Сторінка
2

Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС

По досвіду очевидно, що адекватна система реєстрації землі (land recording system) (комбінація системи реєстрації землі і кадастру) складається з двох основних частин:

- описової частини, що містить записи про правовий чи статус юридичні права та інші фізичні чи узагальнені ознаки земельних ділянок (парцел), відображених на реєстраційних (кадастрових) чи індексних картах;

- картографічної частини, що складається з великомасштабних карт і планів виконаних за допомогою точних зйомок, і які містять розподіл на земельні ділянки з відповідними ідентифікаторами.

В усьому світі зростає потреба в інформації про землю як основі для планування, розвитку і контролю за природними ресурсами. Розширення виробництва у світі значно підсилює тиск на природне середовище. Земля, що так чи інакше є основним джерелом матеріальних благ, має критично важливе значення і вимагає створення ефективної системи керування. Легко знайти приклади - особливо в країнах які розвиваються, що може відбутися якщо ситуація виходить з під контролю. Нераціональне використання сільським господарством земельних ресурсів може приводити до таких стихійних лих, як посухи, ерозії ґрунтів і голод. Лісові території страждають від черезмерних вирубок. Зменшується кількість сільгоспугідь через ріст населених пунктів. Існують визначені проблеми в міському плануванні.

Таким чином, зростає кількість об'єктивних факторів для більш ефективного керування земельними ресурсами. Але як можна планувати і керувати без детальної інформації безпосередньо про земельні ресурси. Загальних знань недостатньо - потрібна детальна інформація про землекористування й ін. Це є очевидною причиною для створення земельно-інформаційних систем. З запропонованих визначень ЗІС найбільш розповсюдженим є визначення міжнародної федерації геодезистів FIG (Federation Internationale des Geometres): Земельно-інформаційна Система - це інструмент для законного, адміністративного й економічного прийняття рішень і допомоги в плануванні і розвитку, що складається з однієї сторони з бази даних, що містить просторові, зв'язані з землею дані для визначеної області, і з іншого боку, процедур і методів для систематичного збору, відновлення, обробки і розподіли даних.

Основа ЗІС - уніфікована система координат, що уможливлює об'єднання даних у рамках системи з іншими об'єднаними з землею даними. Концепції ГІС/ЗІС продовжують розвиватися і поки що немає однозначних підходів до визначення таких взаємозв'язків.

Більш важливим є той факт, що існує нагальна потреба в систематичному зборі, відновленні, обробці і поширенні даних. Нові технології - особливо комп'ютеризація не тільки значно підсилили потенціал розвитку таких систем, але також наклали деякі умови й обмеження. Інформація зв'язана з землею стає усе більш важливої в ринкових умовах і при переході до більш інтелектуального використання і розвитку земельних ресурсів.

Відбувається перехід від ручної реєстрації до обробки в автоматизованих системах. Цей процес проходить в усьому світі. Розмаїтість ЗІС визначається відмінностями в правовій базі, традиціями й ін.

Першочерговими задачами при побудові ЗІС є:

· створення чіткої загальнодоступної структури;

· конструктивні дії уряду в координуванні зусиль, зв'язаних із земельною реформою;

· стандартизація процедур і термінології.

Земельна інформаційна система є підрозділом географічної інформаційної системи, і призначена для керування, аналізу і представлення інформації, зв'язаної з землею, включаючи нерухоме майно і права на нього. Як правило, є продуктом розвитку кадастрової системи.

Земельно-реєстраційна система (ЗРС) - це система реєстрації земельних ділянок і їхніх власників (користувачів). Функція земельної реєстрації складається в забезпеченні надійної і чітко визначеної основи для придбання прав на землю і розпорядження ними. До складу інформації в ЗРС входять місцезнаходження, границі, права власності, грошова оцінка, інша інформація щодо пільг і обмежень, зв'язаних з цією ділянкою. Для кожної ділянки описуються категорії земель, класифікація ґрунтів, зведення про використання землі, і ін.

Кожна земельна ділянка, незалежно від форми власності, повинна бути зареєстрована. Це буде гарантувати права власників на землю, і дозволить установити справедливий, обґрунтований податок на землю (нерухоме майно). Інформація в ЗРС документована і буде мати юридичну чинність завдяки встановленій процедурі надання юридичного статусу інформації в комп'ютеризованому реєстрі.

Яка необхідність у створенні автоматизованої реєстраційної системи в Україні? На сьогодні в Україні функціонує реєстрація власників земельних ділянок і землекористувачів у системі земельного кадастру, методологія ведення якого базується на облікових документах (земельно-кадастрові книги, книги реєстрації земельних ділянок, переданих у приватну власність і т.п.). Ця система у визначеній мері забезпечує відповідний рівень обліку змін у власності, але тільки при незначній кількості власників земельних ділянок і землекористувачів, а також при незначному обсязі операцій із земельними ділянками й іншою нерухомістю.

По міжнародному досвіді відомо, що щодо реєстрації прав власності існує дві основних системи реєстрації:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: