Сторінка
15
(Півникідедохати. Виходятьмишенята.)
Ведуча
Пішов Півник наш до хати — Своє горло лікувати.
Круть
Мабуть, Півник захворів, Навіть в хаті не підмів, Навіть їсти не зварив, Колосок не змолотив.
Верть
Доведеться тепер нам Все прибрати тут і там, Колосок обмолотити, Хліб до печі посадити, Лікарських рослин зібрать, Півника полікувать.
(Підмітають подвір'я, молотять колосок, місять тісто, ідуть у ліс за лікарськими рослинами.)
Ведуча
Мишенята зрозуміли,— Хворий Півник — це не діло. І робота закипіла, Як до неї взятись сміло. Й Півник трошки полежав, Бо компрес на горло клав, Чай калиновий попив, Й біль від нього відступив.
(Виходить Півник.)
Півник
Ку-ку-рі-ку! Ку-ку-рі! Дивно, прибрано в дворі. І у хаті — чистота, Хліб із печі вигляда, Ще і борошна мішок Хтось поставив у куток.
(Вбігають мишенята, тримаючи в руках лікарські рослини. Співають.)
Було в тебе горечко, Бо боліло горлечко.
Круть
Ми удвох тут працювали, Підмітали, прибирали. Щоб здоровим ти знов став, Назбирали в лузі трав.
Верть
Будем ми про тебе дбати І у всьому помагати. Ти — найкращий друг для нас, Зрозуміли ми це враз.
Ведуча
Бач, щасливий є кінець, Півник — бравий молодець. Й мишенята — молодці, Бо навчилися вони Підмітати, прибирати, Дружбу щиру цінувати. Вони щасливо живуть: Порівну вже ділять труд, Прибирають і печуть І гостей до себе звуть. Всіх, хто в гості завітає, Коровай смачний чекає.
На сходинках з'являється остання позначка.
V. Підсумок уроку
— Ось ми і дісталися вершини знань. Сподобався вам наш шлях, наша робота на уроці? Чи були ми ледачими, як мишенята? А що допомогло нам дістатися вершини знань? (Спільна дружна робота) Якими ми були на уроці? (Працьовитими)
VI. Домашнє завдання
1, 2 групи вчаться читати казку в особах.
З група перечитує казку, виконує завдання Читайлика (С. 20, № 2).
Тема. Урок позакласного читання. Українські народні казки
Мета: формувати вміння самостійно працювати з художньою книгою, вміння добирати літературу на задану тему; розширювати знання українських народних казок;розвивати творчі здібності учнів; виховувати любов і повагу до народного слова.
Обладнання: написи на дошці, «жива» виставка книг, «Скарга» від Вовка, «Заява» Мишенят, книги, збірний казковий персонаж.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Казок країна чарівна —
У гості Вас чекає вона.
Отож часу не гайте,
У подорож рушайте!
— Сьогодні ми з вами помандруємо чарівними стежками казок.
II. Робота над програмовим матеріалом уроку
1. «Жива» виставка книг.
П'ять учнів тримають книги-казки у руках і коротко розповідають їх зміст, чим вони сподобались.
— Що об'єднує всі ці твори? (Це казки, і вони є українськими народними.)
2. Казкова вікторина.
• В'ється річка невеличка Й хлопчик у човні сидить. З берега матуся кличе, Щоб обідом пригостить.
І вгадать цього героя — Справа зовсім не складна. Казка ця усім відома, Про (Телесика) вона.
• Що за хатка, що в ній тісно Мишці, Зайчику, Вовку? Ну-мо діти, казку швидко Відгадайте ви таку. («Рукавичка»)
• На городі що за черга? Дід і баба тут стоять. Тягнуть щось поперед себе
І не витягнуть ніяк. («Ріпка»)
• Я — бичок-третячок, Смоляний в мене бочок. Із соломи дід зробив, Бік смолою засмолив.
(«Солом'яний бичок»)
• Знайшов Півник колосок, Змолов борошна мішок, Спік негайно у печі Пиріжки та калачі. Мишенят не пригощав, Бо жоден з них не помагав.
(«Колосок»)
• Сидить Півник на печі, їсть смачненькі калачі. Тут Лисичка прибігає, Мерщій Півника хапає. Біжить Котик рятувати,
В Лисиці Півника забрати.
(«Котик та Півник»)
• Вигнав дід Козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В Зайця хатку відібрала.
Всі Козу ту виганяли
Рак Козуню ущипнув,
Зайцю хатку повернув.
(«Коза-дереза»)
3. Проблемне завдання.
