Сторінка
23
1. Якщо на рибі малюнок церкви – Ісус хоче, щоб ми не лінувалися ходити до храму.
2. Якщо малюнок серця – Ісус дуже любить кожного з нас і хоче, щоб м Його любили.
3. Якщо на рибі малюнок складених до молитви рук – Ісус дуже любить, коли ми з ним розмовляємо – молимося.
4. Якщо на рибі малюнок усміхненого обличчя – Ісус дуже любить, коли ми усміхаємося.
5. Якщо на рибі малюнок дітей, які обнімають одне одного – Ісус хоче, щоб ми любили одне одного так, як Він любить нас.
На цьому уроці ми намагалися показати якою є добра людина, а якою є зла. Заохочували чинити добрі справи.
Тема: “Вміння слухати і почути”
Розпочинаємо урок із простої вправи. Пропонуємо дітям, щоб одночасно крикнули своє ім'я. В цей час вчитель говорить слово «Зерно». Просимо, щоб діти повторили, те що було сказане вчителем. Після того, діти ложать голівки на парту і закривають очі. Вчитель плескає в долоні і запитується, що було зроблено.
Потім розриваємо бумагу і знову запитуємо дітей. Також пропонуємо послухати тишу. Запитуємо, що вони почули(спів пташок, стукіт годинника). Отже, щоб почути , треба слухати уважно.
На уроці ми використовували відео матеріали: «Притча про сіяча», «Дівчинка із сірниками».
Притчу про сіяча вибрали саме тому, оскільки тут розповідається про потребу слухати Слово Боже. Після перегляду ми аналізуємо цю притчу.
–За часів Ісуса сіячі сіяли, кидаючи зерно в землю руками. Потім поле орали для того, щоб закрити зерно.
Земля в Палестині суха і піщана. Тут гаряче сонце, вітри і бракує дощу. Врожай збирають звичайно 3-4 рази на рік. Тридцятикратний врожай був би надзвичайно добрим, чудесним.
Ісус пояснює, що ріст зерна залежить від землі (від умов).
У Палестині ніхто ніколи не збирає ЗО, 60 чи 100-кратний урожай. Такий урожай був би знаком, що між людьми присутній Месія - Спаситель.
Пророк Ісая говорить, що коли прийде Месія, «гори будуть плавати в меді і молоці».
Месія принесе 100-кратні плоди.
Фарисеї, книжники та старшини народу добре знали пророцтва і розуміли, що Ісус їм каже і це їх турбувало.
Ісус пояснює притчу апостолату, пояснює своїм учням, що вони мають особливий дар розуміти Боже Слово.
Притчі допомагають людям з добрим наставленням (відкритим серцем) пізнати правду.
Слова «вони дивляться і не бачать, слухають і не чують» звучать спочатку жорстоко. Виглядає, що Ісус хоче, щоб деякі не зрозуміли Його слів. Однак Ісус говорить ці слова з милосердя до них.
Якщо вони будуть знати правду і не навернуться, вони пропадуть.
Ті, чиї серця закам'яніли, відвернулися від світла (нерозуміння притч), їм ще не дано світла вповні тому, що їх серце, ще тверде, як затоптана земля. Тим, хто любить темряву, світло не допоможе.
Притчі доброзичливо представляють правду так, щоб вона не дуже боліла. Деякі ще не готові до покаяння. Ісус дає їм час. Притча побудована за такою схемою:
План |
Порівняння |
Навчання |
Ріст зерна залежить від землі |
Зерно – це Боже Слово |
Зріст Слова Божого залежить від серця |
Земля: стежка |
Зерно: викрадено |
Пристосування: Я не слухаю Боже Слово |
каміння |
висохло |
Я слухаю, але не затримую Божого Слова |
тернина |
заглушене |
Я слухаю і забуваю Слово Боже |
добра земля |
росте |
Я слухаю і росту |
Жити згідно словом Божим важко, бо це вимагає нашої щоденної праці, жертви. Розповідаємо історію про жабку.
– Почувши слово Боже ми повинні його виконувати і жити згідно нього. Та не все ми хочемо почути нашого ближнього, який не раз благає нашої допомоги. Ми стаємо байдужими, холодними до потреб інших.
Разом з дітьми переглядаємо мультфільм «Дівчинка із сірниками» іаналізуємо його.
На цьому уроці ми старалися прищепити дітям хоч крихту милосердя, співчуття до тих хто нас оточує.
Тема: “Закон любові”
Мета: ознайомити учнів із двома головними заповідями любові. Допомогти дітям зрозуміти, що основою у житті людей має бути любов. Довести дане твердження на конкретних життєвих прикладах. Вчити учнів правильно сприймати навколишній світ, аналізувати події, знаходити причину, передбачати наслідки. Сприяти розвиткові мислення, мовлення, уяви та уваги. Виховувати загальнолюдські цінності.
Обладнання: макет дерева, яблучка, каструля, шнурочки, карточки із частинами заповідей, паперові свічечки для кожного учня.
Хід уроку
І.Організація класу до уроку.
– Слава Ісусу Христу! Ось минув вже цілий тиждень і знову з вами зустрілися. Сьогодні ми знову помандруємо по слідах Ісуса Христа і відкриємо велику таємницю, яку він залишив для всіх нас.ІІ. Молитва: « Отче наш».
ІІІ. Повторення вивченого.
– Оскільки ми з вами вивчили вже всі заповіді Божі, то сьогодні пригадаємо їх. Та для цього нам буде потрібна каструля, в якій варились шпагеті. Ось бачити, вони навіть виглядають з – під покришки. / В каструлю ми кладемо різнокольорові шнурочки, які і виглядають з – під покришки. Дітей ми ділимо на дві команди. Кожній задаємо питання по-черзі /
-Якщо ви правильно даєте відповідь на поставлене питання, то не відкриваючи покришки дістаєте шнурочок. Його тримаєте в себе. Коли знову дали правильну відповідь, то берете знову шнурочок і прив’язуєте його до попереднього. В кінці перевіримо чия « шпагеті» довша.
Запитання:
1.Скільки заповідей було на скрижалях, вручених Мойсею?
2.На якій горі Бог вручив Мойсею заповіді?
3.Продовжіть заповідь: « Нехай не буде ……»
4.Продовжіть заповідь: «Не взивай ім’я ……….»
5.Що забороняє нам друга Божа Заповідь?
6. Що забороняє нам перша Заповідь Божа?
7.Чому ми Господнім днем вважаємо неділю?
8. Як повинен святкувати сьомий день християнин?
9. В якій Заповіді Божій йдеться про ставлення дітей до батьків?
10. Які випадки з Біблії про пошанування батьків ви запам’ятали?
11. Хто подарував людині життя?
12. Як людина повинна ставитися до свого й чужого життя? і т.д.
/Підводимо підсумки/
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
– Погляньте уважно на дошку. Тут зображенні різні предмети. В них закодовано слово, яке дуже важливе для кожного з нас. Спробуймо розгадати його.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Стилістичні засоби лексикології та фразеології
Педагогічні основи правового виховання дітей молодшого шкільного віку
Статеве виховання підлітків
Оцінка ефективності ведення гуртків з ботаніки у школі
Особливості соціальної роботи з дітьми з вадами слуху на базі Кам'янської школи-інтернату для слабочуючих та пізньоглухих дітей