Сторінка
4
Дія Порядку обліку зобов’язань розпорядників коштів бюджету поширюється на бюджети, які перебувають на повно функціональному казначейському обслуговуванні. При казначейському обслуговуванні бюджетів лише в частині доходів та між бюджетних трансфертів застосовуються норми Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами та перерахуванням між бюджетних трансфертів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 31.01.2002 №17, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.02.2002 за №181/6469, зі змінами та доповненнями.
Казначейське обслуговування бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України відповідно до чинного законодавства. У процесі казначейського обслуговування бюджетів органи Державного казначейства України здійснюють такі функції:
- обслуговують бюджети за доходами, видатками та фінансуванням;
- установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в управліннях Державного казначейства України для зарахування податків, зборів (обов’язкових платежів) у розрізі видів платежів, що зараховуються до бюджетів усіх рівнів (бюджет АРК, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування);
- установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в органах Державного казначейства України розпорядникам коштів бюджетів у розрізі бюджетів та кодів бюджетної класифікації видатків;
- здійснюють розподіл платежів між рівнями бюджетів, розподіл інших платежів, що зараховуються до бюджетів згідно з вимогами Бюджетного кодексу України, закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та рішенням місцевої ради про бюджет у розмірах, визначених законодавством, та перераховують розподілені кошти за належністю;
Рахунки для обліку операцій щодо виконання бюджетів відкриваються на балансі управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Зазначені рахунки відкриваються за балансовими рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів (далі - План рахунків) відповідно до Інструкції про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства, затверджених наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 №119, зі змінами та доповненнями.
Не пізніше ніж за 15 днів до початку бюджетного року головні розпорядники та розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають на паперових і електронних носіях до органу Державного казначейства України за місцезнаходженням дані про розташування мережі установ та організацій, погоджені з відповідним фінансовим органом. Про зміни в територіальному розташуванні мережі підвідомчих установ, які виникли в процесі виконання бюджетів, головні розпорядники коштів повідомляють відповідні органи Державного казначейства України, а розпорядники коштів нижчого рівня – відповідні органи Державного казначейства України за місцем обслуговування.
Головні розпорядники коштів державного бюджету визначають мережу розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів по територіях. Розпорядники коштів ІІІ ступеня та одержувачі повинні включатися до мережі головних розпорядників або розпорядників ІІ ступеня бюджетних коштів, якщо вони отримуватимуть кошти безпосередньо від нього.
Якщо установа не є одержувачем коштів бюджету, а відповідно до укладених угод виконала для бюджетної установи відповідні роботи, то такі підприємства не включаються в мережу розпорядників бюджетних коштів і рахунки їм в органах Державного казначейства не відкриваються.
Не пізніше ніж за 15 днів до початку бюджетного року головні розпорядники бюджетних коштів подають Державному казначейству України на паперових та електронних носіях підготовлену мережу.
Держказначейство узагальнює отриману інформацію та доводить її на електронних носіях.
Про зміни в територіальному розташуванні мережі підвідомчих установ, які виникли в процесі виконання бюджету, головні розпорядники коштів повідомляють Державне казначейство України, а розпорядники коштів ІІ та ІІІ ступенів – відповідні органи Державного казначейства. Реєстр зміни у мережі з відповідним обґрунтуванням подається на паперових та електронних носіях Державне казначейство України на електронних носіях доводить зміни до відповідних управлінь, а управління Державного казначейства аналогічно доводять зміни до відповідних відділень.
Розпорядники коштів ІІ ступеня подають управлінням на паперових та електронних носіях дані про мережу розпорядників коштів ІІІ ступеня та одержувачів у територіальному розрізі. Управління узагальнюють отримані дані, групують за територіями та доводять на електронних носіях до відповідних відділень Державного казначейства.
Територіальні управління Державного казначейства звіряють отримані від Державного казначейства України дані із базою даних щодо фактично зареєстрованих установ та організацій.
Державне казначейство України веде довідник відкритих реєстраційних або спеціальних реєстраційних рахунків, форма яких визначається окремим внутрішнім документом Державного казначейства.
Міністерство фінансів України у визначений термін направляє на паперових та електронних носіях затверджений річний розпис призначень державного бюджету та розпис асигнувань загального фонду державного бюджету Державному казначейству України, яке реєструє їх, про що на оригіналі розпису ставиться відбиток штампа.
Державне казначейство України протягом 3 календарних днів доводить витяги з річного розпису призначень державного бюджету та помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету до головних розпорядників коштів, що є підставою затверджувати в установленому порядку кошториси доходів і видатків та плани асигнувань.
Здійснення видатків розпорядників та одержувачів коштів відповідно до кошторисів доходів і видатків, планів асигнувань або планів використання бюджетних коштів проводиться органами Державного казначейства України з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників коштів шляхом проведення платежів з цих рахунків, відкритих в органах Державного казначейства України.
Відповідно до покладених завдань Державне казначейство контролює цільове направлення бюджетних коштів на стадії проведення платежу на підставі підтвердних документів, наданих розпорядниками бюджетних коштів. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів несуть розпорядники та одержувачі коштів.
Підставою для здійснення видатків розпорядників бюджетних коштів є платіжні доручення, підготовлені власниками рахунків, та підтвердні документи, які підтверджують цільове направлення коштів (рахунки, накладні, товарно-транспортні накладні, трудові угоди, акти виконаних робіт), порядок оформлення і подання яких органам Державного казначейства регламентується вимогами щодо обліку зобов’язань, згідно з якими розпорядник коштів бюджету, як споживач повинен сплатити належну суму виконавцю за умови реалізації цих зобов’язань.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Концептуальні та організаційні основи фінансової безпеки в умовах глобалізації. Економічна безпека
Фінанси Київської Русі
Платіжний баланс
Функціональний механізм ринку фінансових послуг. Фінансові послуги на грошовому ринку
Фіскальні платежі за користування землями лісогосподарського призначення: нові підходи