Сторінка
13
У станi iнфляцiйної нестабiльностi орiєнтацiя лише на регулювання з боку спiввiдношення “попит-пропозицiя” може призвести до затяжних криз з повiльним перiодом стабiлiзацiї i оздоровлення економiки. Незважаючи на дiю ринкових законiв, держава не вiдмовляється вiд впливу на цiни, суттєво посилюючи його в кризовi для нацiональної економiки перiоди.
Тому на мою думку вихiд з кризового стану для економiки будь-якої країни мiстить два основних елементи. По-перше, приборкання iнфляцiї та, по-друге, припинення падiння виробництва. Однак ключовим моментом є саме вирiшення питання iнфляцiї, оскiльки це-найважливiша умова для поновлення iнвестицiйної активностi, що, в свою чергу, має забеспечити вiдродження виробництва.
Мiж оподаткуванням та встановленням державного контролю за цiнами iснує функцiональний взаємозв’язок i цим користуються уряди, коли ставлять собi за мету припинити зростання внутрiшнiх цiн та поставити у невигiдне становище тих господарюючих суб’єктiв, якi планують пiдняти цiну на продукцiю. Адже державний контроль над цiнами грає надзвичайно важливу роль, особливо в умовах кризису економiки i виходу з нього.
Наприкiнцi слiд додати, що iнфляцiя-це не лише свiдотство слабкостi економiки, а й свiдотство слабкостi державної влади або слабкостi полiтичної мудростi.
На закінчення вважаю за необхідне звернути увагу на те, що суттєво поліпшити ситуацію можна лише за умов комплексного впровадження заходів анти інфляційного регулювання. Адже економіку будь-якої країни слід розглядати як систему, організм з обмеженою кількістю прямих та опосередкованих зв’язків. Механізм дії інфляційних факторів залежить від співвідношення багатьох економічних процеів – внутрішніх і зовнішніх. Він неоднорідний на часовому проміжку становлення ринкової економіки в Україні. Також неоднакова активність конкретних інфляційних факторів. Це обумовлено тим, що інфляція – це, пердусім, динамічний макронкономічний процес. У більшості випадків ті негативні процеси, які проглядаються на рівні макроекономіки, є наслідком значних деформацій внутрішніх економічних процесів, як макроекономічних, так і мікроекономічних. Саме тому без системного підходу, без комплексного оздоровлення фінансової ситуації, що мають бути узгоджені з конкретними національними особливостями, конкретними змінами процесів у кожній ланці економічної системи країни, їх розвитком протягом незупинного плину часу. Інакше, якщо засоби щодо оздоровлення економічної ситуації використовуються частково, то результат нагадуватиме лище тимчасову “косметичну” операцію.
Заходи по оздоровленню фінансової ситуації в Україні можуть дати позитивні результати лише за умов початкового, обов’язкового і суттєвого оздоровлення фінансів базової ланки економіки – фінанси підприємств та організацій, ефективного стимулювання ділової активності та підприємництва, продукуючого процесу.
Список використаних джерел.
1. Богиня Д., Волинський Т. Питання макроекономiчної стабiлiзацiї в Українi.// Економiка України. 1996. №2. С.4-13.
2. Будаговська С., Кілієвич О. та ін. Мікроекономіка та макроекономіка. – К.: Основи, 1998 – 520с.
3. Бурда М., Виплош Ч. Макроекономіка: Європейський контекст. – К.: Основи, 1998 – 682с.
4. Давыдов А.Ю. Инфляция в экономике: мировой опыт и наши проблемы. Москва., “Международные отношения”, 1991.-500с.
5. Долан Э. Макроэкономика. Санкт-Петербург, “Литера плюс”, 1994-405с.
6. Илларионов А. Финансовая стабилизация в республиках бывшего СССР.// Вопросы экономики. 1996. №2. С.88-97.
7. Климко Г.Н., Несторенко В.П. та ін. Основи економічної теорії: Політекономічний аспект. – К.: Вища школа, 1994 – 559с.
8. Макконелл Р.К., Брю Л.С. Экономикс: принципы, проблемы, политика. Москва, “Республика”, 1995.-320с.
9. Мочерний С.В. Основи економічних знань. К.: Феміна, 1995 – 352с.
10. Мочерний С.В. Економічна теорія: Посібник для студентів вищих закладів освіти. – К.: Видавничий центр „Академія”, 1999 – 320с.
11. Остапчук Л.Я. Економіка. – К.: Либідь, 2000 – 280с.
12. Пинзенык В. Макроэкономическая стабилизация в Украине: итоги и проблемы первого года.// Вопросы экономики. 1996. №2. С.88-97.
13. Пинзенык В. Украина: мифи и реальность макроекномической стабилизации. Ваш партнер, 1994, №47, C.18.
14. Панчишин С,. Буняк В. Про деякі наслідки повністю передаченої інфляції// Вісн. Львів, ун-ту. Сер. “економічна”.-1999.-Вип.29.-С.51-54.
15. Самуельсон П., Нордгауз В. Макроекономіка. – К.: Основи, 1995 – 544с.
16. Стігліц Д. Економіка державного сектора. – К.: Основи, 1998 – 854с.
17. Тимофєєв В. До питання антиiнфляцiйного оподаткування i регулювання цiн в умовах ринкових вiдносин.// Економiка України.1993. №1. С.37-45.
18. Тринько Р.І., Тринько О.Р. Словник ділової людини. – Л.: Світ, 1992 – 72с.
19. Філіпенко А.С. та ін. Світова економіка. – К.: Либідь, 2000 – 582с.
20. Фишер С., Дорнбуш Р., Шмалензи Р. Экономика. Москва, “Дело”, 1993.
21. Хасбулатов Р.И. Мировая экономика. – М.: Иснсан, 1994 – 736с.
22. Чувилин Е.Д., Дмитриева В.Г. Государственное регулирование и контроль цен в капиталистических странах. Москва.,// “Финансы и статистика”, 1991.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Муніципальні облігації як інструмент фінансування місцевих бюджетів
Проектне фінансування. Проект приватної перукрні «Чародійка»
Проблеми управління зовнішнім боргом в Україні
Сутність і склад капітальних вкладень
Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету