Сторінка
5
Документи приймаються органами Державного казначейства від розпорядників бюджетних коштів:
- за загальним фондом та іншими доходами спеціального фонду – відповідно до зареєстрованих в органах Державного казначейства зобов’язань, згідно з кошторисними призначеннями та помісячними планами асигнувань, у межах залишку коштів на рахунку за певним кодом економічної класифікації видатків;
- за спеціальним фондом ( крім інших доходів спеціального фонду) – відповідно до кошторисних призначень та у межах загального залишку коштів на спеціальному реєстраційному рахунку за всіма кодами економічної класифікації видатків.
Здійснення видатків інших клієнтів органами Державного казначейства проводиться на підставі платіжних доручень, підготовлених власниками рахунків, що приймаються в межах загального залишку коштів на їх рахунку, без додання підтвердних документів, за винятком деяких напрямків видатків, що визначаються Державним казначейством України та головними розпорядниками бюджетних коштів.
Окремі видатки Міністерства оборони України та інших органів виконавчої влади (за окремими видами функціональної та економічної класифікації видатків, перелік яких узгоджується з Державним казначейством України і відповідним органом виконавчої влади), незалежно від суми разового платежу, здійснюються тільки на підставі платіжних доручень. Тобто, здійснення видатків, якщо вони містять відомості, що становлять державну таємницю, проводиться без подання підтвердних документів. Відповідальність та контроль за проведення таких операцій покладаються на розпорядників бюджетних коштів.
Платіжні доручення подаються до органів Державного казначейства в двох примірниках або в кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків, за встановленою Національним банком України формою. В окремих випадках, за погодженням з Державним казначейством України, платіжне доручення подається у довільній формі, за умови обов’язкового забезпечення наявності та схематичного розташування усіх елементів згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів платіжних доручень. (Додаток _)
Дата платіжного доручення повинна відповідати даті його фактичного подання або даті наступного дня, якщо документи надійшли після операційного часу. У разі невідповідності дати подання даті платіжного доручення розпорядник бюджетних коштів у правому верхньому куті на всіх примірниках обов’язково проставляє дату фактичного подання за підписом головного бухгалтера.
Подані розпорядниками бюджетних коштів, одержувачами та іншими клієнтами платіжні доручення перевіряються щодо правильності заповнення реквізитів та відповідності підписів і відбитка печатки зразкам. Відмітка про дозвіл на проведення оплати ставиться н першому примірнику платіжних доручень у вигляді відбитку штампа казначея “Підлягає оплаті”.
Після проведення платежу на платіжних дорученнях та підтвердних документах, за якими проведено оплату, ставиться відмітка у вигляді відбитку штампа казначея “оплачено”.
Платіжне доручення не прийняте до виконання в день його отримання у зв’язку з неправильним заповненням реквізитів, якщо не заповнено хоча б один із реквізитів, відсутні підтвердні документи, надання яких передбачено разом із платіжним дорученням, органами Державного казначейства повертається без виконання. На зворотному боці платіжного доручення робиться напис про причину повернення без виконання та зазначається дата його повернення за підписами головного бухгалтера та виконавця з прославленням штампу органу Державного казначейства.
Платіжне доручення та всі підтвердні документи, що отримані разом з ним і не прийняті до виконання, не пізніше наступного робочого дня повертаються розпорядникам бюджетних коштів, від яких вони надійшли.
Платіжні доручення та інші розрахункові документи містять такі реквізити:
– назву документа;
– номер документа;
– назва та коди установи платника та отримувача коштів, номери рахунків за дебетом та кредитом;
– назву установи банку, органу Державного казначейства України і номер коду;
Суму платежу( цифрами та літерами);
А у призначенні зазначаються:
- назва, вид товарів(робіт, послуг), за які здійснюється оплата, номер і дата документа, на підставі якого здійснюється платіж, номера і дати, коди бюджетної класифікації;
- коди бюджетної класифікації доходів та видатків при здійсненні видатків із бюджету, перерахуванні коштів до бюджету або перерозподіл бюджетних коштів;
- додаткові реквізити, визначені Державним казначейством України.
На першому примірнику ставиться відбиток печатки та підписи відповідальних осіб платника або отримувача коштів.
Вимоги щодо заповнення розрахункових документів на паперових носіях, що подаються органам Державного казначейства, аналогічні вимогам, установленим для установ банків, визначеним Правилами заповнення розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви на відкриття акредитива.
Розпорядники бюджетних коштів, одержувачі та інші клієнти відповідають за правильність заповнення розрахункового документа, у тому числі номерів рахунків і кодів банків, суми податків на додану вартість і кодів бюджетної класифікації та достовірність даних у підтвердних документах, які стануть підставою для здійснення платежу органами Державного казначейства.
Усі операції органів Державного казначейства повинні оформлятися відповідними документами і вміщувати інформацію про характер операції та бути підставою для відображення операцій в обліку Державного казначейства.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Казенні палати як фінансовий елемент системи місцевого управління в Україні у першій половині ХІХ ст. (за матеріалами Волинської губернії)
Бюджетні права органів державної влади та місцевого самоврядування
Види банківських рахунків і порядок їх відкриття
Зарубіжний досвід організації державного фінансового контролью. Можливості та доцільності використання у вітчизняній практиці
Фінансові ресурси підприємств