Учитель читає початок казки та оповідання.
— Чи є різниця в інтонації читання? Поясніть свою думку.
4. Робота над особливістю казок.
— Готуючись до уроку, ви прочитали багато казок. І, звичайно, звернули увагу на їх особливості. Які це особливості?
• Інтонація.
• Особливості зачину та кінцівки.
• «Чарівне» число 3 (три брати, три сестри, три завдання, три дороги .).
• У змісті казки є щось чарівне, незвичайне.
5. Фізкультхвилинка.
Два прихлопи, три притопи
На носок, на каблучок.
Руки вліво, руки вправо,—
Ми танцюєм козачок.
Раз — присядем, два — присядем,
Покружляли, повертілись.
І тихенько всі присіли.
6. Змагання.
• Хто цікавіше прочитає зачин та кінцівку казки.
• Назвати казки, в яких використовується число 3.
• Цікаво розповісти епізод казки, що найбільше сподобався.
7. Гра «Фантазія».
Діти фантазують: як би вони змінили деякі казки та пояснюють своє рішення.
8. Дебати.
— До нас прийшла скарга від Вовка:
«Я — сірий Вовк, звертаюся до вас, діти, за допомогою. Всі вважають мене Злодієм, дітей мною лякають. Мене це дуже ображає. Допоможіть мені повернути своє добре ім'я. Доведіть, що я позитивний герой».
Діти об'єднуються в групи:
/ група — підтверджує негативні риси характеру Вовка;
2 група — наводить докази на його захист.
9. «Захист прав дитини».
— У нас є ще одна заява:
«Ми, двоє Мишенят із казки «Колосок», просимо захистити наші права, адже ми ще зовсім маленькі. А Півник знущається над нами, змушує працювати, не дає їсти».
• Що ви можете сказати щодо даної справи?
• Чи справді порушуються права Мишенят?
Діти висловлюють свої думки та доводять правильність свого висновку.
10. ««Аукціон» запитань.
Діти заздалегідь підготовили цікаві запитання, ставлять їх всьому класу або конкретній особі. Потім учні з'ясовують, яке запитання було найцікавішим.
11. Знайти помилки в малюнку.
На малюнку зображений збірний герой казок (елементи різних казкових персонажів), діти знаходять помилки та виправляють їх, зазначаючи, які казки були використані.
VІ. Узагальнення та систематизація знань учнів
— Яким творам ми присвятили сьогодні урок?
— Чому ці казки називаються українськими народними?
— Якою є ваша улюблена казка?
Який вид роботи вам найбільше сподобався? Чому?
Маленьке червоне Сонечко повзало по листочках і поїдало тлю. Ранпом з високого неба гучним голосом обізвалось до нього Сонце:
— Я тебе, мій родичу, завжди грітиму ласкавими теплими променями, бо ти нікому не робиш шкоди.
Весело її радісно стало маленькому жучку. Які хороші родичі велике Сонце і маленьке Сонечко!
Експериментальний клас (1-Г) |
Контрольний клас (1-А) | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 |
Булавка Сергій Ващук Михайло Гальчун Валерія Гурич Сергій Димарчук Дмитро Жучаєва Валерія Захарчук Богдана Зенцов Артем Зинець Владислав Йоц Іван Луцюк Олена Мельничук Анастасія Михтиєва Софія Назарчук Дарина Оверчук Тарас Онищук Дмитро Панасюк Анастасія Парфелюк Владислав Парфелюк Софія Прачук Христина Сісманідіс Іоанніс Сташевська Маргарита Стасюк Володимир Тарасюк Богдан Тимофеєвич Антон Чернишова Олександра Якимчук Анастасія |
Бардига Анастасія Венгерський Сергій Галенко Христина Григор’єва Анастасія Дєдков Олексій Дручок Уляна Думак Оксана Зеленська Діана Ковалючук Софія Кузьмич Владислав Левчук Віталій Лі Владислав-Сін Лон Марцинюк Софія Музиченько Максим Ніфталієв Вадим Пилипчук Юлія Попова Вероніка Прокопчук Анастасія Прохорук Олександр Ричко Микола Сасовський Максим Сиротенко Ірина Смолярчук Ілона Старко Дарина Ткачук Вадим Токарчук Марк Федоров Александр Чекмарьов Роман Шевцова Ольга |
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Характеристика сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Розвиток креативних здібностей через систему креативних вправ
Теоретичний аналіз світового досвіду профільної диференціації навчання
Методика використання кімнатних рослин у навчально-виховній роботі з біології
Методика залучення учнів до національної культури в процесі занять петриківським розписом