Сторінка
17
· Підготовчу роботу, в ході якої визначають цілі, завдання та методи організації підприємства;
· Попередні переговори з засновниками;
· Збирання та узагальнення необхідних матеріалів;
· Створення робочої групи для розробки статуту та установчого договору;
· Юридичні та економічні консультації, щодо змісту документів;
· Підготовку, та проведення установчих зборів.
На установчих зборах розглядають:
· Питання створення підприємства, форми власності;
· Найменування фірми та юридичну адресу;
· Склад засновників;
· Строки розробки засновницьких документів;
· Питання щодо вибору "керівників та інші організаційні питання.
Рішення зборів оформляють протоколом, який підписують усі засновники. У разі позитивного рішення фірму вважають заснованою. На чергових зборах розглядають та затверджують засновницькі документи. Статут підприємства та установчий договір підписують усі засновники та засвідчують державним нотаріусом і подають на реєстрацію. Тільки після державної реєстрації підприємство(фірма) дістає право на функціонування.
Оскільки у засновницьких документах особлива увага приділяється статутному фонду, розглянемо шляхи його формування.
Статутний фонд - сукупність грошових коштів та майна, необхідних для діяльності підприємства.
Статутний фонд створюється внесенням вкладів засновниками і може поповнюватись за рахунок прибутку, а в разі необхідності за рахунок додаткових вкладів засновників, в тому числі спонсорів. Вкладом до фонду можуть бути всі види майна-будівлі, споруди, обладнання, та інші матеріальні цінності; усі види майнових прав-на користування землею та іншими природними ресурсами, а також використання винаходів, та інших об’єктів інтелектуальної власності.
Строки, розмір, порядок внесення та оцінка вкладів кожного засновника до статутного фонду вказано в засновницьких документах. Статутний фонд ТзОВ становить не менше 100 мінімальних заробітних плат(26200 грн.), а акціонерного товариства - 625 мінімальних заробітних плат (163750 грн.)До моменту реєстрації підприємства, повинні внести не менш 30% коштів, як зазначено в засновницьких документах.
Якщо учасник товариства виходить з нього, то йому виплачують вартість частини майна, пропорційно його частці в статутному фонді.
Перейдемо до розгляду механізму державної реєстрації підприємства.
3. Правове регулювання.
Правове регулювання діяльності підприємництва є визначальною проблемою, сучасного та майбутнього економічного життя-країни.
Правова база підприємницької діяльності - це сукупність-законів, нормативних актів та інших документів, які визначають порядок створення та діяльності суб’єктів підприємництва.
Для зайняття підприємницькою діяльністю доцільно ознайомитись з законодавчими актами, звернути увагу на заборонені види діяльності, на ті сфери організація бізнесу в яких пов’язана з певними обмеженнями, ліцензуванням, отриманням спеціального дозволу. Це дасть змогу уникнути зайвих витрат часу та зусиль.
З 01.01.2004.року набрали чинності нові Цивільний та Господарський -кодекси України, аз Р1.07.20.04року Закон „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців".
Дані нормативні акти суттєво вплинули на порядок створення та процедуру державної реєстрації юридичних та фізичних осіб.
У конституції України записано, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом" (ст:42).Тобто підприємці мають право без обмежень приймати рішення і здійснювати будь-яку діяльність, що не суперечить законодавству. Разом з тим законодавчими актами передбачено обмеження у здійсненні підприємницької діяльності, зокрема, законодавче встановлено-перелік видів діяльності, підприємництво в яких не передбачено.
Окремі види потребують спеціального дозволу (ліцензії). Ліцензуванню підприємницької діяльності підлягають лише ті види, які впливають на здоров’я людини, навколишнє середовище та безпеку держави. Види діяльності, що підлягають ліцензуванню визначаються Законом України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Ліцензія - це документ, що видається Кабінетом міністрів України або уповноваженими органами згідно з яким можна займатись певним видом підприємницької діяльності.
Для отримання ліцензії потрібно звернутися з заявою встановленого зразка, яка містить такі дані:
1. Для юридичної особи - відомості про заявника: найменування, місцезнаходження, банківські реквізити;
2. Для фізичної особи -прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, ідентифікаційний номер;
До заяви додається копія свідоцтва про державну реєстрацію. Для окремих видів додаються документи перелік, яких встановлює Кабінет Міністрів України.
Також всі новостворені суб’єкти підприємницької діяльності повинні одержати дозвіл на початок роботи від Міської санітарно-епідеміологічної станції,3агону державної пожежної охорони та Державної інспекції з охорони праці.
Засновницькі документи, та їх підготовка.
До основних засновницьких документів, що підтверджують статус юридичних осіб і без яких неможливо заснувати фірму, відносять статут підприємства та установчий договір. Для тих хто створює приватні фірми «а правах малих підприємств необхідним документом є статут підприємства, а для підприємств з колективною формою організації бізнесу(товариства, об'єднання підприємств) - необхідні статут та установчий договір.
Інші реферати на тему «Різне»:
Розбирання риби на шматочки-кругляки, на філе і для використання цілою
Структура системи УкрСЕПРО. Сертифікація продукції
Страви та гарніри з крупів, бобових і макаронних виробів
Роль лісомеліоративного облаштування агроландшафтів при їх оптимізації
Основні поняття та визначення в галузі стандартизації