Сторінка
6
Рис. 13.15. Протруювач насіння ПС–10
Машини для захисту рослин.
На протязі усього періоду вегетації сільськогосподарської культури вона потребує постійного догляду та захисту від бур’янів, шкідників та хвороб. При підготовці насіння до посіву важливим є його хімічний, біологічний або комплексний обробіток з допомогою сучасних протруювачів. Протруювання — це обробіток пестицидами посівного та садивного матеріалів для знищення збудників хвороб, які знаходяться на поверхні або усередині зерен, бульб тощо, а також підгризаючих посівних шкідників.
Самохідний протруювач насіння ПС–10А (рис. 13.15) призначений для зволоженого протруювання розпиленими водними суспензіями насіння зернових, бобових та технічних культур. Він являє собою автоматичну установку, робочі органи та механізми якої приводяться в дію від електродвигунів загальної потужності 4,7 кВт.
Деякі технічні характеристики протруювачів насіння наведені у таблиці 13.10.
13.10. Основні технічні дані протруювачів насіння
Обприскування — це нанесення хімічних препаратів у крапельно-рідкому стані на рослини, тіла комах та інші поверхні. Залежно від норм витрат робочої рідини розрізняють звичайне та малооб’ємне обприскування, які відрізняються тим, що одна й та ж сама кількість пестицидів розподіляється у різному об’ємі рідини. Застосовують і ультрамалооб’ємне обприскування — невеликою кількістю рідкого концентрату пестицидів без розведення водою.
Рис. 13.16. Польовий обприскувач заводу “Фрегат”
Обприскувачі (рис. 13.16) призначені для хімічного захисту польових культур, садів, виноградників, ягідників, лісосмуг від шкідників та хвороб, а також для боротьби з бур'янами польових культур. Сучасні обприскувачі поділяють на навісні, причіпні та самохідні (табл. 13.11); польові, садові та спеціальні; штангові і вентиляторні.
13.11. Технічна характеристика обприскувачів
Штангові обприскувачі є досить продуктивними машинами, мають значну гаму модифікацій для різних умов застосування в рослинництві. Місткість баків залежить від типу обприскувача та його продуктивності. Спостерігається тенденція до збільшення місткості баків. При цьому виходять із того, щоб запасу робочої рідини в баку було досить на роботу в проміжок від напівзміни до повної зміни. Розпилювачі обприскувачів призначені для дозування та попереднього або остаточного подрібнення пестициду. Отже, від їхньої роботи залежить кількість та якість нанесення пестициду на об’єкт обробки, а значить, і ефективність обприскування. Розпилювачі класифікують за принципом дії та призначенням. За принципом дії розпилювачі розподіляють на чотири типи: відцентрові, струменеві, пневматичні та такі, що обертаються. Вони можуть давати розпил у вигляді суцільного порожнистого конуса, віяла, суцільного та відбивного струменя.
Рис. 13.17. Самохідний обприскувач Amazone SF430
Особливу увагу при виборі польових обприскувачів необхідно звертати на конструкцію штанги та її механізму копіювання поверхні поля, наявність автоматичної системи узгодження норми внесення препарату з поступальною швидкістю руху агрегату тощо. З вітчизняних обприскувачів позитивно себе зарекомендували машини “Львівагромашпроекту”, “Екотехніки” та “Фрегату”, які виготовлені з застосуванням імпортної елементної бази. Найвищу продуктивність забезпечують самохідні машини (рис. 13.17, 13.18).
Рис. 13.18. Робочі органи для інтегрованого захисту посівів цукрових буряків
Суцільне внесення гербіцидів характерне при догляді за культурами суцільного посіву (зернові, трави тощо). Проте воно не завжди виправдане при вирощуванні просапних. Враховуючи необхідність одержання чистої сільськогосподарської продукції, на базі культиваторів для догляду за просапними культурами (“Плай–М” та КРН–5,6) знаходять розвиток інтегровані методи захисту рослин. У цьому випадку доцільно поєднувати стрічкове внесення гербіцидів (рис. 13.18) із міжрядним механічним обробітком культиваторами прецесійного типу (“Плай–М”, КРН–5,6 і т.п.). Така технологія дає змогу зменшити витрату гербіцидів при вирощуванні цукрових буряків на 50%, а кукурудзи та соняшнику — на 70%.
Трактори та збиральна техніка.
Основу сучасної мобільної енергетики в агропромисловому виробництві України складають трактори та комбайни різного функціонального призначення.
Трактори сільськогосподарського призначення.
За останні роки типорозмірний ряд тракторів сільськогосподарського призначення розширився з 5 до 14 позицій, варіюючи потужністю двигуна в межах від 20 (Т–25Ф) до 370 кВт (John Deere–9020). Він включає колісні (табл. 13.12) і гусеничні (табл. 13.13) модифікації ходових систем.
Інші реферати на тему «Географія економічна»:
Ландшафтно-гідрологічна просторова класифікація басейну Десни (в межах України)
Значення гідрологічних і гідроекологічних дисциплін у підготовці географів
Оцінка впливу поверхневого стоку на продукційно-деструкційні процеси у водотоках для цілей екологічної експертизи гідротехнічних об'єктів
Альтернативні джерела енергії та обладнання в агропромисловому комплексі
Україна у складі СРСР: 1917 – 1991 роки