Сторінка
1

Аналіз фінансового стану біржі

ПЛАН

1. Вступ.

2. РОЗДІЛ І. Сутність біржової діяльності:

Ø Організація та функціонування товарно-біржового ринку;

Ø Економічний зміст діяльності товарної біржі;

Ø Економічна правова база створення товарної біржі та формування її матеріальної бази;

Ø Основні види бірж.

3. РОЗДІЛ ІІ. Фінансовий аналіз:

Ø Аналіз фінансового стану. Загальні положення;

Ø Звіт про фінансові результати;

Ø Звіт про власний капітал;

Ø Звіт про рух грошових коштів.

4. ДОДАТКИ.

5. ЛІТЕРАТУРА.

ВСТУП

Перехід до ринкової економіки спричинює докорінні зміни в еконо­мічних відносинах у народному господарстві. Перш за все змінюються функції держави, її організаційну роль значною мірою беруть на себе вільні ринкові інститути. Виникає необхідність у формуванні повно­цінних гуртових ринків продовольства, сировини для підприємств, цінних паперів і конвертованого грошового капіталу.

Такими ринковими інститутами є торговельні доми, ярмарки, аук­ціони та біржові структури. Саме останні за попередні роки досягни великих результатів у купівлі-продажу великих партій товарів, грошо­вих капіталів та цінних паперів.

За класичним визначенням біржа розглядається як ринок, на якому через біржових посередників здійснюється гуртова торгівля товара­ми, валютою та цінними паперами у вигляді торговельних угод або купівлі-продажу. За останні роки перелічені види бірж за специфікою торгів і розрахунків між: учасниками почали зливатись, об'єднува­тись, працювати за схожими правилами термінового продажу і май­бутніх купівель контрактів. Біржовий розвиток за роки незалеж­ності в Україні розпочався у 1990-х роках. У ці роки розвитку біржо­вого ринку сприяло достатнє законодавчо-нормативне забезпечення та всебічна підтримка цього процесу державою.

В наступні роки біржова активність дещо послабилась, через змен­шення обсягів виробництва аграрної, промислової та видобувної галу­зей. Поряд із цим зниження платоспроможності підприємств, розви­ток бартерної торгівлі, натуроплати, введення регіональних замов­лень без фінансового забезпечення та ринкових засобів закупки, особ­ливо на сільськогосподарську продукцію, призвели до скорочення і зу­пинки діяльності кількох товарних та фондових бірж: в Україні.

Сьогодні в Україні основи біржової діяльності вже закладено. В міру нормалізації загальної економічної ситуації та нагромадження досвіду біржі мають усі шанси стати реальними індикаторами рин­кових цін, тобто успішно виконати завдання, яке на них покладаєть­ся.

Нині біржа визначається як форма організації ринку, яка забезпе­чує вільну торгівлю товарами - товарна біржа, або цінними папера­ми - фондова біржа. Всі види бірж:, в тому числі валютна і біржа праці, займають провідне місце у формуванні ринково-біржових цін (курсів) на товари та ресурси на основі фактичного співвідношення попиту і пропозиції.

Переваги біржової торгівлі є загальновідомими. Оскільки біржі притаманна регулярність біржових операцій, вона є постійним місцем проведення торгів, які підпорядковують заздалегідь встановленим правилам рівноправність учасників, публічне проведення торгів, здійснюючи розрахунок через рахункову палату.

Сьогодні біржовий ринок, одержавши належне економічне середо­вище, розпочав вирішувати проблеми формування ринкових цін на ос­нові попиту і пропозиції. Поступово відбувається процес самореалізації тіньового ринку сільськогосподарської, промислової і видобувної продукції через прозорість товарних потоків. Це дозволяє збільшувати надходження до державного бюджету коштів на рахунок оптималь­ного оподаткування. Крім того, через біржовий, насамперед аграрний, ринок задовольняються державні потреби у продовольстві. Водночас біржі є центром експорту окремих видів аграрної та продукції і переробки, сприяють усуненню невигідних демпінгових цін.

Біржова торгівля - один із видів підприємницької діяльності, товарна біржа - одна з конкретних організаційних форм підприємництва.

Як суб'єкт господарювання біржа (підприємство) здійснює свою діяльність на засадах самоврядування та господарської самостійності, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, влас­ний розрахунковий, валютний та інші рахунки в банках, печатку зі своєю назвою.

Діяльність товарної біржі визначається, значною мірою, дотриманням певних вимог, а саме:

· товарні біржі можуть існувати в різноманітних формах. Вони створюються державними органами, акціонерними та пайови­ми товариствами. Це добровільні господарські об'єднання підприємств, організацій, брокерських фірм та громадян;

· засновники і члени товарної біржі зобов'язані забезпечити відповідні умови для публічних торгів (фіксовані і відомі всім ба­жаючим час і місце біржових зборів, оголосити всі заявки на біржових зборах) та зареєструвати всі угоди, що укладаються на біржі;

· біржа не може займатися безпосередньою торговельно-посеред­ницькою діяльністю. Мета біржі полягає не в одержанні макси­мального прибутку, а у сприянні розвитку торгівлі і регіонального ринку в цілому, визначенні об'єктивного рівня ринкових цін на товари (котирування), страхуванні угод. При цьому всі учасники біржового процесу повинні перебувати в рівних умовах.

Аналіз як функція внутрішньовиробничого управління має власну метрологічну основу: принципи, функції, організаційну структуру, методи та інструменти, інформаційну базу.

Аналітична діяльність спрямована на вивчення, облік попиту, та вимог ринку для обґрунтованого загального наказу на випуск конкурентноздатних продуктів у раніше встановлених обсягах, що відповідають певній техніко-економічній харак­теристиці, реалізації, яка може забезпечити отримання найвищого прибутку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Фінанси»: