Сторінка
9
І. Виговський, Б. Хмельницький, В. Хвойка, П. Дорошенко, Ф. Трясило, Я. Вишневецький;
Іскоростень, Суботів, Жовті Води, Корсунь, Ніжин, Пилявці;
козак, отаман, князь, гетьман, осавул, гайдамак;
булава, хоругви, бунчуг, герб, литаври, каламар;
IV. Підсумок уроку.
Ось і вирішено останнє завдання, можна підвести підсумки гри та визначити команду яка перемогла, за підрахованими балами. Молодці, діти, Ви справилися з усіма завданнями і я надіюсь, що певні знання залишаться з вами на довго. Урок наш теж підійшов до кінця. Бажаю в майбутньому всім Вам лише перемог!
Якщо робити підсумок роботи, то доцільно сказати, що ми досягли мети даного дослідження. Було теоретично обґрунтувано та розробено методику застосування ігрових технологій у загальноосвітньому навчальному закладі.
У ході роботи було дослідженно історію розвитку гри. Обґрунтовано сутність понять «ігрові технології навчання», «гра» та «ігрова діяльність». Розкрито значення педагогічної гри. Проаналізовано основні види, функції ігор та особливості застосування їх на уроках у загальноосвітньому навчальному закладі. А також розробити методику проведення гри під час вивчення дисципліни «Історія України» (8 клас ЗОСШ).
Спостереження показали, що учням подобаються такі ігри, де є можливість показати свої здібності і знання, утвердити себе в класному колективі, їх приваблюють ігри, які містять елементи змагання.
Психологічні дослідження показують, що засвоєння матеріалу під час гри не вимагає довільного запам’ятання, і це посилює емоційність сприймання, дозволяє уникнути перевантаження учнів. Дидактичні ігри можна використовувати на уроках повторення і узагальнення пройденого матеріалу, контролю знань учнів та ін На всіх цих уроках актуалізується як новий, так і раніше засвоєний навчальний матеріал, встановлюються зв’язки з іншими предметами. Ігрова форма проведення уроків дозволяє зробити цікавими і привабливими для всіх учнів навіть дуже нудні теми. Виявлені в психологічних дослідженнях закономірності гри дозволяють педагогам широко використовувати цю цінну діяльність дітей для успішного вирішення багатьох освітньо-виховних завдань.
Поглиблюючи і розширюючи уявлення і знання учнів, дидактична гра розвиває допитливість, яка є важливим фактором активізації пізнавальної діяльності школярів в процесі гри. Це підтверджує думку, що організація ігрових форм навчання є важливим резервом підвищення рівня засвоєння матеріалу, а також активізації пізнавальної діяльності учнів в процесі навчання.
Отже, ігрова діяльність дітей має виняткове значення для розвитку дитячої особистості. Вона є системним, структурно складним утворенням. Продуктивне педагогічне керівництво цією діяльністю здійснюється шляхом організації розвивально ігрового середовища, сприяння ефективному функціонуванню всіх структурних компонентів гри, урахування особливостей ігор різних видів та актуальних потреб дітей.