фігурні (трикутні, круглі, напівкруглі, ромбоподібні) один або два вирізи. Діти повинні уявити, як виглядатиме серветка, якщо її розвернути, і показати на одну з п'яти готових відповідей, зображених на картці. Пояснити свій вибір. Потім виконати завдання практично (використовуючи папір і ножиці) і переконатися в правильності виконання завдання одним з граючих.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: