Сторінка
3
- субвенція на здійснення програм соціального захисту;
- субвенція на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок надання пільг, встановлених державою;
- субвенція на виконання інвестиційних проектів;
- інші субвенції.
У свою чергу міські, міст Києва і Севастополя, міст республіканського (в Автономній Республіці Крим) та обласного значення, районні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах дотації вирівнювання бюджетам районів у містах, бюджетам сіл, селищ, міст районного значення та їхніх об’єднань, а також кошти, що передбачаються з цих бюджетів.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть передбачати у відповідних бюджетах наступні види міжбюджетних трансфертів:
- субвенції на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідації наслідків діяльності об’єктів спільного користування;
- субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад міст, селищ, сіл та їхніх об’єднань;
- субвенції на виконання інвестиційних проектів.
У порядку надання міжбюджетних трансфертів дотація вирівнювання та субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам перераховуватимуться з рахунків Державного бюджету України органами Державного казначейства України бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам міст Києва і Севастополя, міст республіканського підпорядкування (в Автономній Республіці Крим) та обласного значення і районним бюджетам. Порядок перерахування дотації вирівнюванню та субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам, коштів, що передбачаються до Державного бюджету України з місцевих бюджетів, а також порядок перерахування міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням забезпечення своєчасності, рівномірності, гарантованості та повноти перерахування трансфертів.
Управління та відділення Державного казначейства надають відповідним фінансовим органам виписки з рахунків за результатами попереднього операційного дня за записом клієнта.
Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, обласні фінансові управління або міські фінансові управління міст Києва та Севастополя надають платіжні доручення для перерахування коштів на рахунки фінансових управлінь, що обслуговують бюджети нижчого рівня, відкриті їм у відповідних відділеннях Державного казначейства платіжні доручення для перерахування коштів на поточні рахунки, відкриті в установа банків на ім’я установ, підприємств, організацій, які отримують кошти з місцевого бюджету. Підтверджуванні документи Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим, обласними фінансовими управліннями або міськими фінансовими управліннями міста Києва та Севастополя для перерахування коштів не надаються.
Поряд з цим Державне казначейство здійснює безспірне стягнення коштів, рішення про яке було прийняте державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування, з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
Наступним фактором, який впливає на характер міжбюджетних відносин, є зміна законодавства, що впливає на зміну обсягів доходів або видатків. якщо в насідок прийняття Законів або постанов Уряду збільшуються доходи або скорочуються видатки, то одержана різниця вилучається до Державного бюджету України. Якщо з прийняттям Законів або інших нормативних документів скоротився обсяг доходів або зріс обсяг видатків, то така різниця мала б покриватися за рахунок коштів резервного фонду Кабінету Міністрів України.
У разі, якщо в ході виконання бюджету ради вищого рівня або відповідний орган виконавчої влади в межах своєї компетенції ухвалює рішення, яке призводить до зменшення доходів або збільшення видатків бюджету нижчого рівня, тоді кошти, яких не вистачає для збалансування мали б бути компенсовані органом, який ухвалив таке рішення, за рахунок коштів його бюджету, або коштів, передбачених для цього законом. У такому разі при визначенні нестачі коштів не враховується вільний залишок коштів бюджету нижчого територіального рівня, який утворився на початку поточного бюджетного року і який не було використано до моменту прийняття зазначеного рішення. Якщо рішення вищих органів влади не забезпечені бюджетними ресурсами, то ради нижчого рівня мають право не приймати до виконання ці рішення.
Своєрідний вплив на характер міжбюджетних відносин здійснює зміна адміністративно-територіального поділу в Україні, передача платників податків і обов’язкових платежів та бюджетних установ з одного підпорядкування в інше. В цих випадках на відповідні бюджети передаються окремо заплановані доходи і видатки, окремо суми доходів, які заплановано одержати і суми видатків, які слід профінансувати до кінця року, а також узгоджені випадаючи доходи і непокриті суми видатків. Тому міжбюджетні відносини характеризуються двохстороннім рухом доходів та видатків, специфічними прийомами їхнього відображення на рахунках бюджетного обліку.
Міжбюджетні відносини пов’язані з одержанням і погашенням бюджетних позичок організовуються на умовах повернення. У випадку касового розвитку, органи управління нижчого рівня звертаються до відповідних органів вищого рівня з обґрунтованим проханням про надання бюджетної позички. Така позичка надається на невеликий період, не довше як до кінця бюджетного року. Після закінчення терміну позичка повертається бюджету вищого рівня.
З огляду на Бюджетний Кодекс, покриття тимчасових касових розривів, що виникають під час виконання загального фонду місцевого бюджету Рада Міністрів Автономної Республіки Крим і місцеві державні адміністрації, виконавчі органи місцевих за рішенням відповідної ради зможуть отримувати короткотермінові позички у фінансово-кредитних установах на термін до трьох місяців, але у межах поточного бюджетного періоду. Порядок отримання таких позичок визначається Міністерством фінансів України.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Координація фіскальної і монетарної політики в економіці України
Фінансово-правовий механізм формування доходів, отриманих від оподаткування сільськогосподарських товаровиробників
Фінансова стратегія підприємства. Фінансова діяльність ТзОВ. Фінансова діяльність державних і казенних підприємств
Франчайзер та особливості його поширення в Україні
Економічна сутність страхових відносин