Сторінка
13

Модель організації проектної роботи з теми "Man and Nature"

З даної таблиці видно, що учасники кожної з робочих груп однаково успішно справилися з поставленим завданням, виявили активність і грамотність у виборі методів дослідження, показали глибокі знання з досліджуваної теми також знання з інших предметних областей, застосовували груповий підхід до прийняття рішень і виявили самостійність і аргументованість власних суджень з теми.

III. Проведення підсумкового зрізу

Для порівняння результатів знань і умінь у групі Е и К на завершальному етапі був проведений підсумковий зріз по темах “Man and Nature. The Gerund, Conditional Sentences.” Підсумковий зріз містив у собі ряд завдань, аналогічних завданням діагностичного зрізу.

Зміст зрізу:

a). Cross an odd word in each line:

Forms of pollution

Air pollution; water pollution; ozone holes; nuclear pollution

Cause

Hairsprays, factories, harm sealife, cars

Consequences

Hunting, acid rains, deceases, the destruction of the healthy biological habitant

Possible solutions

Responsible attitude, public transport, food contamination, boycotting pollutants

b). Imagine that:

there are no factories in the world;

we can use bicycles only;

people have cut up all the forests;

you are President.

Write sentences using Conditionals (II), answering: “What would be in those cases?”

E.g. If I were a President I would punish all the pollutants by fines and imprisonment.

Результати діагностичного і підсумкового зрізів представлені в порівняльній таблиці:

Група

Діагностичний зріз

Підсумковий зріз

Експериментальна

Високий рівень 20%

Достат. Рівень 30%

Середній рівень 50%

Високий рівень 40%

Достат. рівень 40%

Середній рівень 20%

Контрольна

Високий рівень 25%

Достат. Рівень 15,5%

Середній рівень 59,5%

Високий рівень 25%

Достат. Рівень 25%

Середній рівень 50%

Підсумковий зріз показав, що в обох групах були досягнуті позитивні результати після вивчення обраної теми. Однак за результатами порівняльного аналізу рівень знань і умінь в експериментальній групі після проведення проектної роботи значно підвищився.

В цілому можна вважати, що робота по підготовці, проведенню і захистові проекту по темі “Man and Nature”” у групі Е пройшла успішно. учні додержували дисципліни, легко включалися в роботу і без особливих труднощів виконували завдання проекту. Це сприяло більшої концентрації уваги учнів , активізації їх мовної, розумової діяльності Однак робота над проектом містила і деякі труднощі, зокрема наявність мовних помилок при викладі додатково знайденої ними інформації. У групі Е2 деякі учні не змогли написати твір, проте вони взяли активну участь у складанні фотоколажу.

Таким чином, можна зробити висновок, що по більшості показників проектна методика є ефективною інноваційною технологією, що забезпечує:

значне підвищення рівня володіння мовним матеріалом і говорінням як одним з видів мовленнєвої діяльності;

підвищення рівня внутрішньої мотивації учнів;

підвищення рівня самостійності учнів, рівня згуртованості колективу;

підвищення загального інтелектуального рівня розвиткуучнів.

Проектна робота, проведена за темою “Man and Nature” в. санаторній школі – інтернат № 11 з учнями 8 класу сприяла міцному закріпленню мовної бази, збагаченню словникового запасу, розвитку комунікативних умінь і міжкультурної компетенції в цілому. У процесі проектування учні підійшли до усвідомлення важливості даної проблеми, а також до усвідомлення своєї ролі в рішенні проблеми захисту навколишнього середовища.

У рамках даного дослідження було проведено аналіз науково-методичної літератури по проблемі з метою визначення теоретичних основ використання проектної методики на старшому ступені навчання і створення моделі організації проектної роботи.

У процесі роботи було встановлено, що проектна методика, будучи інноваційною педагогічною технологією, співвідноситься з основними завданнями сучасної освіти. У рамках даного дипломного дослідження була почата спроба ретроспективного аналізу методу проектів як засобу навчання, у ході якого було вивчено багатий досвід його використання в контексті різного часу і місця проведення, що сприяло розширенню нашого ставлення до даної педагогічної технологіі.

У ході дослідження було встановлено, що в даний час метод проектів знаходить усе більше застосування в навчанні іноземної мови. Це обумовлено такими характерними рисами проектної методики, як орієнтація на самостійну дослідницьку діяльність учнів, міждисциплінарний характер, спрямованість на реалізацію особистісного і творчого потенціалу учнів. Також метод проектів, будучи засобом рішення дидактичних задач освіти, спрямований на одержання конкретного результату, характеризується використанням широкого спектра умінь і навичок, що в підсумку сприяє й емоційному розвиткуучнів.

Дана модель була апробована в практичному дослідженні, яке проводилося зі студентами 3 курсу украінського факультету в рамках вивчення теми “Man and Nature”. Проведене практичне дослідження показало, що в цілому проектна методика є ефективною інноваційною технологією, що значно підвищує рівень володіння мовленнєвим матеріалом, внутрішню мотивацію учнів, рівень самостійності і ступень згуртованості колективу, а також забезпечує загальний інтелектуальний розвиток учнів.

Серед негативних результатів дослідження можна виділити недостатній рівень мовленнєвої підготовки учнів (мовні складності, недостатня сформованість опорних мовних умінь і навичок і т.і.); відсутність у деяких учнівів самостійної творчої праці, недостатня здатність до самостійного критичного мислення, самоорганізації і самонавчання.

Організація проектної роботи вимагає подальшого дослідження як у теоретичному, так і в практичному плані її використання в навчальному процесі з метою пошуку раціональних способів усунення існуючих труднощів.

У даній роботі представлена спроба показати і представити доказу ефективності проектної методики. Проведене нами теоретичне і практичне дослідження дало визначені результати і намітило перспективи подальшого рішення практичних задач при навчанні англійської мови на старшому ступені з використа

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: