Сторінка
3
Кожний напрямок видатків має цільове призначення. Наприклад, поточні видатки (1000) за цільовим призначенням спрямовувати: на оплату праці працівників бюджетних установ – 1110; нарахування на заробітну плату – 1120; видатки на відрядження – 1140; оплату комунальних послуг 1140. Капітальні видатки (2000): придбання основного капіталу - 2100 ; капітальний ремонт – 2200. Надання внутрішніх кредитів з вирахуванням погашення (4100) передбачає кредитування (мінус погашення) органів державного управління інших рівнів, державних підприємств фінансових установ і включає надання внутрішніх кредитів (4110) та повернення внутрішніх кредитів (4120).
3. Ознакою головного розпорядника коштів (відомча класифікація видатків КВК). Дає можливість повний економічний аналіз і контроль за витрачанням бюджетних коштів. Вона засвідчує, якому міністерству, відомству спрямовувати кошти, тобто містить перелік головних розпорядників бюджетних коштів. На її основі Державне казначейство України та місцеві фінансові органи ведуть реєстр формування і використання фінансових ресурсів розпорядниками бюджетних коштів. Наприклад, код Міністерства фінансів України – 350, Волинської обласної державної адміністрації – 773.
Відомча класифікація видатків бюджету затверджується Міністерством фінансів України. Міністром фінансів Автономної республіки Крим , керівником місцевого фінансового органу і визначається відповідно до Закону України „ Про Державний бюджет України” та рішень про місцеві бюджети, (частина 3 статті 22 Бюджетного кодексу ).
4. За бюджетними програмами (програмна класифікація видатків (КПКВ). Застосовується при формуванні бюджету за програмно цільовим методом і щорічно визначається у законі про Державний бюджет України відповідно до вимог частини третьої статті 38 Бюджетного кодексу.
Формування програмної класифікації видатків державного бюджету при складанні проекту закону про державний бюджет здійснюється за структурою кодування. Наприклад, 773000 – головний розпорядник (Волинська обласна державна адміністрація) ; 773100 – відповідальний виконавець у системі головного розпорядника ( апарат Волинської обласної державної адміністрації) ; 7731010 – напрям діяльності в одній бюджетній програмі („Здійснення виконавчої влади у Волинській області” )
Державний бюджет України на 2004 рік сформовано із застосуванням програмної класифікації видатків державного бюджету, кожен код якої відповідає коду нової функціональної класифікації видатків. Наступним кроком є запровадження програмної класифікації видатків місцевих бюджетів. Згідно наказу Міністерства фінансів України місцеві органи влади при складанні і виконанні місцевих бюджетів у 2004 році використовували тимчасову класифікацію видатків місцевих бюджетів (розроблену на основі функціональної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 03. 12. 1997 р. № 265 із змінами та доповненнями).
Згідно зі статтю 55 Бюджетного кодексу, Законом України про державний бюджет визначається перелік захищених статей видатків бюджету. Захищеними статтями видатків бюджету визначаються статті видатків Державного бюджету України, обсяг яких не може змінюватись при проведенні скорочення затверджених бюджетних призначень. Перелік захищених статей видатків визначається законом України про Державний бюджет України на кожен бюджетний період.
Перерозподіл видатків у межах загального обсягу головного розпорядника коштів, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах, здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. В процесі виконання державного бюджету у виняткових випадках за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів Міністерство фінансів України здійснює перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах державного бюджету.
Порядок передачі бюджетних призначень, передбачений частиною шостою статті 23 Бюджетного кодексу України, визначається Міністерством фінансів України. Така передача здійснюється за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2004рік” забороняється збільшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах Державного бюджету України на:
- оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
- капітальні видатки за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточні видатки;
- видатки за бюджетними програмами, пов”язаними з функціонуванням органів державної влади, за рахунок зменшення інших видатків [62.C.80].
Видаткова частина бюджету поділяється на видатки загального фонду та видатки спеціального фонду. Видатки спеціального фонду фінансуються за рахунок цільових фондів, визначених під конкретну мету. Фінансування видатків загального фонду здійснюється шляхом залучення коштів, які не мають закріплених джерел фінансового забезпечення.
У бюджеті передбачається резервний фонд в розмірі до одного відсотка обсягу видатків загального фонду бюджету для фінансування непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні бюджету.
2. Основні аспекти виконання місцевих бюджетів за видатками
Виконати бюджет за видатками означає профінансувати видатки, передбачені в бюджеті відповідно до бюджетного розпису.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Формування і розвиток корпоративних відносин в Україні
Управління міжбюджетними відносинами та шляхи їх удосконалення
Санація балансу. Зменшення статутного фонду підприємства
Проблеми та шляхи формування ринку капіталу в Україні: теоретичний аспект
Видатки бюджету, їх економічний зміст, призначення, структура, класифікація, характер. Принципи витрачання